Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest pt sty 19, 2018 5:43 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mały Podręcznik. Wersa beta - dyskusja
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Mówiłem, że to jest zła zasada która przegnie w 2 stronę, ponieważ nawet z przewagą liczebną 3!! krotna lekka jazda od tak może wtopić. Propozycji było dużo, ale co z tego.

Odpowiedz z cytatem  
Pocztowy/Retainer
Awatar użytkownika

Enma_ pisze:
Mówiłem, że to jest zła zasada która przegnie w 2 stronę, ponieważ nawet z przewagą liczebną 3!! krotna lekka jazda od tak może wtopić. Propozycji było dużo, ale co z tego.

Prawda jest taka, że ze zlej decyzji zawsze można się wycofać, to żaden wstyd. Można też opracować inny sposób, bijący w tych przeklętych i przegiętych tatarów bezpośrednio, tak aby armie postronne nie dostawały po tyłku.

Ewentualnie propozycja z mojej strony mam iconTAT i iconTUR , jestem w stanie je pożyczyć każdemu śmiałkowi, niech zobaczy na własnej skórze o czym mówię. Wcześniej grałem iconRON , to nie są teoretyczne wywody, tylko opinia kogoś kto zna temat z obu stron.

I dla jasności, ja naprawdę nie chcę toczyć tutaj żadnego flejma, tylko zwrócić uwagę na problem. Wyraziłem opinię przed publikacją MP, zagrałem na nowe zasady i niestety moje obawy się potwierdziły. Tak to ma wyglądać, że znikają armie ze stołów, bo stają się niegrywalne? Czy może chcemy zrobić z Tatarów mistrzów obrony przeprawy? Będą fascynujące gry, zapewniam. iconTUR jeszcze sobie jakoś poradzi, bo jest bardziej różnorodna, ale są armie, które dostają po tyłku i nie mają alternatywy np iconTRA, czy iconKOZ (ten podjazd na lekkiej jeździe) .

Dzisiaj doszło do tego, że śmialiśmy się, że turnieje będziemy robić bez tej zasady, oczywiście można, ale po co robić takie rzeczy, skoro wystarczy jeden wpis na forum? Ewentualnie zapewnienie, że rzetelnie przyjrzycie się problemowi, który ewidentnie jest i nie zniknie.

iconTAT - podjazd pomalowany.
iconTUR - podjazd pomalowany.

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

@Solider - jest dużo prawdy w tym wszystkim, ale czy spowoduje odpływ graczy iconTAT iconTRA bądź iconKOZ , to zobaczymy dopiero teraz, gdy realnie zacznie się testowanie nowych zasad.

Armiom zachodnim ta zmiana przeciw Tatarom na pewno nie pomoże - Tatarzy jeszcze bardziej będą uciekać przed zwarciem i wystawiać Lipków z Baru. Bo jak to napisał Adam Mickiewicz w "Dziadach" cz.V:

Bo słuchajcie i zważcie u siebie,
Że według Bożego rozkazu,
Kto własnej armii dobrze nie umie,
Ten mimo LJ nie wygra z Tatarami ni razu.

Tylko RON ma teraz jeszcze łatwiej z Tatarami niż wcześniej. To jest główny beneficjent Dobrej Zmiany.

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

Cezar pisze:
@Solider - jest dużo prawdy w tym wszystkim, ale czy spowoduje odpływ graczy

Odpływ czego?
To ich jest tak wielu, że będzie można oglądać takie zjawisko jak 'odpływ'?

Chcesz sprzedać/kupić od/wymienić figurki z bartomeuszem, to weź pod uwagę, że jest osobą, która wycofuje się z własnych ustaleń i w efekcie z handlu nici.

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

piotroslav pisze:
Cezar pisze:
@Solider - jest dużo prawdy w tym wszystkim, ale czy spowoduje odpływ graczy

Odpływ czego?
To ich jest tak wielu, że będzie można oglądać takie zjawisko jak 'odpływ'?

Mój post to także kontynuacja dyskusji, którą z Damianem i resztą chłopaków mieliśmy w WG, więc i poszły skróty myślowe. Chodzi o to, że dużo ludzi może porzucić granie tymi frakcjami, np. będzie jeszcze więcej RONu. Niekoniecznie same granie w OiM. Chcący szuka sposobu, niechcący szuka powodu. Pretekst zmiany zasad jest tak samo dobrym powodem do rzucenia gry jak i każdy inny.

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

No i co w tym złego?
A jak wychodził Potop, to tak wszyscy narzekali, że niby odpływ do siedmiogrodu i brandenburgii?

Chcesz sprzedać/kupić od/wymienić figurki z bartomeuszem, to weź pod uwagę, że jest osobą, która wycofuje się z własnych ustaleń i w efekcie z handlu nici.

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

piotroslav pisze:
No i co w tym złego?
A jak wychodził Potop, to tak wszyscy narzekali, że niby odpływ do siedmiogrodu i brandenburgii?

Nie wiem, nie grałem wtedy

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

Cześć wszystkim, oto mój powrót do OiMa po wydaniu małego podręcznika ;)

Gdybym nie zajrzał tutaj, nie pomyślałbym, że powyższa zasada jest kumulatywna ze standardową karą za szyk rozproszony. -2 do wyniku walki na starcie to poważna sprawa. Aż dziwne, że Tatarzy walczą gorzej od partii wolontarskich.

Trochę inny temat: zauważyłem niespójność dot. impetu. W skrótowej tabelce z tyłu podręcznika jest zaznaczone, że w polu zboża jest impet, w opisie go nie ma. Jak gracie?

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]