Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest ndz paź 21, 2018 1:49 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: IMAGO BELLI CZELADŹ + ustawka za kasę
Pocztowy/Retainer
Awatar użytkownika

skoscianski pisze:
40 ps róźnicy to siła dwóch pułków jazdy RON, sporo:)
Nastepnym razem trzeba będzie zrównoważyć siły (po naszej stronie mogliśmy za te ps wystawić 4 silne moskiewskie pułki.
I tak biedni kozacy sprawili się dzielnie doprowadzając jeden z pułków jazdy do przekroczeniu progu złamania (na nieszczeście test na -3 zdany przez Kadyceusza) i zadając spore straty drugiemu. Stracili co 60% wozów, ale na pułkach straty były jeszcze dopuszczalne.
W następnej turze iconRON walczył by już w taborze więc było by cieżko. Choć pewnie udało by się urwać kilka podstawek i trzeci raz testu motywacji mógłby Kadyceusz nie zdać.
Bardzo zabolała kozaków strata amunicji na wozach po 4 turach walk (koniec kartaczy).
Nie zmienia to oczywiście frajdy z gry:)
Bo grało się b.fajnie.
Brawo Jarek - piszę się na kolejną taką imprezę.

Można było dać znać że macie mniej pułków bo w tym mrowiu taboru iconRUS - iconKOZ nie dało się tego dopatrzeć 8)
A mogliśmy z Bartkiem poprostu wystawić po 4 pułki jak zakładał przecież pierwotny plan i może wtedy chociaż w PSach byłoby bardziej wyrównane... Ale cóż i tak dostaliście fory bo miałobyć przecież inne ustawienie całego woja X|
btw Kaduceusz nie Kadyceusz ;) a fakt test na motywację pułku jazdy iconRON był zdany już ostatnim rzutem kości w tej grze :D Ciebie zabolała strata amo?! a co ja mam powiedzieć gdzie wóz amo mi w 4 turze pierdyknął pochłaniając 3/4 artylerii! :( 8) przez co musiałem już iść tylko i wyłącznie jazdą na przebój przez twoją druga linię obrony taboru. Sprawę tu zrobili zdecydowanie doborowi kozacy (w liczbie 1/2 stanu początkowego chorągwi!) którzy pięknie wytrzymali napór 5x krotnie liczniejszego ataku już w wyłomie taboru gdzie rzuciłeś cały oddział mołojców, jazdę kozaków i jeszcze opancerzonych rajtarów! zadając jeszcze jakieś tam minimalne straty 8) walka była zażarta praktycznie do ostatniego rzutu kością za co serdeczne dzięki bo było bez kitu arcy ciekawie. Nigdy wcześniej nie miałem tak 'bogatego' doświadczenia zmierzyć się z tak twardą i skuteczną obroną dużego taboru kozackiego! za co szacun i dzięki, bo sporo się jednak przy okazji nauczyłem:)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: IMAGO BELLI CZELADŹ + ustawka za kasę
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Doświadczenia bezcenne :)
tym bardziej że pierwszy raz grałem iconKOZ z taborem (do tej pory grałem rezunamu dwa turnieje i oba na kozacko-tatarskim podjeździe).
Ale wole jako stary Ronowiec dowodzić kawalerią i dywizji z kozaków składać nie będę (pułk sojuszniczy do Korony za to się maluje:)
Bardzo dobrze się z Tobą grało, mam nadzieję że nie po raz ostatni.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]