Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 9:36 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KRAKOWSKA LIGA JESIENO-ZIMOWA
Ciura obozowy/Camp follower

Goście, zobaczcie po zestawieniu z obecnej ligi kto ile zagrał a i ile jest nowych graczy., to zobaczycie kto jest odbiorcą ligi. Dużo osób się uczy, i sądzę że środowisko trzeba promować i uczyć gry a nie walczyć o punkty z kampanii. Sadze że można zrobić ( jak mamy w kampani bolt action) 1 bitwa na 2 tyg. i kampania się kończy po 6-7 spotkaniach.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Przenieśmy posta o Kampanii do nowego wątku. Tu omówmy przyszłą LIGĘ.

-------
Co do LIGI

Mam kilka pomysłów:
Pojawił się pomysł, żeby można było prowadzić kilka różnych nacji w Lidze. Uważam, że to promuje doświadczonych starych graczy. Wiedząc przeciw komu walczę wybiorę swoją nację, która z tym przeciwnikiem sobie radzi lepiej.

Pomysł mam taki:
Jeśli ktoś chce prowadzić dwie nacje- to niech zarejstruje się jako dwóch graczy.
np
Pułkownik_RON
PUŁKOWNIK_SIEDMIOGRÓD.

Opłaci dwie składki i ma 2 x więcej meczy.
I jak się umawiasz z PUŁKOWNIKIEM_RON to on gra RON i tyle.

--------

Pojawił się pomysł, żeby LIGA trwała 6 miesięcy. Mam pewne obawy, że się rozmyje, że ludzie przestaną się "spieszyć z graniem", a będą odkładać, "A bo to jeszcze 5 miesięcy to zdążę pograć."

Pomysł mam taki. LIGA mogła by trwać 5 miesięcy.

Oczywiście w LIDZE może zagrać każdy z każdym +rewanż
Liga składałaby się z 3 tur./ rund
Przez pierwsze 2 miesiące można zagrać z jednym przeciwnikiem tylko raz. (tj nie możesz zagrać rewanżu)
Przez ostatnie 2 miesiące również można zagrać z jednym przeciwnikiem tylko raz. (tj nie możesz zagrać rewanżu)

Przez środkowy miesiąc można zagrać z danym przeciwnikiem 2 razy.

Pomysł jest po to, żeby wymusić większą rotację graczy.
Np nie mogę "odfajować" np Swawolnika w pierwszym tygodniu LIGI, a potem zapomnę jak wygląda. Jeśli zagram z nim w pierwszym tygodniu to musze na rewanż czekać przynajmniej do rundy 2 czyli do 3 miesiąca.

A jeśli nie zagram z kimś przez pierwsze 3 miesiące Ligi to później mogę zagrać z nim już tylko raz.

Czyli jeśli ktoś chce rozegrać dużo bitew to nie może z tym czekać na ostatni moment
Co Wy na to?

"Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają i człowieka, który prowadzi odnosi zwycięstwo." George Patton

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Z tymi 5cioma miesiącami to niezły pomysł - potem miesiąc przerwy na partyjki towarzyskie / zgrupowania / itp. ;) i kolejna liga. Popieram

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

5 miesięcy na ligę.. strasznie długo. Myślę że jak ktoś chce zagrać to rozegra potyczki. A jak ktoś nie chce lub nie ma czasu to i rok mu nie pomoże.

Pozatym dla nowych to może być trochę deprymujące. Bo albo trafia na zlowie tępo kiedy to chca grac, albo usłyszą możesz się z nami pobawić ale z pół roku bo liga już ruszyła..

Natomiast to tylko takie moje spostrzeżenie z perspektywy przezwyczjenia do innego tępa spotkań.

Jeśli chodzi o mnie to tak naprawdę zasady jak i czas ligo są mi obojętne. Byle było z kim grać jak człowieka najdzie ochota.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Liczyłem tak- w tygodniach w których byłem w Krakowie (a w wakacje mało byłem- stąd moja niewielka frekwencja) udawało mi się wygospodarować czas na 1 bitwę na tydzień. Jak miałem urlop to moooże dwie. Podczas roku szkolnego to jednak trochę czasu trzeba na spędzanie z rodziną wygospodarować. Więc te 2 bitwy na tydzień to może nie być możliwe.

5 miesięcy to 20 tygodni. Czyli 20 bitew. Przy obecnym formacie bitwa+rewanż, na 15 zawodników ledwo ledwo dałbym radę wszystkich obskoczyć. Tak więc kampania trwająca 5 miesięcy daje szanse na rozegranie tych 70-80% możliwych bitew. Krótsza niż 5 miesięcy oczywiście daje diametralnie mniejsze możliwości.

Dlatego uważam, że 5 miesięcy to optimum.

Początek 1 listopada , koniec 31 marca.

Ale wysłuchajmy głosu ludu. Jak to mówią "Vox populi, vox Dei". :)
Jeśli większość zapragnie krótszego terminu- to też będzie miało swoje zalety. Np zdążymy z kolejną LIGĄ przed wakacjami

"Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają i człowieka, który prowadzi odnosi zwycięstwo." George Patton

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

W pełni zgoda.. w sezonie nieurlopowym szalony miszczu też bardzo zwolni.

Dla mnie może być dowolnie ;) Wazne żeby było z kim grać ;)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Oto projekt nowego regulaminu LIGI JESIENNO ZIMOWEJ:

1. W lidze może wziąć udział każdy dysponujący odpowiednią ilością modeli

2. Gramy tylko przy użyciu modeli firmy Wargamer.

3. Armia powinna być pomalowana w 100%. Dopuszczamy niewielkie ilości niepomalowanych modeli, w sytuacjach awaryjnych (wszak mamy wielu graczy "na dorobku :) ")

4. Wpisowe wynosi 10 złotych. Składki wpisowe zostaną w 150% przeznaczone na nagrody rzeczowe dla uczestników.
(tak! w 150% tu nie ma literówki!)

