Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword
http://forum.oim.wargamer.pl/

Sytuacja na froncie
http://forum.oim.wargamer.pl/viewtopic.php?f=20&t=712
Strona 1 z 65

Autor:  Akhad [ wt mar 29, 2011 3:11 pm ]
Tytuł:  Sytuacja na froncie

Otrzymujemy masę pytań dotyczących stanu prac nad poszczególnymi elementami gry. Postanowiliśmy zatem Was poinformować jak wygląda aktualna sytuacja na froncie. Pracujemy naprawdę bardzo intensywnie mimo tego, że być może nie widać tego na zewnątrz. I tak w skrócie:

Podręcznik

Gotowe są 2 z 4 części podręcznika czyli wstęp i zasady. W sumie 113 stron. Ta partia materiału wymaga jedynie korekt. Kolejna część czyli Scenariusze będą gotowe w tym tygodniu. Największa część podręcznika będąca w istocie pierwszym suplementem do gry czyli: „Rzeczpospolita w płomieniach” jest jeszcze nie gotowa. Ta część będzie zawierać listy armii i ich opisy. To około 200 stron czyli blisko 400 godzin roboczych pracy grafika.

Nie jesteśmy w stanie określić w tym momencie kiedy prace się zakończą. Opóźnienia od wyznaczonych terminów są tak znaczne, że nie chcemy podawać
żadnej nawet przybliżonej daty. Datę premiery podamy jak książka pójdzie do drukarni.

Nowe zdjęcia do podręcznika

Przy okazji miło nam jest poinformować, że podręcznik zostanie wzbogacony zdjęciami broni i ekwipunku wojskowego z okresu XVI i XVII wieku pochodzącymi z ogromnej kolekcji jednego z fanów naszej gry. Bardzo serdecznie dziękujemy!

Nowości

Oto lista zestawów, które zamierzamy wydać w kwietniu:

- Dwór szlachecki
- Deli
- Jazda wołoska RON

Ponadto cały czas kontynuujemy poprawianie i wzbogacanie istniejących zestawów modeli

Nowe materiały

W ciągu najbliższych 2 tygodni opublikujemy na stronie internetowej gry:

- przykładowe listy pułków do wszystkich armii
- nowe podjazdy

Materiały te będą już miały formę taka jaka zostanie zamieszczona ostatecznie w podręczniku.

Zespół Ogniem i Mieczem

Autor:  Glorfindel [ wt mar 29, 2011 3:23 pm ]
Tytuł:  Re: Sytuacja na froncie

cudowne wieści!

Autor:  NairoD [ wt mar 29, 2011 4:12 pm ]
Tytuł:  Re: Sytuacja na froncie

hehe

podrecznik zajmie duuużo miejsca w ksiegozbiorze. Ja ze swojej strony zapraszam was wszystkich na październikowe granie w Ogniem i Mieczem w muzeum Pałac w Wilanowie (właśnie siedze i maluje Austryjaków a w kolejce czekają jeszcze RON i Kebaby z chanatem 8| ), miejmy nadzieje ze nie zbiegnie sie toz premiera podrecznika (żarcik panowie napewno bedzie wcześniej :P ). Dodatkowo w październiku odbędzie się też konferencja poświęcona husarii na którą wszystkich serdecznie zapraszam.

Trzymajcie kciuki za Konrada i Rafała bo w tej chwili to oni najwecej tyrają przy podreczniku (grafika nie wymieniam bo sami widzicie ile zajmie mu zlozenie dwóch pozostałych części). Korekty, poprawki, ostatnie pociągnięcia pędzlem... a do tego 1200 nieprzewidzianych problemów czasem błachych ale irytujących któe trzeba roziwazać.

