Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest czw lis 15, 2018 4:25 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: IV Warszawska Liga OiM - tabela, wyniki, raporty
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Dzięki za grę. W zasadzie nie ma co mówić o błędach. Po jednej i drugiej stronie była wyrównana gra, po prostu wyszkolenie wygrało z kopiami

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

[quote="Leszczyc"]TU ZGŁASZAMY WYNIKI!

Regulamin:
1. Liga trwa od 10.06.2018 do 31.01.2018 r.
2. Udział może wziąć każdy, kto się zgłosi się w tym wątku do końca czerwca 2018. Organizatorami są Leszczyc i Cezar (skarbnik)
3. Wpłata wpisowego do końca czerwca 2018 na konto lub do ręki skarbnika - Cezara
Wpłaty:

Coś chyba z datami jest nie halo... od czerwca do stycznia tego samego roku? :)
Wstecz :) ?

"Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają i człowieka, który prowadzi odnosi zwycięstwo." George Patton

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Pulkownik pisze:
Leszczyc pisze:
TU ZGŁASZAMY WYNIKI!

Regulamin:
1. Liga trwa od 10.06.2018 do 31.01.2018 r.
2. Udział może wziąć każdy, kto się zgłosi się w tym wątku do końca czerwca 2018. Organizatorami są Leszczyc i Cezar (skarbnik)
3. Wpłata wpisowego do końca czerwca 2018 na konto lub do ręki skarbnika - Cezara
Wpłaty:

Coś chyba z datami jest nie halo... od czerwca do stycznia tego samego roku? :)
Wstecz :) ?

W Lidze warszawskiej wszystko jest możliwe :) zachęcamy do udziału! Odległość nie ma znaczenia!

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

9 to prawie jak 8 ;) Już zmienione ;)

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Wynik Gervaz vs Wasil obrona wioski 1:5 w dużych, 0:11 w małych

Dzięki za grę :)

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Dokładnie było tak, jak Wasil pisze.

Gdy okazało się, że przeciwnik ma o 6 punktów silniejszą rozpiskę, ale mniejszą motywację, i na dodatek wylosowałem obronę wioski (przed Zgrupowaniem jazdy koronnej - jedyne, co chodziło w nim pieszo, to spieszeni dragoni), pomyślałem, że to mój szczęśliwy dzień.

A potem miałem kłopot z obsadzeniem wszystkich domków (zmyślnie ustawiając dragonów blisko jednego z nich), potem trzeba było dzielić skwadron, wydawać punkty... I się nie udało. Reszta punktów poszła na ustawienie w wiosce dział i muszkieterów - weteranów. W trakcie samej gry działa regimentowe dały ciała - nie zadały żadnej rany na 8 wystrzałów z kartaczy!
Na gumno wpadła husaria i zmasakrowała muszkieterów oraz spieszącą im na pomoc rajtarię-weteranów.

Na lewej flance udało się powstrzymać przez 4 tury zagony kozaków i innej, licznej kawalerii - aż w końcu przeciwnik zajechał od boku załogę ciężkiego działa. Na prawej natomiast - pikinierzy i spieszona dragonia szli na pomoc obrońcom wioski. Nie doszli jednak - byłem niekonsekwentny w przydzieleniu im rozkazów.

Walki o wioskę, oprócz akcji husarii to heroiczna obrona domku przed dwoma duży skwadronami - doborowych pancernych i zwykłych pancernych. To, że muszkieterzy wytrzymali aż trzy tury zaciekłych szarż, doprowadzając w międzyczasie do ucieczki zwykłych pancernych, zasługuje na medal. Pośmiertny.

Ostatecznie utraciłem motywację i od około 5 tury moje oddziały zaczęły uciekać, co wykorzystał szybki przeciwnik, dożynając watahę... Ech, ciężka gra!

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Czy wciąż tu wrzucamy wyniki?

Dziś (a raczej wczoraj) odbyło się spotkanie podjazdów moskiewskiego z kozackim. A wszystko to w ramach Ligi, choć już w jej odmienionej wersji.

Wilku iconRUS - Krzysiek iconKOZ
3 - 7 w Małych punktach, więc 2 - 4 w Dużych

Moskiewska obrona rzeki nie dała rady zmasowanemu atakowi kozackich Mołojców. Wszystko rozstrzygało się do ostatniej tury, gdy prawie udało się odzyskać utracone przeprawy. Gdyby była 7 tura, to wynik zapewne byłby odwrotny...

"Jakiej wdzięczności doznało wojsko Zaporoskie za krew w obronie Rzeczypospolitej przelaną? Gdzie przywileje kozackie? Wolnych kozaków w chłopów chcą zmienić. Chcę wojny z nimi, nie z królem. Król to jest ojciec, a Rzeczpospolita – matka."

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]