Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest wt gru 18, 2018 9:07 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: IV Warszawska Liga OiM - tabela, wyniki, raporty
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Dzięki za grę. W zasadzie nie ma co mówić o błędach. Po jednej i drugiej stronie była wyrównana gra, po prostu wyszkolenie wygrało z kopiami

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

[quote="Leszczyc"]TU ZGŁASZAMY WYNIKI!

Regulamin:
1. Liga trwa od 10.06.2018 do 31.01.2018 r.
2. Udział może wziąć każdy, kto się zgłosi się w tym wątku do końca czerwca 2018. Organizatorami są Leszczyc i Cezar (skarbnik)
3. Wpłata wpisowego do końca czerwca 2018 na konto lub do ręki skarbnika - Cezara
Wpłaty:

Coś chyba z datami jest nie halo... od czerwca do stycznia tego samego roku? :)
Wstecz :) ?

"Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają i człowieka, który prowadzi odnosi zwycięstwo." George Patton

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Pulkownik pisze:
Leszczyc pisze:
TU ZGŁASZAMY WYNIKI!

Regulamin:
1. Liga trwa od 10.06.2018 do 31.01.2018 r.
2. Udział może wziąć każdy, kto się zgłosi się w tym wątku do końca czerwca 2018. Organizatorami są Leszczyc i Cezar (skarbnik)
3. Wpłata wpisowego do końca czerwca 2018 na konto lub do ręki skarbnika - Cezara
Wpłaty:

Coś chyba z datami jest nie halo... od czerwca do stycznia tego samego roku? :)
Wstecz :) ?

W Lidze warszawskiej wszystko jest możliwe :) zachęcamy do udziału! Odległość nie ma znaczenia!

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

9 to prawie jak 8 ;) Już zmienione ;)

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Wynik Gervaz vs Wasil obrona wioski 1:5 w dużych, 0:11 w małych

Dzięki za grę :)

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Dokładnie było tak, jak Wasil pisze.

Gdy okazało się, że przeciwnik ma o 6 punktów silniejszą rozpiskę, ale mniejszą motywację, i na dodatek wylosowałem obronę wioski (przed Zgrupowaniem jazdy koronnej - jedyne, co chodziło w nim pieszo, to spieszeni dragoni), pomyślałem, że to mój szczęśliwy dzień.

A potem miałem kłopot z obsadzeniem wszystkich domków (zmyślnie ustawiając dragonów blisko jednego z nich), potem trzeba było dzielić skwadron, wydawać punkty... I się nie udało. Reszta punktów poszła na ustawienie w wiosce dział i muszkieterów - weteranów. W trakcie samej gry działa regimentowe dały ciała - nie zadały żadnej rany na 8 wystrzałów z kartaczy!
Na gumno wpadła husaria i zmasakrowała muszkieterów oraz spieszącą im na pomoc rajtarię-weteranów.

Na lewej flance udało się powstrzymać przez 4 tury zagony kozaków i innej, licznej kawalerii - aż w końcu przeciwnik zajechał od boku załogę ciężkiego działa. Na prawej natomiast - pikinierzy i spieszona dragonia szli na pomoc obrońcom wioski. Nie doszli jednak - byłem niekonsekwentny w przydzieleniu im rozkazów.

Walki o wioskę, oprócz akcji husarii to heroiczna obrona domku przed dwoma duży skwadronami - doborowych pancernych i zwykłych pancernych. To, że muszkieterzy wytrzymali aż trzy tury zaciekłych szarż, doprowadzając w międzyczasie do ucieczki zwykłych pancernych, zasługuje na medal. Pośmiertny.

Ostatecznie utraciłem motywację i od około 5 tury moje oddziały zaczęły uciekać, co wykorzystał szybki przeciwnik, dożynając watahę... Ech, ciężka gra!

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Czy wciąż tu wrzucamy wyniki?