Co do samych zasad (a co jak przecieki to przecieki) to w podreczniku będą zmiany na lepsze niektorych z nich (dowódcy przestana być "one man army" jak bylo to do tej pory - czytaj nie beda polować na innych dowódców, atakować samotnie na flanki etc. To beda dowódcy z prawdziwego zdarzenia - czytaj delikatni bo z jedną raną ale trudniejsi do uchwycenia - odsakiwanie jak tatarzy). Takich naprawde fajnych rzeczy bedzie cała masa (miedzy innymi zasady pływania jednostek ;) )

Ot zeby zanecić opinię

Dorian

Autor:  Sosna [ wt mar 29, 2011 5:19 pm ]
Tytuł:  Re: Sytuacja na froncie

Akhad pisze:
Największa część podręcznika będąca w istocie pierwszym suplementem do gry czyli: „Rzeczpospolita w płomieniach” jest jeszcze nie gotowa. Ta część będzie zawierać listy armii i ich opisy. To około 200 stron czyli blisko 400 godzin roboczych pracy grafika.


Gwoli ścisłości nie gotowa bo nie złożona do druku. Gotowa to jest choć Rafał jeszcze w niej coś tam od czasu do czasu rzeźbi pod wpływem ostaniach ustaleń oraz materiałów źródłowych do których dotarł.

Autor:  Kadrinazi [ wt mar 29, 2011 5:44 pm ]
Tytuł:  Re: Sytuacja na froncie

I nazwy zasad specjalnych zmieniają się na co bardziej klimatyczne ;)

Autor:  gregx [ wt mar 29, 2011 7:31 pm ]
Tytuł:  Re: Sytuacja na froncie

Dzięki za wieści, przynajmniej wiemy, że się dzieje dużo przy podręczniku. Czekamy z (nie)cierpliwością :P

PS. Przecieki to zuoo. Tym bardziej się nie mogę doczekać :(

Autor:  dobywszypałasza [ wt mar 29, 2011 9:50 pm ]
Tytuł:  Re: Sytuacja na froncie

NairoD pisze:
hehe
właśnie siedze i maluje Austryjaków a w kolejce czekają jeszcze RON i Kebaby z chanatem 8| ), miejmy nadzieje ze nie zbiegnie sie toz premiera podrecznika (żarcik panowie napewno bedzie wcześniej :P ).
Dorian

Zaraz,zaraz, a jakich Austriaków????? :?: ;)

Autor:  Alexandros [ śr mar 30, 2011 7:44 am ]
Tytuł:  Re: Sytuacja na froncie

No cóż, pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość i mocno trzymać kciuki . Fajnie, że opublikujecie nowe podjazdy. Będę się mógł zorientować, czy moja armia rozwija się we właściwy sposób ]:)

Autor:  cielaq [ śr mar 30, 2011 9:51 am ]
Tytuł:  Re: Sytuacja na froncie

A czy jest szansa na opublikowanie części z zasadami jakoś wcześniej, skoro listy armii będą publikowane? Te zasady, co są obecnie, są chyba mocno nieaktualne, a głupio uczyć się grać na nieaktualnych zasadach. :)

Autor:  Adrian [ śr mar 30, 2011 10:44 am ]
Tytuł:  Re: Sytuacja na froncie

cielaq pisze:
A czy jest szansa na opublikowanie części z zasadami jakoś wcześniej, skoro listy armii będą publikowane? Te zasady, co są obecnie, są chyba mocno nieaktualne, a głupio uczyć się grać na nieaktualnych zasadach. :)


Przecież w pierwszym poście stoi jest napisane, że listy armii nie są gotowe. IMHO wolałbym aby twórcy mogli spokojnie kończyć podręcznik zamiast rozdrabniać się nad pierdołami. Stworzenie takiej osobnej listy to jednak zajmuje trochę czasu i energii, tymczasem jak można przeczytać pozostała do zrobienia 3/4 podręcznika oraz korekta całości. Z tego co się mgliście orientuje to mnóstwo roboty. Ja wolę podręcznika na początek jesieni niż na zimę ;)

Strona 1 z 65 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/