Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest pt sie 17, 2018 9:23 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zasady domowe ragozda
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

może tak, może nie
za to takie rozwiązanie skomplikuje zasady

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Co uważasz o dodaniu zasady, że dowódca pułku, (ale nie zastępca) może wydawać rozkazy jednostkom z innych pułków, ale traktuje je, jako niesubordynowane. Jednostkom niesubordynowanym i z sojuszniczego pułku nie może wydawać rozkazów.

A i jeszcze mołojcy używający zasady strzelcy wyborowi oprócz strzału w obronie mogą strzelić w fazie strzał po ruchu (ze strzelb naładowanych przez kolegów).

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

czarnokij pisze:
Co uważasz o dodaniu zasady, że dowódca pułku, (ale nie zastępca) może wydawać rozkazy jednostkom z innych pułków, ale traktuje je, jako niesubordynowane. Jednostkom niesubordynowanym i z sojuszniczego pułku nie może wydawać rozkazów.

Nie wypowiem się bo nie wiem jak było historycznie - zapytaj się kadrinaziego.
Dodałem propozycję urealnienia pływania :)

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Nie będą to domowe zasady radgozda a moje ale tylko ten temat się nadaje, jakby co to ten post nie ma żadnego związku z tym poprzednim, tak wiec chciałbym z kimś przetestować następujące zasady
1.Zaciąg towarzyski - to on stoi za przeciętnością ronu i turcji, i tak sobie myślę że to że wojownicy mieli swoich pocztowych to chyba nie znaczy że mieściło się ich więcej w szeregu a na to trochę wychodzi że łupią więcej na tej samej szerokości niż np tacy Szwedzi którzy chyba też umieli ze sobą współgrać, tak więc pomyślałem że niech będzie to coś co daje większa żywotność oddziału, pocztowi bronili swoich panów itd. (jeżeli źle myślę to pan K. pewnie mnie poprawi) Tak więc zasada zamiast dawać dodatkowe kości, działała by jak zasada szwedów małe oddziały z tym że dodatkowe 0 niweluje stratę punktu siły zamiast go dodawać. Oczywiście reszta własności tej zasady pozostaje niezmienna, (np nie działa w dezorganizacji).(p
2. Grad strzał powinien działać tak samo jak szybkie ładowanie u artylerii , tu chyba nie muszę się rozpisywać.
3 Strzelcy wyborowi od kozaków rejestrowych, w opisie widnieje iż oddziały z tyłu ładowały tym z przodu, a w zasadach nie widzę tego odwzorowanego, tu mogło by być jak wyżej podstawki na które działa ta zasada mogą wypalić w fazie po ruchu ze strzelb podanych od towarzyszy z tyłu. Oczywiście żeby nie było aż tak pięknie to jeżeli zdecydujemy się na tą zasadę to marnujemy całą amunicje nawet jeżeli strzelamy połową lub mniej podstawek i z jakiegoś powodu w 2 fazie nie mogą już tego powtórzyć.

To tak jak pisałem chętnie te 3 zmiany bym z kimś przetestować, np sprawdzić czy nowe zasady dla tatarów (wzrok i przerzut scenariuszy) przy takim polepszonym strzale nie robiły ich przegiętymi itp

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

ok, szwedzi mogą wydawać za dodatkowy punkt innym regimentom, oraz z drylem wojskowym nie wykonujac manewrów mozna strzelic tuz przed strzalem w obronie

ok a do rzeczy
Armie które w 3/4 i więcej składają się z piechoty, mają poszerzoną w stronę przeciwnika strefę rozstawienia atakującego. Za mało was to obchodzi żeby chciało mi się je rysować

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]