Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest pn lip 23, 2018 1:50 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rozpiski turniejowe
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

skoscianski pisze:
J.komitacka nie daje wogóle zwiadu więc wątpię bym miał go tyle co Ty:)

Wyszło 22 do moich 24, czyli właściwie równo. :D

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Moja propozycja rozpiski Zgrupowania jazdy litewskiej 1668-1676

https://swawolnik.blogspot.com/2017/09/zgrupowanie-jazdy-litewskiej-1668-76.html

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

"Ruch na Tatarach - na pewno mogą uniknąć walki w turze 0"

Jeśli przeciwnik wystawi się dokładnie przed nimi i będzie miał czyste pole (oraz ruch 20/20) to nie unikną :)

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Leszczyc pisze:
"Ruch na Tatarach - na pewno mogą uniknąć walki w turze 0"

Jeśli przeciwnik wystawi się dokładnie przed nimi i będzie miał czyste pole (oraz ruch 20/20) to nie unikną :)

Rzeczywiście, gdy staniemy na wprost z wrogiem, to możemy dostać szarżę na klatę.
Jest bardzo duża szansa, granicząca z pewnością 8-) , że w środkowym pasie stołu znajdzie się jakiś teren ograniczający ruch. W scenariuszach mamy narzucone wzgórze, wioskę i rzekę. Wydaje mi się, że nie będzie problemu ze schowaniem się za taki lub wystawiony przez nas teren.

Po chwili zastanowienia. Gdy przeciwnik nas zaszarżuje, to też dobrze. Pozorowaną ucieczką wciągniemy go między nasze pozostałe oddziały, które go zaatakują z dwóch stron.

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Propozycja Zgrupowania jazdy koronnej

https://swawolnik.blogspot.com/2017/09/zgrupowanie-jazdy-koronnej-1653-57.html

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Hej! Przygotowałem sobie rozpiskę Podjazdu Litewskiego (1649-1654) chyba w najgrubszym możliwym wariancie 15PS. Czytałem rozważania Kolegów z początku tematu nt. drogiego RON-u, tylko zastanawiam się, czy te 15PS to już naprawdę nie jest przesada. Redukując po jednej podstawce tatarskiej i dragońskiej oraz zabierając rohatyny mam 13PS, tylko nie wiem, czy jest to rozsądna redukcja. Co sądzicie o tym wariancie?

Pułkownik ####
Rotmistrz #

-Skwadron Doborowych Pancernych - 4x
-Skwadron J. Kozackiej +rohatyny - 6x
-Chorągiew Doborowej J. Kozackiej - 3x

-Skwadron Doborowej Rajtarii - 6x
-Kompania Dragonów - 3x

-Chorągiew Tatarska - 3x

Korzystając z okazji, czy mogę wystawić samodzielnie na zasadzie podjazdu pułk, który wchodzi skład historycznej dywizji?

Ostatnio zmieniony sob lut 03, 2018 2:20 am przez Joachim, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Grałem dość podobną wersją tego podjazdu na 14ps (bez jednej dodatkowej podstawki rajtarów) oraz zamiast doborowych rajtarów wolę doborowych kozaków.
Według mnie nie ma silniejszego podjazdu RON, poza ilością punktów (która przy aktualnych efektach specjalnych zbytnio nie boli) jest to podjazd "pełny" pod każdym względem, taki trochę samograj.

Co do historycznych pułków, jeżeli można je wystawić jako podjazd to mają to wpisane w rozpisce

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia w grze, ale właśnie układając ją, miałem wrażenie, że może mieć wszechstronne wykorzystanie. Rozważałem doborowych kozaków, co daje lepsze przebicie, ale nie czując się jeszcze pewnie postawiłem na zbalansowanych względem sposobu walki rajtarow.

Dzięki wielkie! :)

Odpowiedz z cytatem  
Pocztowy/Retainer
Awatar użytkownika

Wasil pisze:
Grałem dość podobną wersją tego podjazdu na 14ps (bez jednej dodatkowej podstawki rajtarów) oraz zamiast doborowych rajtarów wolę doborowych kozaków.
Według mnie nie ma silniejszego podjazdu RON, poza ilością punktów (która przy aktualnych efektach specjalnych zbytnio nie boli) jest to podjazd "pełny" pod każdym względem, taki trochę samograj.

Co do historycznych pułków, jeżeli można je wystawić jako podjazd to mają to wpisane w rozpisce

@ Wasil, mój drogi, wymień podjazd RONu (turniejowy), który nie jest samograjem lub nie wybacza masy błędów, nie ma takiego! Osobiście ujeżdżałem ten podjazd przez 2 lata (zamiłowanie do botwinki ;)) i powiem szczerze, że nie ma bardziej uniwersalnego podjazdu w OiM. Na wszystkie nacje grasz 12-14ps (Twój wybór), a jak grasz przeciwko iconTAT wystawiasz 14 (efekty to mit, są słabe i nie bolą. Stare to co innego, ich się boimy) i wystawiasz się na kozakach, bez rajtarów. Masz podjazd złożony 50/50 z doborowych jednostek, żal nie wykorzystać. Osobiście nie miałem modeli, dlatego grałem na rajtarach, ale doborowi kozacy z Tatarami strzelają się o niebo lepiej. Ogólnie ronowska doborowa jazda kozacka wypada lepiej w starciu nawet z rajtarami. Oczywiście to subiektywne zdanie, zaznaczę tylko, że nigdy nie zagrałem czystą Koroną - jakoś mnie odrzucało. ;)

iconTUR - podjazd pomalowany.

Odpowiedz z cytatem  
Pułkownik/Colonel
Awatar użytkownika

Nie słuchaj ich! Najlepsza jest Partia Oskierki :D

Zwiad 38, Zwartość 32 i tylko skromne 8PS, Rozkazy ####

Z reguły będziesz słabszy, co daje Tobie szansę losowania, aż 4 scenariuszy. Zawsze coś wybierzesz. To Ty dyktujesz warunki gdzie stoczysz bój :)

Nawet, jakbyś był silniejszy masz imiennego dowódcę, nie działa na niego efekt Tchórzliwy Dowódca. A po zmianie ten efekt jest bolesny.

Zasady specjalne Oskierki "Nie zważać na porażkę" bardzo pomocna :D Zasady podjazdu też są bardzo fajne. No i same zasady Wolontarzy to już samo piękno! :D "Harcownicy", "Niesubordynowani", "Rabusie".

Poruszasz się w Szyku Rozproszonym i nie masz Lekkiej Jazdy :D

Możesz wziąć jednostki dodatkowe: Jazda kozacka, Dragoni.

Grając nimi trzeba myśleć, a nie tylko turlać kostki :D , jak w wyżej prezentowanych podjazdach.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]