Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest pn paź 22, 2018 4:34 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: KRAKOWSKA LIGA JESIENO-ZIMOWA
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Też jestem przeciwny karanu za cokolwiek. Co do punktów, to można się dogadać nawet na grę z zasadą Małe Podjazdy (jak na turniejach). Liga ma być przygotowaniem do oficjalnego turnieju. Jeżeli bym uważał, że ktoś mnie oszukuje na rozpisce, albo w interpretacji zasad, to po prostu nie będę z nim grał. Na razie wszystkie gry, mimo że z błędami w rozpiskach i nadinterpretacji zasad, uważam za świetne i jestem z nich bardzo zadowolony. Błędy były też po mojej stronie i nikt mi ich nie wypominał. 8)

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Rozpiska wydrukowana z kreatora jest nie tylko "świadectwem uczciwości".

Jest przede wszystkim wygodna.
Nie koniecznie znam na pamięć, wszystkie staty i dziwne umiejętności specjalne, niszowych oddziałów każdej nacji.
Na rozpisce są.
Rozpiska fajnie służy w losowaniu efektów.
I w innych jeszcze celach.

A grzebać komuś co chwila w smatfonie nie jest ani wygodne, ani eleganckie.
A na rozpiskę możesz rzucić okiem ot tak. Masz prawo przecież.

Sądzę, że przygotowując się do gry można poświęcić chwilę i wydrukować rozpiskę.

Choćby jako element szacunku dla przeciwnika

"Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają i człowieka, który prowadzi odnosi zwycięstwo." George Patton

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

A można przyjechać "pokibicowac" tak zeby ogarna zasady? Mam wszystkie podreczniki, sporo RON i SWE (pomalowane :P ) ale latwiej przyswoic sobie w czasie gry.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Można też przyjść i grać instruktażowo, coby od razu zasady lepiej wchodziły ;)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Poprzednia ligę ludzie wystartowali tak samo zieloni jak Ty . Sam byłem początkującym ;)

A najszybciej uczysz się grając ;)
Tu naprawdę są sympatyczni gracze którzy pomogą i zagrają pod naukę ;)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Zgadzam się z przemówcami.
Ludzie tu grają bez spiny- dla przyjemności. A po 2-3 grach, będziesz na tyle ogarnięty, że nie będziesz miał żadnych "kompleksów".

Zresztą jak widzisz po nagrodach. Premiujemy nie weteranów, a tych najbardziej aktywnych.
Czy wszyscy dostaną nagrody w II edycji- niestety Ci nie obiecam. Ale nagroda dla "najbardziej aktywnego" będzie z pewnością.

Co z kwestią drukowanej rozpiski?
Ja rzuciłem swoje argumenty i czekam na jakąś polemikę ... :D

"Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają i człowieka, który prowadzi odnosi zwycięstwo." George Patton

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Takie cos mam, chetnie ich "poświecę" w imię nauki :)

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

No to masz ten sam problem co ja. Którą nacją grać? :D

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Pulkownik pisze:
Rozpiska wydrukowana z kreatora jest nie tylko "świadectwem uczciwości".

Zdarza się jednak, że mimo wydrukowanej rozpiski z kreatora na stole pojawiało się coś innego. Ja przez "szacunek" do przeciwnika nie sprawdzam rozpiski. Błędy zauważałem w czasie pisania raportów.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś traci swój cenny czas, żeby przyjechać do mnie na grę i okazuje się, że zapomniał rozpiski, albo ma nie tę, a ja to wykorzystuję. X|
Jak już pisałem, w sytuacji, gdybym poczuł się oszukany zrezygnowałbym z kolejnych gier z taką osobą. W ten sposób "środowisko samo się oczyszcza". :-D

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Oto wersja regulaminu LIGI JESIENNO ZIMOWEJ: proszę o uwagi, bo chcę zamieścić ostateczną wersję jeszcze w tym tygodniu (w moim przypadku oznacza to środę X| )

1. W lidze może wziąć udział każdy dysponujący odpowiednią ilością modeli

2. Gramy tylko przy użyciu modeli firmy Wargamer.

3. Armia powinna być pomalowana w 100%. Dopuszczamy niewielkie ilości niepomalowanych modeli, w sytuacjach awaryjnych (wszak mamy wielu graczy "na dorobku :) ")

4. Wpisowe wynosi 15 złotych. Składki wpisowe zostaną w 150% przeznaczone na nagrody rzeczowe dla uczestników, i na fundusz "terenowy ligi" (30%).