5. Liga odbywa się na zasadach z MAŁEGO PODRĘCZNIKA Ogniem i Mieczem,

6. W LIDZE dopuszczamy używanie MODELI SPECJALNYCH na takich samych zasadach jak na turniejach !

7. Grający musi podczas gry posiadać wydrukowaną kartę podjazdu z KREATORA.

8. Zgłoszenia nadsyłamy najpóźniej do dnia ..............2018r.
Jako potwierdzenie zgłoszenia oczekujemy na przelew 10zł. W tytule "KRAKOWSKA LIGA JESIENNO ZIMOWA", oraz ksywka gracza
Przelew na konto SWAWOLNIKA:
Piotr Machlowski
mBank nr rachunku
53 1140 2004 0000 3602 5480 0461

9. Każdy z graczy zgłaszając się musi podać Imię , ewentualnie nick z forum OiM, oraz adres e-mail, a także armię jaką zamierza grać. Ponadto warto wymienić na PW numer kontaktowy, aby nie było problemu między graczami z ustaleniem terminu bitwy. Zgłoszenia należy wysyłać na michal.majewski000@gmail.com

10. Gracz może używać dowolną ilość rozpisek, jednak w zakresie jednej armii. Jeśli chce używać dwóch nacji musi zarejstrować się jako dwóch graczy- np Pułkownik_RON i Pułkownik_Siedmiogród. Opłacić wpisowe za dwóch graczy. Co więcej musi zadeklarować już umawiając się na bitwę, jaką nacją będzie grał. Jest niedopuszczalne, żeby gracz decydował, czy gra np RONEM, czy SIEDMIOGRODEM stając na przeciw przeciwnika przy stole.

11. Liga rozgrywana jest na poziomie podjazd. Maksymalna siła podjazdu w tej edycji LIGI nie jest ograniczana.
Jeśli obaj gracze wyrażają na to zgodę można rozegrać bitwę na poziomie zgrupowania.

12. Nie obowiązuje zasada MAŁE PODJAZDY. Natomiast jeśli różnica siły między podjazdami wynosi 4 PS , to jeden z efektów z podręcznika, (tych które mają zrównoważyć szanse graczy) jest wybierany przez słabszego gracza. (następnie są ewentualnie losowane pozostałe efekty). Uwaga, zasada ta obowiązuje nawet w przypadku wybrania scenariusza, który niweluje różnicę punktów!

Jeśli różnica wynosi więcej niż 4 PS to wybierany jest efekt pierwszy, czwarty, siódmy etc.

13. W lidze każdy może zagrać z każdym dwie bitwy. (Bitwę+rewanż)
Gracze umawiają się indywidualnie w dogodnym dla siebie terminie i lokalizacji.

14. Liga będzie miała trzy etapy.
Przez pierwsze 2 miesiące można zagrać z każdym tylko raz.
Przez kolejny miesiąc można zagrać z każdym dwa razy raz.(Bitwę+rewanż)
Przez kolejne 2 miesiące można zagrać z każdym tylko raz.

Czyli nie można umówić się z kimś ostatniego dnia LIGI i zagrać obu spotkań.

15. Po bitwie wynik należy wysłać na adres
michal.majewski000@gmail.com, lub umieścić na forum, w odpowiednim miejscu
Warto zaznaczyć jaki scenariusz został rozegrany i za co są konkretne punkty.

16. Bitwy i mecze będą rozgrywane w dowolnej kolejności. Liczymy się z tym, że nie wszystkie mecze dojdą do skutku
(tj, że nie wszystkie pary zagrają ze sobą)

17. LIGA kończy się ........... 2019. o 24.00. Mecze rozegrane później nie zostaną uwzględnione w punktacji.

18. Nie wypełnione miejsca w tabeli, tj mecze które się nie odbyły, zostaną uzupełnione, dla obu graczy, wynikami -1P.
Tak więc opłaca się zagrać i dostać 0 PK niż nie zagrać w ogóle.

19. Zostanie przyzna nagroda rzeczowa dla najaktywniejszego gracza. Czyli takiego, który stoczył najwięcej walk. Będzie to BON do wykorzystania w Vanaheim

20. Zwycięzca w ogólnej klasyfikacji, otrzymuje przechodni tytuł ZAGOŃCZYKA KRAKOWA i nagrodę niespodziankę.

21. Po zakończeniu rozgrywek nastąpi losowanie nagród rzeczowych. Właściciele podjazdów w pełni pomalowanych będą mieli więcej losów, tak więc warto malować :)

22. Terminy Ligi są sztywne nie ma od nich odstępstw.

23. Podstawową zasadą jest dobra zabawa dla wszystkich. Granie, koleżeństwo i fun :)

Ostatnio zmieniony czw paź 04, 2018 5:38 pm przez Pulkownik, łącznie zmieniany 3 razy

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Zrezygnowałbym z nagrody FAIR PLAY. Musiałbym wytypować wszystkich graczy, z którymi miałem ogromną przyjemność zagrać, a dla mnie największą nagrodą było spotkać się z Nimi przy stole. :D

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Podpisuje się pod Swawolnikem.
Trochę w poprzedniej edycji meczów zagrałem.
I naprawdę każdy z nich był czysta przyjemnościa ;)

Bardzo podoba mi się zapis o -1 punkcie za nierozegrane meczu ;) w sposób miły mobilizuje ;)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

punkt 9 dorzuciłem

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]