Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest sob lis 28, 2020 10:16 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Sytuacja na froncie
Ciura obozowy/Camp follower

Oczywiście, że nikt mnie nie zmusza. Ale jako konsument mogę mówić co chciałbym i twórcy zadecydują czy tak postąpią czy też nie.

A to, że system jak każdy inny kosztuje (fakt faktem jest nieco tańszy od tych GW), nie znaczy, że nie mam unikać zbędnych wydatków.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

W sumie jak sobie teraz policzyłem wydane Boxy to najbardziej smutno mają Tatarzy i Moskale odpowiednio po 3 i 4 różne boxy z figsami..reszta frakcji ma ich znacznie więcej Turcy - 7, RON - 10, Kozacy - 6, Szwecja - 9 także sprawiedliwości w OiM za grosz. Dobrze, że wyszedł podjazd historyczny dla Moskali bo inaczej nie było by czym grać. W podstawowym podjeździe ani służebnych ani polowych nie ma. Zastanawiam się czy naprawdę nie ma źródeł o Armii Carstwa czy głęboko zakorzeniona niechęć do wschodu stawia tak a nie inaczej kwestie tej frakcji..

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Kruzyd pisze:
W sumie jak sobie teraz policzyłem wydane Boxy to najbardziej smutno mają Tatarzy i Moskale odpowiednio po 3 i 4 różne boxy z figsami..reszta frakcji ma ich znacznie więcej Turcy - 7, RON - 10, Kozacy - 6, Szwecja - 9 także sprawiedliwości w OiM za grosz. Dobrze, że wyszedł podjazd historyczny dla Moskali bo inaczej nie było by czym grać. W podstawowym podjeździe ani służebnych ani polowych nie ma. Zastanawiam się czy naprawdę nie ma źródeł o Armii Carstwa czy głęboko zakorzeniona niechęć do wschodu stawia tak a nie inaczej kwestie tej frakcji..

Popieram, chciałbym więcej pudełek do tatarów. Będzie sprawiedliwiej jak dostanę kawalerię na świniach.

Ręce opadają.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Adrian pisze:
Ręce opadają.

Nie ręce opadają bo piszę to z pełną świadomością i nie mam kilkunastu lat. Próbuje zrozumieć taki a nie inny stan rzeczy Adrianie to wszystko..Po prostu nie rozumiem dlaczego do podstawowego książkowe podjazdu Moskwy nie ma moim zdaniem podstawowych jednostek, a Ty ze mnie bezczelnie i jawnie drwisz :P

Odpowiedz z cytatem  
Kronikarz Nadworny
Awatar użytkownika

Panowie - przecież ten system jest dopiero w powijakach. To jest normalne, że linia produkcyjna nie jest w stanie zrobić wszystkiego od razu. Towarzyszę OiM od kilku lat, i naprawdę w ostatnim czasie widzę mocne przyśpieszenie. Wiadomo, że chcielibyśmy mieć od razu wszystko, ale... Dopingujmy Rafała i Konrada żeby szybciej (jeśli się da) produkowali nowe zestawy, dopingujmy Michała, żeby produkował nowe podjazdy historyczne, które umożliwią wykorzystanie figurek, które są. Alleluja i do przodu!
Pochwalę się: widziałem greeny moskiewskiej artylerii - świetna, tak samo nowe budynki - dworek szlachecki muszę mieć!

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Nie rozumiem doboru i kolejności skoro dana frakcja ma większe pole manewru można wypuścić coś więcej do drugiej. Rozumiem wyszło do Moskwy ostatnio dowództwo i Rajtaria, ale prawda jest taka, że reszta frakcji ma to już (dowództwo) o dość długiego czasu. Nie ważne, wybaczcie wylewanie frustracji. Peace

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

hmmm... tylko że orda to raczej miał monotematyczne jednostki... lekka kawaleria, lekka kawaleria, lekka kawaleria...

Sister of Battle 2-1-1
Chaos Warriors 2-1-1
Szwecja 3-2-4

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Poza tym wydanie wszystkiego spowoduje, że podstawowy napęd marketingowy osłabnie a z tym system po niedługim czasie umrze. A ja nie chcę kolejnej edycji, przerabiałem to z Genialnym Wytwórcą i wole nie wracać do tego.

Odpowiedz z cytatem  
Hetman Wielki Koronny
Awatar użytkownika

Panowie, wiemy czego nie ma a być powinno. Pracujemy nad tym ale oprócz modeli mamy jeszcze ogromną ilość innych rzeczy związanych z OiM i musimy się nieco roztrajać aby temat ogarnąć. W tej chwili zrobienie modeli koniecznych do wszystkich podjazdów ma absolutny priorytet. To co teraz wydajemy to modele już dawno przygotowane - teraz będą właśnie robione modele do brakujących zestawów.

Sądzę, że najpilniejsze sety modeli uda nam się wypuścić do końca roku.

Co do napędu marketingowego to mamy dużo pomysłów. bez obaw.

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Wiem jak ciężko czeka się na nowe produkty.
Ja 2 lata czekałem na podręcznik mając już skompletowaną dywizję. :D
Graliśmy na zasadach demo, które były tragiczne w porównaniu z obecnymi.
Jak chcecie sie pośmiać, to poczytajcie raport:

http://valkiria.net/index.php?p=articles&area=1&id=15563&type=column

Ja co chwilę mam jakieś pytania i zastrzeżenia, dlatego staram się jeździć na turnieje, gdzie dowiaduję się jak interpretować zasady co do których nie mam pewności. Nie raz sędziowie ewidentnie się mylili, ale nigdy nie kwestjonowałem ich werdyktu. Jak ktoś zaprasza mnie na turniej, to jako gość przyjmuję jego zasady, nawet gdyby szlag miałby mnie trafić. ]:(
Choć zasady zostały już wydane, to system wciąż jest w budowie. W grze wychodzą perełki, o których nie śniło się testerom. Pewnie wielu z nas próbowało samemu stworzyć lub poprawić system gry. Jest to naprawdę trudne, aby pogodzić grywalność z realiami historycznymi i nieskomplikowaną mechaniką.

A jak się komuś nie podoba, to jest takie przysłowie ( proszę nie brać tego osobiście) 8)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii obaj wiedzą jak żaden nie potrafi" :D

Gdyby OiM wydawało GW, to nowo pojawiające się frakcje i modele były by "must have". Rajtaria moskiewska wdeptywała by w ziemię husarię, a plastuni w momencie pojawienia się na stole wywoływaliby panikę w całej armii. :D

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 641 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 65  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]