5. Liga odbywa się na zasadach z MAŁEGO PODRĘCZNIKA Ogniem i Mieczem,

6. W LIDZE dopuszczamy używanie MODELI SPECJALNYCH na takich samych zasadach jak na turniejach !

7. Grający musi podczas gry posiadać wydrukowaną kartę podjazdu z KREATORA. To jest wyraz szacunku dla przeciwnika i ewidentna wygoda podczas gry.

8. Liga rozpoczyna się 1.11.2018r.
Jako potwierdzenie zgłoszenia oczekujemy na przelew 15zł. W tytule "KRAKOWSKA LIGA JESIENNO ZIMOWA", oraz ksywka gracza
Przelew na konto SWAWOLNIKA:
Piotr Machlowski
mBank nr rachunku
53 1140 2004 0000 3602 5480 0461

9. Każdy z graczy zgłaszając się musi podać Imię , ewentualnie nick z forum OiM, oraz adres e-mail, a także armię jaką zamierza grać. Ponadto warto wymienić na PW numer kontaktowy, aby nie było problemu między graczami z ustaleniem terminu bitwy. Zgłoszenia należy wysyłać na michal.majewski000@gmail.com

10. Gracz może używać dowolną ilość rozpisek, jednak w zakresie jednej armii. Jeśli chce używać dwóch nacji musi zarejstrować się jako dwóch graczy- np Pułkownik_RON i Pułkownik_Siedmiogród. Opłacić wpisowe za dwóch graczy. Co więcej musi zadeklarować już umawiając się na bitwę, jaką nacją będzie grał. Jest niedopuszczalne, żeby gracz decydował, czy gra np RONEM, czy SIEDMIOGRODEM stojąc na przeciw przeciwnika przy stole.

11. Zasadniczo Liga rozgrywana jest na poziomie podjazd. Maksymalna siła podjazdu w tej edycji LIGI nie jest ograniczana.

Jeśli obaj gracze wyrażają na to zgodę można rozegrać bitwę na poziomie ZGRUPOWANIA.

Dopuszczamy również, że początkujący gracze mogą poprosić o ograniczenie siły starcia do 8PS (tak jak w poprzedniej LIDZE).

Uzgodnienie, czy w danej grze, gramy na zmniejszony podjazd (MAX 8 PS), Podjazd BEZ LIMITÓW, czy ZGRUPOWANIE powinno zapaść za obopólną zgodą.

12. Nie obowiązuje zasada MAŁE PODJAZDY. Natomiast jeśli różnica siły między podjazdami wynosi 4 PS , to jeden z efektów z podręcznika, (tych które mają zrównoważyć szanse graczy) jest wybierany przez słabszego gracza. (następnie są ewentualnie losowane pozostałe efekty). Uwaga, zasada ta obowiązuje nawet w przypadku wybrania scenariusza, który niweluje różnicę punktów!

Jeśli różnica wynosi więcej niż 4 PS to wybierany jest efekt pierwszy, czwarty, siódmy etc.

13. W lidze każdy może zagrać z każdym dwie bitwy. (Bitwę+rewanż)
Gracze umawiają się indywidualnie w dogodnym dla siebie terminie i lokalizacji.

14. Po bitwie wynik należy wysłać na adres
michal.majewski000@gmail.com, lub umieścić na forum, w odpowiednim miejscu
Warto zaznaczyć jaki scenariusz został rozegrany i za co są konkretne punkty. Koniecznie trzeba podać datę starcia!!! Pomaga to w organizacji.

15. Bitwy i mecze będą rozgrywane w dowolnej kolejności. Liczymy się z tym, że nie wszystkie mecze dojdą do skutku
(tj, że nie wszystkie pary zagrają ze sobą)

16. LIGA kończy się 5.05.2019. o 24.00. Mecze rozegrane później nie zostaną uwzględnione w punktacji.

17. Nie wypełnione miejsca w tabeli, tj mecze które się nie odbyły, zostaną uzupełnione, dla obu graczy, wynikami -1P.
Tak więc opłaca się zagrać i dostać 0 PK niż nie zagrać w ogóle.

18. Zostanie przyzna nagroda rzeczowa dla najaktywniejszego gracza. Czyli takiego, który stoczył najwięcej walk. Będzie to BON do wykorzystania w Vanaheim

19. Zwycięzca w ogólnej klasyfikacji, otrzymuje przechodni tytuł ZAGOŃCZYKA KRAKOWA i nagrodę niespodziankę.

20. Terminy Ligi są sztywne nie ma od nich odstępstw.

21. Podstawową zasadą jest dobra zabawa dla wszystkich. Granie, koleżeństwo i fun :)

Ostatnio zmieniony wt paź 09, 2018 6:15 pm przez Pulkownik, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]