Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest pn lis 30, 2020 12:34 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rewizja podjazdów/Zgrupowań - dyskusje
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

zk1944 pisze:
Wywołany do tablicy, :D, ja nie potrafiłem wygrać iconRUS na podjeździe.

Ponieważ zapominasz wziąć Eryka do wilanowa. miał byś wtedy wygraną w kieszeni :)

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

zk1944 pisze:
Zmiany polepszą sytuację graczy iconRUS, czy jednak diametralnie się to odmieni tego nie wiemy.

Podpisuję się w pełni pod tym, co napisał Zbyszek. :)

Warto przy okazji dodać, że trudno w pełni ocenić pułk Boriatyńskiego, nie znając statystyk kluczowych dla niego żilców :) Jak tylko tak przypomnę, że bojowy siedmiogrodzki był pokazany w składzie i ze statystykami na długo zanim pojawiły się modele ;) Nie, żebym się na precedens powoływał, skąd ;)

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

Leszczyc pisze:
Pawle - tak jak już pisałem, bo dobrze wiem, że gdy napiszę, że husaria jest lepsza od dzieci bojarskich to zaczniesz pisać, że jest na odwrót.
Masz facet tupet. :D
Może faktycznie nie ma co dyskutować skoro Ty już wiesz co napiszę. :-D
P.S. Wynik wyborów też już znasz? :-D

Leszczyc pisze:
Nie jestem jedynym graczem Moskwy, który narzekał na jej zdolności na podjeździe. Raczej trudno znaleźć kogoś, kto nie narzekał. W tym Zbyszek - o czym dobrze wiesz.
Zbyszek przede wszystkim narzeka na kości i w przeciwieństwie do Ciebie, wyciąga ze "słabości" Moskwy tyle, że nie jednemu już utarł nosa.
W sumie dobrze, że go wywołałeś.
To właśnie pod jego dowództwem Moskwa zajęła ex aequo pierwsze miejsce w Niepołomicach kilka lat temu.

Leszczyc pisze:
Więc naprawdę - zagraj iconRUS - pokaż, jaka to świetna nacja. W praktyce.
Już się nie mogę doczekać.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

W tych Niepołomicach, w których gra się DYWIZJĘ, nie podjazd? :-D Fajnie widzieć, że w ogóle nie ogarniasz, o co mi chodzi, a kłócisz się po to, by się kłócić :)

I masz rację, Zbyszkowi chodzi o szczęście w kościach, dlatego napisał

zk1944 pisze:
Wywołany do tablicy, :D, ja nie potrafiłem wygrać iconRUS na podjeździe.(...)Uważam nadal, że to trudna nacja do prowadzenia w boju.

Proste i logiczne :-D

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

:D Ja nie potrafię, ale ktoś może znajdzie sposób na wygrywanie iconRUS na podjeździe.
Co do kości to fakt, im większy pancerz na jednostce lub test walki (na 7) to zawsze wyrzucę więcej.

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

zk1944 pisze:
:D Ja nie potrafię, ale ktoś może znajdzie sposób na wygrywanie iconRUS na podjeździe.
Co do kości to fakt, im większy pancerz na jednostce lub test walki (na 7) to zawsze wyrzucę więcej.

Zawsze mam szacunek dla graczy, którzy wybierają trudne armie, a taka na pewno jest iconRUS (choć podejrzewam co poniektórych o zapędy masochistyczne) :D

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

Leszczyc pisze:
W tych Niepołomicach, w których gra się DYWIZJĘ, nie podjazd? :-D
Primo - grało się tam mix dywizja-podjazd, secundo - chodziło o frakcję i jednostki, a nie format. Tam też obowiązkowo grają Dzieci Bojarskie.
Jeżeli można nimi coś ugrać na dywizji, tym bardziej można to zrobić na podjeździe, gdzie byle jednostka chłopów może zrobić różnicę.
Sam doświadczyłem tego na własnej skórze, gdy dwójka dzieci Zbyszka zrolowała mi prawie całą dywizję.

