Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest sob maja 26, 2018 11:47 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: VI Międzynarodowe Mistrzostwa "Ogniem i Mieczem"
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Sosna mówił żeby po prostu podać rozmiar i będzie przygotowana osobno :) żeby na pewno pasowala

Odpowiedz z cytatem  
Komisarz królewski/Royal commissar
Awatar użytkownika

Geralt pisze:
Z ciekawości, który podjazd jest uznawany za przegięty?
Norweski. Policz sobie ilość podstawek za taką samą cenę w innych, podobnych pojazdach (posterunek, Słuck itp.). Zasady specjalne też ma nie najgorsze :)

Polska i reszta świata czekają na wyniki!

Odpowiedz z cytatem  
Hetman Polny Koronny
Awatar użytkownika

Wyniki turnieju (duże punkty i małe punkty):

1. Gajowy iconTUR 23(30)
2. Korgor iconTUR 23(28)
3. Jarema iconSWE 22(23)
4. Bombel iconDAN 21(24)
5. Geralt iconDAN 20(26)
6. Iluzagin iconTAT 19(29)
7. Piotroslav iconTAT 19(20)
8. Olbracht iconKOZ 19(18)
9. Karl iconDAN 18(23)
10. Marcin Staruszczak iconSWE 18(21)
11. Hrothgar iconRUS 18(16)
12. Przemo1 iconRON 18(15)
13. Sowabud iconTUR 17(24)
14. Lubelak iconSWE 17(20)
15. Sztazi iconRON 17(20)
16. Enma iconTUR 17(18)
17. Joachim iconRON 17(18)
18. Cezar iconTAT 16(16)
19. MSZ iconRUS 16(15)
20. PORKINSON  iconSWE 16(14)
21. Masakrator iconTUR 16(12)
22. Zenek iconTUR 16(12)
23. ZK 1944 iconRON 15(18)
24. Olofeus iconTRA 15(15)
25. Huzar iconRON 15(14)
26. Weles iconSWE 15(14)
27. Pulkownik iconTRA 15(10)
28. Cichy iconRON 15(4)
29. Julfdi iconRON 14(6)
30. Pan Pułkownik iconRON 13(13)
31. Gomi iconDAN 13(8)
32. Miszczu iconDAN 13(6)
33. Glaukon iconSWE 12(18)
34. Grojszek iconKOZ 12(14)
35. Alexander iconRON 12(11)
36. Stanisław iconRON 12(8)
37. Gervaz iconSWE 12(8)
38. Szeperd iconKUR 11(10)
39. Daw iconTRA 11(9)
40. Dolmot iconKOZ 11(8)
41. Krzysztof Kacprzak iconKOZ 9(8)
42. Rafał Łukaszyk iconTAT 9(6)
43. Robson iconRON 9(6)
43. UlfNitjsefni iconRON 9(6)
45. Roger iconSWE 8(3)
46. Edslave iconKOZ 8(0)
47. Jan Bliszczak iconSWE 8(0)
48. Eddator27 iconRON 6(1)

Krew się zsiadła na ziemi galaretą trzęsie,
Ludzie się niedobici w swoich kiszkach plącą ..."
Fragment opisu szarży husarskiej pióra Wacława Potockiego

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Po pierwsze ogromne gratulacje dla Gajowego, zawsze wysoko w topie a tym razem jego iconTUR zajęli najwyższy stopień podium! Z mojej strony wielkie wyrazy uznania dla Jaremy, bardzo mnie cieszy, że wybrałeś Szwedów i pokazałeś, że tą nacją da się turniejowo ugrać porządny wynik. Osobiście czekam na relacje z gier :)

Fajnie było Was wszystkich zobaczyć przy stołach. Ja niestety w tym roku nie mogłem się pojawić, ale te zdjęcia, relacje, oj nakręcają bardzo. Przede mną reanimacja warsztatu malarskiego, odkurzenie figurek i zaciąg wojsk. Z niecierpliwością czekam gdy wrócę do gry i znowu pojawię się na jakimś turnieju.

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Ja zaś miałem szczęście być i jestem bardzo zadowolony z imprezy! Super przygotowanie, fantastycznie przeciwnicy. Zero spiny - 100% klimatu. Już rezerwuję sobie czas za rok, mam nadzieję, że uda mi się trafić na after. Bardzo dziękuję ekipie Wargamera. Robicie coś wspaniałego, nie przestawajcie!

