Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest wt gru 10, 2019 10:27 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Turniej w Warszawie 17.02
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Lubelak, póki co udało ci się osiągnąć tyle, że będzie więcej Turków na turniejach. Jasne że prawie nikt nie gra czambułem nogajów, tak jak prawie nikt nie gra podjazdem górali podhalańskich (jesteś graczem RON, miałeś odwagę zagrać nim turniejowo? To nie jest pytanie retoryczne, autentycznie jestem ciekaw ponieważ nie wiem)

Smutne jest, że zdecydowałeś się tym pochwalić jako pomysłodawca. Ale cóż, masz prawo. My się tu tylko bawimy na poziomie gry, a lobbing jest czymś powszechnym na etapie ustawodawczym i potem cała Polska znosi ustawy pisane pod konkretnych ludzi. W sumie tym powinniśmy się martwić niż osłabianiem Tatarów, bo to pikuś, tylko rozrywka. Bo jak Damian powyżej zauważył, w razie czego są inne gry :)

Dopóki nie rozpirzycie mocniej Tatarów, dalej będę nimi grał bo autentycznie lubię tą frakcję, tyle że dywizji na nich na pewno nie złożę, a chciałem.

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Cezar pisze:
solider pisze:
Oskarze dwie sprawy:

1. Rozumiem, że honorujesz rozpiski z kreatora? Pewnie tak, ale wolę się upewnić. 8-)

2. Jak możesz dopisz do graczy frakcje (oczywiście jak się zdeklarowali), ułatwi to tworzenie rozpisek. :P

Ad 1. i 2.
"To zależy" :-D

"Jest spór w doktrynie" xd

A na poważnie, to tak:
1) Oczywiście honoruję
2) Dodam w wolnej chwili

"Aby [...] z nimi traktament miała Rzeczpospolita pacyfikować, żadnego w tem nie widzę fundamentu [...]. Jeżeli tedy Rzeczpospolita tak nadmierne rany od tych zdrajców zadane [...] twardym snem pokryje – nic innego sobie obiecywać nie może, tylko ostateczny upadek i zgubę."

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Zgłaszam się iconDAN , zobaczymy jak wyjdzie patrząc że nie czytałem jeszcze małego podręcznika :-D

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

Lubelak pisze:
piotroslav pisze:
Nie ma problemu.
Minimalny czambuł nogajów już odłożony :D
Dokładnie taki jakim grają "tatarscy" gracze z pierwszych miejsc w Wilanowie? :)
A nie, czekaj, czekaj, przecież przed zmianą zasad, turniejowo grał nimi i tak tylko jeden odważny człowiek - Cichy.
Poproszę więc "niegrywalny" zestaw standardowy czyli Hadży Girej, Besz-Basz i Komunik.
Ewentualnie możesz mi podrzucić ten podjazd, którym rozstrzelałeś "historycznie" w Wilnowie moich super opancerzonych Szwedów.
To był piękny bój, w którym mieliśmy, aż jedną walkę wręcz...z moją piechotą. ]:)
Przy obecnych zasadach wynik tamtej gry byłby zgoła odmienny, bo muszkieterzy mogliby się obronić i zamiast historycznego rozstrzelania byłoby tylko strategiczne dupobicie. :D

No już, już.
Besz-basz 7ps jako wersję minimum masz jak w banku.
Komunik chyba też bez problemu.

Sam nie wiem czy/czym zagram, ale tak czy siak, do zobaczenia :D

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

solider pisze:
Uśmiałem się do łez, masz Pawle fantazję.
Bardzo się cieszę, że Cię rozbawiłem, bo nie wybaczyłbym sobie gdybyśmy przez brak dystansu poszli na noże. :D

Cytuj:
Mam też pytanie, oiM to jedyny system bitewny, w który grasz, nie?
Rozumiem, że jest to pytanie o szerokość mojej wargamingowej perspektywy i wiążącą się z tym umiejętność zachowania obiektywizmu przy współtworzeniu zasad.
Uspokoję Cię, moja "perspektywa" jest wielowymiarowa i wieloletnia". :)

Cytuj:
ps. Mała podpowiedź, nie łatwiej byłoby cofnąć się w czasie i wymazać iconTAT z kart historii? ;)
Nie kuś, nie kuś. :-D

Cytuj:
Serio to Cię boli? Może pora bardziej skupić się na graniu i ćwiczeniach, niż na rozpier...iu gry, to może pomóc, wszak trening czyni mistrza, nie?
No teraz to ja się uśmiałem. :D
Sugerujesz, że zaproponowałem takie zmiany bo mam ciśnienie na wynik? :O
Jestem spełnionym graczem jeżeli chodzi o wyniki, zarówno w turniejach jak i rywalizacji z konkretnymi graczami (no chyba tylko jeszcze z Tobą nie wygrałem :( ) Nie zdarzyło mi się lobbować za tym co jest dla mnie wygodne, a wszelkie uwagi sugerujące takie działania, uważam ze wielce krzywdzące. Znam paru takich, nawet w OiM-ie, którzy dla wygranej są gotowi się zeszmacić, ale ze mną źle trafiłeś.