Cytuj:
Fajnie widzieć, że w ogóle nie ogarniasz, o co mi chodzi, a kłócisz się po to, by się kłócić :)

Jeżeli nie rozumiesz co ma na myśli autor, zapytaj zanim wydasz osąd, tak robią mądrzy ludzie, inaczej "potwierdzasz Nomen omen". ]:)

Leszczyc pisze:
I masz rację, Zbyszkowi chodzi o szczęście w kościach, dlatego napisał

zk1944 pisze:
Wywołany do tablicy, :D, ja nie potrafiłem wygrać iconRUS na podjeździe.(...)Uważam nadal, że to trudna nacja do prowadzenia w boju.
Widzisz różnicę między "nie potrafię wygrać..."/"trudna w prowadzeniu", a "Moskwa jest słaba"?
Dla mnie jest ona oczywista.
W pierwszej Gracz przyznaj że to on nie znalazł (jeszcze?) "know how".
W drugiej Gracz ceduje swoją indolencję na armię.
Leszczyc pisze:
Proste i logiczne :-D
Prawda? :-D :D

P.S. Jeżeli chodzi o OiM-a to znamy się ze Zbyszkiem jak łyse konie, i jest on z tej gliny co "szuka sposobu" a nie "narzeka", więc lepiej nie wpływaj na wody o których nie masz zielonego pojęcia.

zk1944 pisze:
Lubelak, zgubiłem się kogo porównujesz, bo piechoty z berdyszami na podjeździe w iconRUS raczej nie spotkasz, za wyjątkiem Potiomkina.
Własnie to porównywałem: Piechotę z Berdyszami z Potiomkina z Kozakami Służebnymi w Podręcznikowym.

Cytuj:
Błąd jest w tym, że piechota na podjeździe oraz w zgrupowaniu jest moim zdaniem za drogo wyceniona.
To się zgadza i dotyczy to większości frakcji.

zk1944 pisze:
A tak na marginesie, może jakieś granie trzeba umówić? ]:)
Dzwonię. :D iconSPARTA

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Pawełku - aż trudno odpisywać punkt po punkcie na te wypociny, więc w skrócie:
-zapytaj Zbyszka, bo wiem, że jego cenisz, czy Moskwa prezentuje taki sam poziom na Dywizji (gdzie wchodzi ci MULTUM nowych jednostek), co na podjeździe. Moim skromnym zdaniem obecne rozpiski tej nacji NA TYM POZIOMIE są na tyle równorzędne z innymi, że grzechem byłoby się czepiać - szczególnie po zamianie pułku pomiestnej na pułk Boriatyńskiego (to naprawdę bardzo dobra zmiana)
-jeśli coś słabsze, to z założenia jest trudniejsze w prowadzenie (magia, nie?). Ale wiem - LUBELAK przyjedzie na białym koniu i pozamiata, bo wszystko wie. A nie, bo mu kości nie idą, ale to będzie tylko wina ciągłych złych rzutów. No boskie - da capo! :-D

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

Leszczyc pisze:
Pawełku - aż trudno odpisywać punkt po punkcie na te wypociny, więc w skrócie:
Skrót jest ze wszech miar wskazany, szczególnie jak się kończą argumenty. Znamy, znamy.

