Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest czw sie 16, 2018 6:15 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wybór narodu
Ciura obozowy/Camp follower

Loizok pisze:
Hej wszystkim. Mam podobne pytanie do kolegi wyżej. Dopiero zaczynam przygodę z OiM, kupiłem podjazd duński na razie i od razu nasuwa mi się pytanie. Czy w celu urozmaicenia armii mogę faktycznie kupić sobie innych rajtarów oraz jakąś inną, zachodnią piechotę np z muszkietami?
Coś słyszałem o mieszaniu modeli, ale swoich Duńczyków już przykleiłem na podstawki, więc armia mieszałaby się w obrębie oddziałów, a nie pojedynczych podstawek. Na turniejach raczej nie planuję grać.

Za tematem (pierwszy post najwazniejszy): http://forum.oim.wargamer.pl/viewtopic.php?f=33&t=4007

Cytuj:
X. Królestwo Danii i Norwegii

1. Oficerowie - [z(amiennie - całe podstawki)] i [d(dodatkowo - mieszanie modeli na podstawkach)] – oprócz dedykowanych modeli oficerów duńskich – można użyć dowolnych szwedzkich, cesarskich czy gdańskich oficerów.

2. Jazda krajowa - [z] i [d] - można użyć zestawów SWE-1, SWE-4 i GDA-2, a także pruskich rajtarów i wszystkich trzech typów kirasjerów cesarskich.

3. Jazdy najemna - [z] i [d]- można użyć zestawów SWE-1, SWE-4 i GDA-2, a także szwedzkich weteranów. Jako modeli opancerzonej jazdy najemnej można użyć zestawów SWE-2 i SWE-3. Wszystkie trzy typy kirasjerów cesarskich mogą być używane jako najemni rajtarzy.

4. Dragonia krajowa i najemna - [z] i [d] - można użyć zestawu SWE-9 a także dragonów brandenburskich.

5. Snapphanar - [z] i [d] – tu najlepsze będą modele zachodnich muszkieterów z muszkietami bez forkietów, zwłaszcza modele klęczące (np. z piechoty gdańskiej GDA-3). Jako że niektóre regularne oddziały Snapphanar składały się z dragonów, można także dodać kilka pieszych modeli z zestawu SWE-9. Modele można także przekonwertować by miały bardziej „cywilny” wygląd: usuwając broń białą, zastępując kapelusze gołymi głowami lub czapkami. Bardzo dobre są także modele dragonów brandenburskich bez broni białej a z siekierkami.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Wybór narodu
Ciura obozowy/Camp follower

Bardzo dziękuję :) właśnie tego wątku szukałem!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]