Sugerujesz, że brak mi ogrania i wiedzy na temat gry ? 8|
Sądziłem, że kilkaset gier większością frakcji (tak, tak, Tatarami też ]:) ), kilkadziesiąt turniejów w Polsce, gra na wszystkich poziomach z całym bukietem polskich i zagranicznych graczy, jest wystarczającą legitymacją do proponowania zmian w systemie.
Jak ci się będzie chciało, przejrzyj forum i zobacz jaka jest historia powstawania tego co nazywa się teraz Małym Podręcznikiem.
Popatrz na współtworzone przeze mnie klaryfikacje, FAQ-i, zasady dywizyjne,zasady kampanijne, setki moich postów itd.
Wystarczy, że zdasz sobie sprawę z czasu jaki jest potrzebny na fizyczne napisanie tego, a zrozumiesz jak śmiesznie brzmi zarzut braku ogrania i wiedzy. Zapytaj Zbyszka, Olbrachta, NetCopa, Witolda i kilku innych osób, ile tysięcy godzin spędziłem z nimi na telefonie analizując zasady i balans poszczególnych frakcji, szukając najsprawiedliwszych rozwiązań.
Przypuszczam, że gdyby nie "ten co rozp... system" to dalej byś atakował budynek z impetem, szyk rozproszony wykonywałby nieskończone ruchy po całym stole, kontrszarża i odskok wykonywane by były w zależności od regionu z którego pochodzi twój przeciwnik a szanowna ekipa WG twierdziłaby że wszystko jest ok. :D

Cytuj:
Osobiście gorąco namawiam Oskara, aby zagrał iconRON na tegorocznym Wilanowie, chętnie zobaczę Waszą reakcję, jak ponownie wygra.
Ja z Jaremą bilans mam dodatni, więc to on musi mnie gonić, a że ma szczęście w Wilanowie to jego.
Namów go żeby zagrał Szwedami albo Kozakami, bo przecież wygrana RON-em to żadne wyzwanie.

P.S. Dalej jesteś moim ulubionym "pitbullem":D

Cezar pisze:
Lubelak, póki co udało ci się osiągnąć tyle, że będzie więcej Turków na turniejach.

Przeceniasz moją rolę w tworzeniu zasad.
Gdyby tworzenie zasad zależało wyłącznie ode mnie tak jak zakładasz, to zasady przeżyłby rewolucję a najznamienitszą z nich byłaby fizyczna likwidacja szyku rozproszonego.
Nad zasadami pracuje zespół ludzi, w tym playtesterzy, i wszyscy (podkreślam wszyscy) sugerowali zmiany.

Cytuj:
Jasne że prawie nikt nie gra czambułem nogajów, tak jak prawie nikt nie gra podjazdem górali podhalańskich (jesteś graczem RON, miałeś odwagę zagrać nim turniejowo? To nie jest pytanie retoryczne, autentycznie jestem ciekaw ponieważ nie wiem)
Nie zagrałem nim turniejowo bo nie posiadam tych modeli, ale jak pożyczysz to bardzo chętnie zagram.
Zresztą nie rozumiem dlaczego masz mnie za RON-owskiego gracza?
Większość poważnych turniejów rozegrałem Szwedami, właśnie dlatego, że na podjeździe są zdecydowani słabsi.
Słaby zwiad, mała liczebność, wysoki koszt, podatność na efekty i straty, słaba synergia względem scenariuszy i rozpisek innych frakcji, słabe zasady specjalne, mała liczba dobrych graczy, mnóstwo dobrych graczy w przeciwnych frakcjach słowem idealne wyzwanie.
Zobacz ile podjazdowych turniejów wygrali Szwedzi.
Zobacz na ich klasyfikację turniejową - Wilanów, Chorzów itd.

Cytuj:
Smutne jest, że zdecydowałeś się tym pochwalić jako pomysłodawca.
Pochwalić czym? Osłabieniem "lekkiej jazdy"? Smutno to ci będzie jak Solider odpowie mi na zagadkę. :D
Na pocieszenie powiem, że dzisiaj złożyłem sobie rozpiski dla Tatarów.
Składam, liczę i z każdą minutą cieszy mi się micha - dużo, tanio, ze świetną skutecznością, super zasadami specjalnymi, świetną synergią ze scenariuszami i potencjalnymi przeciwnikami, pięknym zwiadem i zwartością.
Pozostaje się tylko modlić do Allaha o statystyczne rzuty i jesteśmy w domu.