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

Zajumalem komuś okulary
Obrazek

Napiszę tylko, że rzutem na taśmę azabowie wygrali wygrali Wilanów 8-)

Mimo wszystko miałem sporo szczęścia w ostatnim starciu, mogło być o wiele wiele gorzej.

Dzięki za organizację turnieju, gry i after party.

Do zobaczenia mam nadzieję za rok.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

ktoś z zachodu szukał swoich okularów więc daj może info na zachodnim forum ;)

Odpowiedz z cytatem  
Komisarz królewski/Royal commissar
Awatar użytkownika

Gratulacje dla wszystkich uczestników!
Niestety w tym roku nie mogłem być obecny, ale nawet śledzenie wyników na forum i FB przysporzyło mi sporo emocji :)
Dlatego też, jako że lubię się bawić liczbami, garść statystyk (na tyle, na ile mi się chciało i udało, w krótkim i ograniczonym czasie jaki mam, przygotować) wraz z moim komentarzem:

1. Gracze, czyli Polska vs. reszta Świata ;)
W tym roku Wilanów gościł 9 osób spoza naszego kraju (w tym 1/3 to nowe twarze), co stanowi niecałe 19% ogółu graczy. Pojawili się Hiszpanie, zabrakło za to kolegów z Niemiec, Wysp Brytyjskich oraz Szwecji.
Honor reszty Świata obronili - poprzez proporcjonalne :D zakwalifikowanie się do pierwszej dziesiątki - Ed 'IluZagin' Blaauw z Holandii (miejsce 6.) oraz Karl Erik Shanstrom z USA (miejsce 9.). Drugi z nich nawet stoczył pojedynek o pierwsze miejsce z liderem Mistrzostw, Gajowym, w czwartej rundzie. Blisko był także Hrotgar (ostatecznie finiszując na miejscu 11.). Tymczasem jednak, buława dalej zostaje w Polsce :)

2. Popularność frakcji rozłożyła się w tym roku następująco:
iconSWE 9 (18,75% ogółu graczy) - po osłabieniu lekkiej jazdy oraz liftingu Oddziału Wydzielonego widać renesans tej frakcji na stołach
iconRON - zarówno Korona 7 (14,58%) oraz Litwa 7 (14,58%) - dość tradycyjnie, szeroko reprezentowane frakcje
iconTUR 6 (12,50%) - wyraźny spadek (prawie o 50%), na Mistrzostwach wystąpili gracze wierni tej frakcji
iconKOZ 5 (10,42%) - interesujący wzrost, mimo braku nowych struktur do tej armii w ciągu ostatniego roku
iconTAT 4 (8,33%) - bardzo wyraźny spadek (o ponad 50%) liczby osób grających Tatarami spowodowany zmianami w MP, sprawiający, że frakcja ta jest teraz o wiele trudniejsza w prowadzeniu
iconDAN 4 (8,33%) - wzrost zainteresowania o 200% przy jednoczesnym braku "tradycyjnych" graczy duńskich (Wicio, Mecenasik) i ogólnie mniejszej liczbie graczy w tym roku, to spory sukces - i oczywiście wynik ukazania się świetnego dodatku dla tej frakcji
iconTRA 3 (6,25%) - Siedmiogród to armia niszowa, jeśli chodzi o Wilanów, jednak z lekkim wzrostem tym razem (+1)
iconRUS 2 (4,17%) - i tutaj widzimy mocny spadek zainteresowania (o 4 graczy)
iconKUR 1 (2,08%) - liczba graczy grających Kurlandią rokrocznie oscyluje pomiędzy 0 a 1... Tym razem z zaokrągleniem do pełnej liczby w górę ;)
W tym roku gracze zrezygnowali z turniejowych bojów w Wilanowie iconGDA i iconHRE przerzucając się na iconDAN . Drugi rok z rzędu na stołach nie uświadczono także iconPRU.
Nie porównywałem zaś wyników procentowych "rok do roku".

