Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest sob lut 16, 2019 3:34 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Plany na najbliższe miesiące
Sekretarz królewski/Royal secretary

Cytuj:
Skończył się nakład podręcznika głównego, super! Dostaniemy teraz, obok małego podręcznika podręczniki armijne. (chociaż ja osobiście wydałbym jeden podręcznik że wszystkimi armiami w formacie kieszonkowym)

Ta opcja odpada, bo listy armii są w kieszonkowym formacie są bardzo mało czytelne , a 200+ stronicowy podręcznik nie będzie tani (co jest naszym założeniem). Dla weteranów z kilkoma armiami zbiorczy podręcznik to oczywiście lepsza opcja, ale weterani z reguły mają podręcznik główny. Nowego gracza interesuje przede wszystkim jego armia i (generalizując) na początek woli wydać tylko X złotych i mieć np. Szwedów niż 2X, ale mieć wszystkie armie.

Cytuj:
Czy kolejność wydawania tych armijnych kodeksów jest trafiona - IMO niekoniecznie, Szwecja ma pierdyliard rozpisek, z każdego możliwego podręcznika, podczas gdy Turcja, czy Moskwa leży niemal w takim stanie jak w 2011.

Decydują względy marketingowe - wydajemy najpierw podręczniki do najpopularniejszych (w sensie sprzedaży) armii. Moskwa na końcu, bo będzie najbardziej zmieniona.

Cytuj:
Skoro nikt nic nie pisze, to albo zaraz dostaniemy niespodziankę, albo dopiero mają ruszyć prace i termin zakończenia jest tak bardzo nieznany, że nikt nie deklaruje co to jest i w którym roku powinno być gotowe. Wniosek, nie ma sensu się podniecać

zdecydowanie bliżej do wariantu nr 1 :)

Cytuj:
Tak swoją drogą, jak patrzę na wcześniejszą dyskusję... Co to jest rozpiska historyczna?

Z grubsza: rozpiski z "Armii", "Warszawy" i "Danii" nie wchodzą do tych podręczników. Pdfy - np. turecki garnizon, już tak.

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Czy pojedyncze ksiazki armijne dodadza cos wiecej niz podreczniki + dodatki ie armie + wawa i dania? czy to bedzie po prostu zbior ze wszystkich ksiazeczek do jednej z malymi zmaianami bledow literowek itd?

Odpowiedz z cytatem  

Tak, pisałem o tym. Wszędzie będzie coś nowego (zdecydowanie najwięcej w Moskwie).

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Hmm... Moskwa mocno zmieniona. Zabrałem się za nich po Tatarach i powoli kompletuje sobie podjazd z podręcznika głównego, który łatwo rozszerzyć do zgrupowania. Mam nadzieję, że za rok nie okarze się on niepodręcznikowy. Z drugiej strony bardzo cieszy mnie ta informacja bo Moskwa ma piękne figsy a w armi jest potencjał.
Szwecja i RON Cóż dopiero co wszytko wymienił potop a tu taki psikus. Chyba, że tu bedzie powtórka z Potopu. Zatem Potop to było niezłe naciągnięcie. Wszystko co w nim jest pojawi isie w małym podręczniku i w zeszytach armijnych. Potop kupiłem, i poczytałem. Książka na dwa lata i siup na półkę. Trudno, troche szkoda. Ale może jednak to progres.? Oby te zabiegi z Waszej strony przyniosły nowych graczy.

Odpowiedz z cytatem  

Krótki FAQ, bo widzę pewne niezrozumienie

1. Dla kogo są te podręczniki i dlaczego je wydajecie?

Odp: Dla nowych graczy, którzy nie mają już możliwości kupić podręcznika głównego i potrzebujemy im umożliwić zakup list armii z tego podręcznika.

2. Czy armie z Potopu dostaną swoje podręcznika armijne

Odp: Patrz odpowiedź na pytanie 1

3. Czy muszę wyrzucać swój Potop albo odłożyć go na półkę, bo będzie nieaktualny?

Odp: Nie zamierzamy Ci mówić, co masz z nim robić, ale sugerowałbym zapoznać się z odpowiedziami na pytanie 1 i 2.

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Czyli ja, jako gracz, który ma podstawowy podręcznik oraz Potop posiadam listę armijną i statystyki wszystkich jednostek oprócz "historycznych" . Natomiast jako gracz moskiewski powinienem, co z radością zrobię, zakupić zeszyt moskiewski. W starym podręczniku Głównym mam rozpiski pozostałych armii, generalnie aktualne. Jak dołożę do tego Potop i Armie tom I to mam dostęp do praktycznie wszystkich statystyk armii oprócz kilku historycznych jednostek oraz do list dywizyjnych i podjazdó. W nowych zeszytach pojawią się dodatkowe rozpiski ale one nie zmienią, jeśli chodzi o statystyki jednostek, tego co jest na przykład w Potopie czy w głównym podręczniku. Mogą się natomiast zmienić, jak zrozumiałem, składy niektórych podjazdów, a kilka frakcji, tak jak na przykład Moskwa, zostanie mocno rozbudowana w stosunku do podręcznika głównego i tego co mamy we wszystkich innych dodatkach razem wziętych.
Mi to generalnie pasuje i nawet się cieszę, bo zawsze Wasze wydawnictwa są po prostu ciekawe i dobrze jest je sobie poczytać. Kolejna książka, jasne że dodatkowy wydatek ale za konkretną sprawę. Potop, owszem niech sobie jedzie na półkę, ale przez 2 lata służył i swoje zrobił. Można było zajrzeć do Brandenburgii można było poznać się z Siedmiogrodem. Wprowadził nowe zasady podjazdów związane z nowymi scenariuszami, zatem na siebie zarobił. Teraz jego funkcję przejmie Mały podręcznik oraz zeszyty.
Na zeszyty frakcyjny czekam z niecierpliwością.

Ostatnio zmieniony pn paź 16, 2017 2:42 pm przez pawello_trawello, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
Pułkownik/Colonel
Awatar użytkownika

piotroslav pisze:
Damian, sprawdź swoje hasło, bo chyba Cichy Ci konto zhackował ;)

@Piotroslav, a Ty co masz do mnie?!

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Cichy pisze:
piotroslav pisze:

pewei chodzi o to, ze źle ci z oczu patrzy :P

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

Cichy pisze:
piotroslav pisze:

Nic.

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Czy WG planuje jakieś nowości do OiM w tym roku?
Jakiś dodatek typu bitwa pod Warszawą, Armie v2, jakiś teatr wojenny typu powstanie Chmielnickiego, wojna cesarsko-turecka (kiedyś były takie plany jeżeli dobrze pamiętam), wojna Polsko-Moskiewska o Ukrainę itp?
Myślę że wszyscy - albo chociaż większość - są ciekawi jakie są plany na ten rok :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]