Leszczyc pisze:
-zapytaj Zbyszka, bo wiem, że jego cenisz, czy Moskwa prezentuje taki sam poziom na Dywizji (gdzie wchodzi ci MULTUM nowych jednostek), co na podjeździe
Każda frakcja na Dywizji zyskuje nowe możliwości, ale nie jest to wyłączna cecha Moskwy. W dużej mierze zdolności jednostek i sposób ich wykorzystania wygląda podobnie jak na podjeździe.
Trzeba chyba łopatologicznie bo inaczej nie wejdzie.
Weźmy na tapetę obśmiane przez Ciebie Dzieci Bojarskie.
Na dywizji masz skwadron Dzieci, na podjeździe masz dwójkę dzieci.
I tu i tu raczej nikomu w walce wręcz nie podskoczą, strzelić też za specjalnie nie strzelą, ale jest jedno (a może nawet kilka) "ale".
Puszczasz takie dzieci jako mięso, żeby odciągnęły wartościowe jednostki przeciwnika od kluczowych miejsc/jednostek.
Na Podjeździe działa to jeszcze lepiej, bo ich strata nie wygeneruje takiego minusa jak na dywizji (złamanie) no i jest przede wszystkim łatwiej to osiągnąć, bo przeciwnik nie ma tylu kontr.
No więc masz ten pancerny RON z trzema skwadronami wspartych dwoma chorągwiami.
Nawet jeżeli przeciwnik zniszczy ich w pierwszym uderzeniu (trzeba wiedzieć jak do tego nie dopuścić), to spalił (i jeszcze spali) bardzo dużo "paliwa" na zniszczenie dwójki dzieci.
Za chwilę się okazuje, że brakuje tur na realizację celu bitwy, trzeba wydać dodatkowy rozkaz, jednostka wpadła w pościgu w matnię ... itd. itp.
Wachlarz możliwości jest szeroki.
Jeżeli Cię zaatakuje i powstrzyma się od pościgu, również pali paliwo i nie wykorzystuje potencjału za który zapłacił, a czas leci.
Jak Cię oleje i nie zaatakuje, pojawia się zagrożenie dla dowódców/flanek/tyłów/celów scenariusza itd.
No i masz takie trzy trójeczki dzieci które niby nic nie mogą, ale ...
Widziałem dziesiątki takich akcji jako kat i ofiara.
I nie ma tu znaczenia kogo rolujesz i kim, efekt jest zawsze ten sam.
A bym zapomniał - mobilność i rozmiar takiej dwójeczki są bardzo satysfakcjonujące.

Leszczyc pisze:
-jeśli coś słabsze, to z założenia jest trudniejsze w prowadzenie (magia, nie?).
Nie magia tylko głupia teoria.
Jako 10 latek prowadziłem Fiata126p - słaby samochód, łatwe prowadzenie.
Jako 40 latek nie umiałbym prowadzić Lamborghini - dobry samochód, trudne prowadzenie.
Tak więc to że nie umiem jeździć Lamborghini nie robi z niego słabego samochodu.
O Szwecji też słyszałem parę lat temu, że jest słaba i taki RON czy Turcja zjadają ją na śniadanie.
Teraz słyszę, że jest to jedna z przodujących frakcji, a w rozpiskach, a tym bardziej taktyce nie nastąpiła jakaś drastyczna zmiana.

Cytuj:
Ale wiem - LUBELAK przyjedzie na białym koniu i pozamiata, bo wszystko wie.
Chciałbyś żeby tak było, wtedy potwierdziłbyś swoją teorię.
Na szczęście jest więcej osób, które ogarniają kuwetę i umieją sobie z tym poradzić.
P.S. Jak trzeba to mogę poprowadzić zajęcia z wiązania sznurówek ewentualnie nauczyć jeździć na rowerze. :-D

Leszczyc pisze:
A nie, bo mu kości nie idą, ale to będzie tylko wina ciągłych złych rzutów. No boskie - da capo! :-D
"A to frant" :-D
Wiesz co jest w tym najzabawniejsze?
Że takimi tekstami sam mnie wsadzasz na "białego konia".
Wychodzi na to, że jestem tak zajebisty, że nawet ekstremalny pech w kościach nie przeszkadza mi w wygrywaniu. :-D :D
A skoro tak, to jaką masz legitymację, żeby się ze mną spierać. :D :-D ]:)
Przepraszam wszystkich innych za to ostatnie stwierdzenie, ale brnąc w oparach absurdalnych wypowiedzi, nie mogłem się powstrzymać. :P

Ku rozpaczy miszcza kończę ten mini-serial, bo szkoda czasu i atłasu.

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ku rozpaczy miszcza kończę ten mini-serial, bo szkoda czasu i atłasu.

Nieeeee!!!! Ja już roczny pakiet telewizji wy kupiłem!
To się nie dzieje!!!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]