3. Efektywność frakcji - średnia arytmetyczna sumy wyników danej frakcji, gdzie pierwsze miejsce daje 100%, każde następne - 1/48 mniej:
iconDAN 76,56%
iconRUS 70,83%
iconTUR 64,58%
iconTAT 64,06%
iconSWE 47,69%
iconRON Korona 43,45%
iconTRA 39,58%
iconRON Litwa 33,33%
iconKOZ 31,67%
iconKUR 22,92%
Przy czym:
- iconTAT bez pana Rafała Łukaszyka byliby nr 1 z wynikiem 80,56% - pan Rafał jest przede wszystkim kolekcjonerem i modelarzem, i o ile dobrze pamiętam z zeszłego roku pierwsza gra na Mistrzostwach była jego pierwszą grą w życiu. Nie wiem czy coś się zmieniło u pana Rafała od zeszłego roku, gdyż patrząc na forum - o ile mnie wzrok nie myli - ośrodek poznański "nieco przycichł" ostatnimi czasy, więc może nawet i oponentów do treningów brak (panie Rafale - pozdrawiam serdecznie!). Pomimo osłabienia lekkiej jazdy w MP w rękach doświadczonych graczy - jak widać - Tatarzy potrafią okazać niezwykle skuteczną frakcją.
- dla części graczy wysokie miejsce Królestwa Danii i Norwegii iconDAN w tym zestawieniu nie jest żadnym zaskoczeniem - zgodnie z zapowiedzią wydawcy frakcja została w zeszłym roku "dopakowana" i to dosłownie (vide: wspomniane przeze mnie kilka postów wyżej opinie o "przegiętości" norweskiego podjazdu defensywnego).
- wysoka efektywność Moskwy iconRUS to wynik dobrych wyników (11. i 19. miejsca) "jedynych dwóch" graczy tej frakcji - Hrotgara oraz Michała MSZ;
- niski wynik Litwy iconRON - tutaj widać wyraźnie nieobecność chociażby Adriana 'Adka' Kwiatka :) oraz relatywnie niski wynik w ostatecznej punktacji Zbyszka 'zk1944' Krywosza (Zbyszku, co się stało? :-( ).
Oczywiście bardzo ciekawe było by porównanie efektywności frakcji rok do roku za ostatnie lata, jednak w tej chwili nie mam na to czasu. Być może pokuszę się o to w przyszłości.

4. Liczba graczy
Frekwencja Mistrzostw (ostatecznie 48 osób) - porównując do lat 2015 (76) oraz 2016 (68) - była wyraźnie niższa (spadek proporcjonalnie o 36% i 29%).
Zauważalny był także brak tak doświadczonych zawodników, takich jak chociażby Sebastian Kościański, Piotr 'P.' Miazga iconTAT, Adam Wasilewski iconRON, czy Bartosz 'von Berthold' Jędrzejczak, żeby nie wymieniać długo.

Jeszcze raz brawa i (oby) do zobaczenia w przyszłym roku :)

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Gratulacje dla wszystkich zwycięzców! Dzięki wszystkim za współuczestnictwo, ciekawe starcia figurkowe, przyjemne rozmowy nie tylko o grze, zaś całemu teamowi WG za organizację imprezy.

Pogoda dopisała, ciepło (czasem za ciepło!). Maj byłby dobrym terminem na granie, gdyby nie komunie które trochę zaburzyły frekwencję. Ale w tym roku rzeczywiście był problem z dobrym terminem. Żałuję że nie dotarłem na afterparty, ból głowy wszystko zniszczył.

Jedyne, do czego osobiście mam zastrzeżenie, to... zasady gry. Tyle czasu, a ciągle w trakcie gry trafiają się dziwne z czapy sytuacje, zwłaszcza z poruszaniem. Tego pana trzeba w końcu porządnie zoperować i wyciąć to i owo.

Witold Janik pisze:
Honor reszty Świata obronili - poprzez proporcjonalne :D zakwalifikowanie się do pierwszej dziesiątki - Ed 'IluZagin' Blaauw z Holandii (miejsce 6.) oraz Karl Erik Shanstrom z USA (miejsce 9.). Drugi z nich nawet stoczył pojedynek o pierwsze miejsce z liderem Mistrzostw, Gajowym, w czwartej rundzie. Blisko był także Hrotgar (ostatecznie finiszując na miejscu 11.). Tymczasem jednak, buława dalej zostaje w Polsce :)

Jeśli weźmiesz pod uwagę, gdzie mieszka i pracuje Gajowy, to buława trafia raczej do Holandii :D

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

Dziękuję za ten turniej
A wynik uważam za udany, gdyż użyłem swoją wunderwaffe, czyli mój syn za mnie rzucał kośćmi. Był dużo lepszy, chociaż w 4 bitwie miał 18 zer :D
Na wynik przyczyniło się brak ogarnia (2 turnieje na rok) to stanowczo za mało. Dodatkowo najśmieszniejsze, że zawsze brakło mi czasu skończyć grę.
I bardzo dużo błędów popełniłem, co się mocno zemscilo ]:(
Podjazd nigdy nie był dla mnie dobrym poziomem do gry w ta wspaniałą grę.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]