Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 9:37 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: IV Warszawska Liga OiM
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Liga idzie niemrawo, bo jakoś ostatnio wszyscy nie mają czasu. I - co ciekawe - to nie tylko kwestia OiMa. Myślę, że mogłoby być lepiej, gdyby wątek z wynikami został przypięty, tak jak we wszystkich poprzednich ligach, ale Michał zignorował moją prośbę.

A poza tym nie ma Olbrachta, który zawsze nadawał największy rozpęd każdej lidze ;)

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Bierzcie przykład z LIGI KRAKOWSKIEJ :)

"Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają i człowieka, który prowadzi odnosi zwycięstwo." George Patton

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

co to niby konkretnie ma wnieść do dyskusji?

Chcesz sprzedać/kupić od/wymienić figurki z bartomeuszem, to weź pod uwagę, że jest osobą, która wycofuje się z własnych ustaleń i w efekcie z handlu nici.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Myślę że coś tam można podejrzeć ;)
Przed ligą w Krakowie grało ledwie 4 osoby.. liga rozmnożyła graczy.

Sądzę że sukces tkwił w nastawieniu się na nowych kosztem starych graczy ;)

Naprawdę nie wszystko trzeba brać prze pryzmat warszawsko-krakowski ;p

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

Jaki pryzmat? Co to ma w ogóle do rzeczy?

Chcesz sprzedać/kupić od/wymienić figurki z bartomeuszem, to weź pod uwagę, że jest osobą, która wycofuje się z własnych ustaleń i w efekcie z handlu nici.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

To był żart ;)

Panie Piotroslaw rozumiem rozgoryczenie słabo idącą liga.
Natomiast na ludzi głosujących nogami nie ma siły. Dodatkowo towarzystwo OiM się starzeje (co jest naturalne) i chłopaki mają coraz mniej czasu. Dlatego trzeba się nastawić na nowych graczy. Stworzyć takie warunki i taka ligę by głównie dla początkujących była ona atrakcyjna.
Liga gdzie nie najważniejsze są wyniki i starcia starych wygow tylko zachecenie nowych do tego że warto wieczór spędzić przy pracynkach.

Nie znam reali ale domyślam się że tu może tkwic problem;)

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Miszczu - o rozgoryczenie Piotra słabą frekwencję w lidze, w której nawet nie bierze udziału się nie martw, bo z pewnością nie ma miejsca :-D

Natomiast nie wiem, w czym problem z nowymi graczami bo cały czas zachęcam nowych do dopisania się :)

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Zróbcie może ligę na mniejsze punkty dając szansę zainteresowanym na domalowanie modeli i satysfakcję z grania tym co mają nie narażają się na to że po drugiej stronie staje podjazd w pełnej sile (co ciekawe Wam doświadczonym nowy format tez da do myślenia)

Pomyślnie o losowkach, drobiazgach i gadżetach by nawet ten najsłabszy widział sens grania. Aby zatarlo się wrazenie że liga to poletko do wyciskania wyników. Tzn nikogo w OiM nie podejrzewam o tzw "ciśnienie". Ale granie w na większym przymrozeniu oka daje obu strona satysfakcję.

Natomiast przy tej okazji jako starzy wyjadacze pokazujcie, że warto dążyć do rozgrywek na waszym poziomie, przy full wymalowanych armiach.

To ma się jeść oczami ;)

Znajdźcie miejsce neutralne, gdzie nie ma sklepu i gwaru. Gdzie początkujący nie czuje presji.

To tylko sugestie ;)

Nie znam sytuacji. Mogę jedynie po wielu latach organizowania tego typu "zabaw" podzielić się doświadczeniem.

No i co najważniejsze rozmawiajcie z nowymi dzielcie się swoim światem. Bo jak będziecie tylko mitycznymi jakimiś tam wyjadaczami... To nigdy nie będzie to dla nich atrakcyjne ;/

W Krakowie Michał zrobił świetną robotę ;)

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

@Miszczu, wszystko jest fajne w teorii. Praktyka jest taka:
1. Ilekroć zgłaszał się na forum/FB jakiś nowy zainteresowany gracz, starałem się umówić na grę pokazową. Miałem co najmniej 4 potencjalnych chętnych (tylu pamiętam), udało umówić się z jednym. Zagrał, był zadowolony, wymalował już podjazd, jest perspektywa. Pozostałym coś wypadało i z gry nic nie wychodziło... mogę wygospodarować trochę czasu, ale latał za ludźmi nie będę, bo mam go za mało. A jeszcze przede mną takie sprawy jak dzieci.
2. My początkującym nie bronimy udziału, nawet zachęcamy na tyle ile jesteśmy w stanie. Ale to bardziej wydawcy powinno zależeć niż samym graczom :)
3. Jest gdzie grać, Wargamer na Wilczej to ścisłe centrum Warszawy. Z każdej strony da się dostać bez przejeżdżania całego miasta. W sklepie jest naprawdę komfortowo i często spokojnie. Jeśli ktoś zechce zagrać gdzieś indziej - nie ma sprawy. Ale jeszcze takiego zgłoszenia nie widziałem, więc czy jest potrzeba szukania na siłę innego miejsca niż sklep ze stolikami, makietami i asortymentem, aby od razu dokupić jakieś figurki? :)

Z mojej strony nie ma żadnego ciśnienia na wynik. Biorę udział w lidze dla przyjemności, nie dla nagród.

Nad zachętą można pomyśleć, oczywiście w porozumieniu z wydawcą. Np. promka dla każdego nowego gracza, który rozegra minimum "X" bitew? :) tutaj bez wsparcia wydawcy (merytorycznego i rzecz jasna rzeczowego) się raczej nie obejdzie.

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

Co to znaczy, ze wydawcy ma zależeć na udziale nowych graczy?
Co ma robić wydawca? Rozdawać za darmo armie? Płacić ludziom za granie?

Potencjalnym ruchem byłoby zniesienie wymogu malowania - nie wiem czy na chwilę obecną cokolwiek by to zmieniło - raz, że jakoś nie chce mi sie wierzyć, żeby jeszcze gdzies byli gracze, którzy nie grają, bo sreberka, a dwa, że 'oficjalne' turnieje generalnie nic nie dają, więc tego wymogu i tak być nie musi,gdyby ktoś chciał jakies granie zorganizować.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]