Dziś (a raczej wczoraj) odbyło się spotkanie podjazdów moskiewskiego z kozackim. A wszystko to w ramach Ligi, choć już w jej odmienionej wersji.

Wilku iconRUS - Krzysiek iconKOZ
3 - 7 w Małych punktach, więc 2 - 4 w Dużych

Moskiewska obrona rzeki nie dała rady zmasowanemu atakowi kozackich Mołojców. Wszystko rozstrzygało się do ostatniej tury, gdy prawie udało się odzyskać utracone przeprawy. Gdyby była 7 tura, to wynik zapewne byłby odwrotny...

"Jakiej wdzięczności doznało wojsko Zaporoskie za krew w obronie Rzeczypospolitej przelaną? Gdzie przywileje kozackie? Wolnych kozaków w chłopów chcą zmienić. Chcę wojny z nimi, nie z królem. Król to jest ojciec, a Rzeczpospolita – matka."

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Dziś graliśmy z Vieersem Zajęcie pozycji (mieliśmy równe siły).

Wszystko było dobrze, dopóki pancerni rajtarzy nie dostali szarży od przodu, flanki i tyłu. Skończyć to mogło się w jeden sposób. Potem były już tak naprawdę tylko "dożynki". W ostatniej turze udało mi się ustrzelić jedną podstawkę rajtarów broniących podejścia od strony krawędzi mojego Przeciwnika, a drugą spanikować, w związku z czym przejąłem i ten punkt, a bellum se ipsum allet zdecydowało o pogromie.

13:0 w małych, a więc 6:0 w dużych dla mnie. Dziękuję za miłą i fajną grę, mam nadzieję, że Vieers nauczył się kilku sztuczek :)

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Raport przeklejony z fb

Nie będzie zdjęć, będą suche fakty. Spotkały się wśród wzgórz i lasów dwa podjazdy: szwedzki(oddział wydzielony, dowodzony przeze mnie) i polski (coś z okresu popotopowego, jeżdżącego na lichych koniach - pod buławą Michał Omilion). Przed nimi rozpościerał się obszar, na którym znajdowały się trzy tajemnicze punkty orientacyjne; każdy z nich mógł wpłynąć na losy wojny, jeśli tylko je należycie zbadać.

Ustawiliśmy się naprzeciwko siebie szeroką ławą. Sporą niespodzianką była mała ilość oddziałów polskich. Poważne zagrożenie stwarzał tylko skwadron doborowych pancernych (6 podstawek zakutego w stal zakapiorstwa!), ubezpieczany na flankach przez jazdę kozacką i skirmishowych Wołochów. Pancerni wypruli do przodu i wpadli w krzyżowy ogień muszkieterów i dział. Ponieśli straty, zdezorganizowali się... to była dobra okazja, by wykonać kontratak. Niestety rajtarzy byli zbyt ciasno ustawieni (wypłacali za mało ataków) - wobec czego nawet zdezorganizowani pancerni dali im odpór. Oba oddziały przepychały się, podczas gdy reszta szwedzkich sił wyczyściła polskie flanki. Mało aktywne były kompaniee muszkieterów. Po przeniesieniu się walki w inny rejon pola bitwy nie nadążyli (inna sprawa, że dowódcy nie zmienili im rozkazu z obrony na ruch). Ciekawą akcją była szarża drugiego skwadronu rajtarów na flankę pancernych. To właśnie ona ocaliła walczący do tej pory z nimi drugi skwadron, który niechybnie by zginął, gdyby nie refleks i poświęcenie kolegów.
Ostatecznie każdy z patroli zbadał po 2 punkty, nie zginął żaden dowódca. Szwedzi ponieśli dopuszczalne straty, koroniarze zaś duże, co dało wynik w małych punktach: 5:4 i w dużych 3:3. Starcie zostało nierozstrzygnięte.

Bardzo dziękuję za emocjonującą i dynamiczną grę, jak zawsze po partyjce OiM mam ochotę na rewanż :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]