Cytuj:
My się tu tylko bawimy na poziomie gry, a lobbing jest czymś powszechnym na etapie ustawodawczym i potem cała Polska znosi ustawy pisane pod konkretnych ludzi. W sumie tym powinniśmy się martwić niż osłabianiem Tatarów, bo to pikuś, tylko rozrywka. Bo jak Damian powyżej zauważył, w razie czego są inne gry :)
Poważny zarzut, mógłbym odpowiedzieć podobną retoryką, ale zrzucę to na karb krótkiej znajomości tematu i zmanipulowanieprzez "ciemną stronę mocy", która nie może sobie darować wielokrotnych reprymend jakie dostawała . Poczytaj forum i moje posty to może zobaczysz za czym lobbowałem.

I na zakończenie taka łamigłówka dla Was:
Co według Was bardziej "zboostuje" jednostkę - zostawienie jej doskonałej dyscypliny taktycznej czy podniesienie impetu o 1?
Jak odpowiecie to wyjaśnię w czym rzecz, jaki to ma związek z dyskusją.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ws pytania.

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

Może ja spróbuję :)
Doskonała jest lepsza bo działa zawsze, impet jest sytuacyjny. Do tego gracz zachodni może próbować spanikować wroga dając rozkaz obrona, jak się nie uda patrz punkt pierwszy.

Odpowiedz z cytatem  
Pocztowy/Retainer
Awatar użytkownika

Duderson pisze:
Może ja spróbuję :)
Doskonała jest lepsza bo działa zawsze, impet jest sytuacyjny. Do tego gracz zachodni może próbować spanikować wroga dając rozkaz obrona, jak się nie uda patrz punkt pierwszy.

Zgadzam się z Markiem, dodam jeszcze od siebie, że impet można zabrać, a dyscypliny nie.

@ Paweł ja też nie pałam do Ciebie jakimś hejtem, pałam nim do Twojej zasady. :) Niemniej liczę, że do nas dotrzesz, pogadamy i napewno każdy z nas będzie wiedział o co chodzi drugiemu. Kto wie, może nawet moja argumentacja trafi do Ciebie, kto wie?

iconTUR - podjazd pomalowany.

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

@Solider - Dobrą Dyscyplinę Taktyczną idzie zabrać ;) jakiś multi-combat z ładnie wkręconą szarża łapiąca jakiś "gorszych" rajtarów czy dragonów przy okazji i zacni weterani nie będą mieli Silnej ;)

Impet jest sytuacyjny, jednak 10cm "po czystym" to nie taki duży wymóg.

A co do panikowania oddziałów które na Ciebie szarżuje salwą z pistoletów... No jeden na ileś przypadków się uda. Najczęściej nie, bo nawet jak zbijecie to podstawkę, to przeciwnik najczęściej ma 6 morale (kopie/dzidy), liczebność, często dołączonego dowódcę.

Ja nie głosuję za niczym na razie :D

Galeria - viewtopic.php?f=17&t=1985&start=30

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Dzięki Lubelaku za odpowiedź. Wiem kto ma podjazd na góralach, ale musiałbym się go spytać o pożyczenie i pojechać do Ożarowa, co może nie wyjść nawet do czasu turnieju. Niestety nie wiem, co u Szwedów pełni rolę kompletnie niegrywalnego podjazdu a la nogajcy. Co do lobbowania - nie zrozumiałeś co miałem na myśli, ale spoko, każda partia uprawia lobbing, nie biję konkretnie w PiS jeśli ich popierasz. Lobbing w polityce mnie boli, w grze ani trochę, ale możesz się boczyć ;)

W kwestii łamigłówki - chodzi o hipotetyczny brak któreś z tych cech na jednostce normalnie je posiadającej?

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Co tu się odwaliło w tym temacie...

Miałem się odnieść do tego co zostało napisane, ale jednak sobie daruję- to jest temat o turnieju i prosiłbym, żeby o tym pamiętać. Z rzeczy związanych z turniejem- uzupełniłem listę i dodałem frakcje jakim grać będą poszczególni gracze (trochę zielono się zrobiło X| ). Niedługo postaram się też dopisać coś o nagrodach, ale to zależy od ilości graczy, a kilka osób się jeszcze waha (oczywiście serdecznie zapraszam).

PS (jednak trochę muszę się odnieść)
Co do Wilanowa- to jest jeszcze bardzo odległy temat (poza tym ja już się "nawygrywałem" więc w tym roku nie mam żadnego parcia na wynik) i nie wiem czym zagram, ale jeżeli przejdzie pomysł Lubelaka bodajże z zeszłego roku (a ja jestem jego gorącym zwolennikiem), czyli topowi gracze zagrają armiami zachodnimi, żeby pokazać, że można nimi wygrywać, to śmiało mogę powiedzieć, że mój wybór to będą właśnie iconSWE albo ewentualnie iconDAN ;)

"Aby [...] z nimi traktament miała Rzeczpospolita pacyfikować, żadnego w tem nie widzę fundamentu [...]. Jeżeli tedy Rzeczpospolita tak nadmierne rany od tych zdrajców zadane [...] twardym snem pokryje – nic innego sobie obiecywać nie może, tylko ostateczny upadek i zgubę."

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]