Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest wt gru 18, 2018 9:07 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: IV Warszawska Liga OiM
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

piotroslav pisze:
Co to znaczy, ze wydawcy ma zależeć na udziale nowych graczy?
Co ma robić wydawca? Rozdawać za darmo armie? Płacić ludziom za granie?

Potencjalnym ruchem byłoby zniesienie wymogu malowania - nie wiem czy na chwilę obecną cokolwiek by to zmieniło - raz, że jakoś nie chce mi sie wierzyć, żeby jeszcze gdzies byli gracze, którzy nie grają, bo sreberka, a dwa, że 'oficjalne' turnieje generalnie nic nie dają, więc tego wymogu i tak być nie musi,gdyby ktoś chciał jakies granie zorganizować.

Heh, sprawa prosta. My bez nowych graczy sobie poradzimy, mamy czym grać i z kim grać (z sobą nawzajem, lipa ale zawsze coś). Ale starzy gracze za dużo figurek nie kupują. Bo z reguły mają prawie wszystko. Bez dopływu nowych graczy wydawca nie zarabia, więc siłą rzeczy musi mu zależeć. Lubię WG ale trzeba nazywać rzeczy po imieniu.

A co ma zrobić? Szczerze nie mam pojęcia :) jestem za małym żuczkiem aby doradzić coś sensownego. Dobrą akcją jest na pewno mały podręcznik do zakupionego podjazdu. Ale to wcale nie oznacza że gracz zakupi więcej figurek. Aby ligi się kręciły, aby ludzie wychodzili z domu z figurkami i odważyli się zagrać np. z weteranami, wciągnęli się mocniej w tej świat, może coś jeszcze by się przydało.

Pomysły i uwagi które zapodajesz są okej.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Bez dwóch zdań ligi były dużo aktywniejsze, gdy Oskar w imieniu WG robił raz na miesiąc turnieje. Wtedy sporo gier wpadało zawsze.

Natomiast WG wyraźnie stwierdził, że nie ma zamiaru wspierać w jakikolwiek sposób ani tej, ani żadnej wcześniejszej ligi. Wszelkie nagrody były zawsze fundowane przez uczestników.

Przypominam, że w Lidze absolutnie nikt nie ma bólu samiwiecieczego o granie niepomalowanymi modelami.

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

Nie jest problemem robić turnieje raz w miesiącu.
Problemem jest frekwencja.
Frekwencja jest pochodną znudzenia grą, istnieniem innych gier i zwykłym życiem...
Ja szczerze mówiąc wolę sobie pograć na komputerze, niż umawiać się na granie sto czternasty raz obrony przeprawy, czy innego ataku na wioskę.

Chcesz sprzedać/kupić od/wymienić figurki z bartomeuszem, to weź pod uwagę, że jest osobą, która wycofuje się z własnych ustaleń i w efekcie z handlu nici.

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower

Updejt: dziękuje wszystkim za odpowiedzi, rozmawiałem z wieloma osobami prywatnie, na fejsie, na forum a nawet dostałem mnóstwo rad przez telefon :D krótko mówiąc - dzisiaj będzie post ogłaszający nabór do Wilczej Ligi OiM na profilu sklepu:)

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Tylko pytanie czy ligi zostaną połączone (w sensie wyniki za poszczególne gry przepisujemy i kto wpłacił wpisowe ten nie musi drugi raz) czy jedziemy wszystko od nowa?

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Wasil pisze:
Tylko pytanie czy ligi zostaną połączone (w sensie wyniki za poszczególne gry przepisujemy i kto wpłacił wpisowe ten nie musi drugi raz) czy jedziemy wszystko od nowa?

Mogę zwrócić na konto z którego opłata przyszła, albo przekazać na wskazane konto związane z nową ligą, wszystko do ustalenia, indywidualnie z każdym który wpłacił wpisowe.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Robienie dwóch jest bez sensu kompletnie - lepiej zrobić fuzję i ew. przedłużyć jej trwanie :) Ja jestem jak najbardziej za, bo akurat do Świąt mogę mieć problem z czasem.

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Po mojej wczorajszej rozmowie z Frankiem kilka nowości:
1. Liga będzie zmieniona na ligę "Wilczą", objętą oficjalnym patronatem sklepu i z nagrodami
2. Warto potwierdzić swoją obecność, mecze dotychczasowe będą uznane
3. Do (jeśli dobrze pamiętam) 5 XI Franek przyjmuje zgłoszenia nowych graczy :)

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower

Tak jest, proszę wszystkich którzy aktywnie uczestniczyli w dotychczasowej lidze Warszawskiej o zgłoszenie się do mnie czy to na profilu sklepu, czy na żywo albo choćby tutaj na forum ze swoim imieniem i nazwiskiem żebym wiedział kto uczestniczy w lidze. Zrobię też na tej podstawie zamkniętą grupę na fejsie żeby jak najbardziej usprawnić przepływ informacji. Póki co mam zapisanych 8 graczy i jestem prawie pewny że połowa z nich nie pokrywa się z dotychczasowym stanem ligi. A od jej liczebności dużo zależy ;)
Co do nazwy "Wilcza" tutaj akurat musiałem coś niejasno przekazać w rozmowie z Leszczycem ale imo za nazwą Liga Warszawska stoi już jakaś wasza historia, liga miała swoje wzloty i upadki z tego co rozumiem ale przede wszystkim ją tworzyliście jako gracze więc nie chcę jej na siłę przemianować. Czy to będzie Liga Warszawska 4 czy też 4 i pół ;) czy jakoś inaczej podobnie to jeszcze doprecyzujemy :)

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik
Awatar użytkownika

Chciałbym wrócić do aktywnego grania w OiM. Jednak zanim zdecyduję, czy mogę sobie pozwolić na udział w lidze, chciałbym zapoznać się z jej regulaminem. Wrzucicie go w tym lub innym temacie?

Popisane:2ch.husarskie, 15ch.kozackich, 4ch.wolontarskie, 2ch.wołoskie, 2ch.tatarskie, 7ch.pancernych, 2ch.piechoty łanowej, ch.janczarów, 28k.rajtarów, 17k.piechoty, 9k.dragonów,2 j.nadwornej,13 dział, dowódcy i tabory

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]