Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest wt gru 18, 2018 9:06 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: II LIGA KRAKOWSKA
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

STARTUJEMY:
Regulamin nowej LIGI. Są zmiany w stosunku do poprzedniej

Oto regulamin II LIGI KRAKOWSKIEJ

1. W lidze może wziąć udział każdy dysponujący odpowiednią ilością modeli

2. Gramy tylko przy użyciu modeli firmy Wargamer.

3. Armia powinna być pomalowana. Dopuszczamy niewielkie ilości niepomalowanych modeli, w sytuacjach awaryjnych (wszak mamy wielu graczy "na dorobku :) "). No i nikt nie będzie się doliczał, ile to jest "niewielkie ilości" :)

4. Wpisowe wynosi 15 złotych. Składki wpisowe zostaną w 150% przeznaczone na nagrody rzeczowe dla uczestników, i na fundusz "terenowy ligi" (30%).

5. Liga odbywa się na zasadach z MAŁEGO PODRĘCZNIKA Ogniem i Mieczem,

6. W LIDZE dopuszczamy używanie MODELI SPECJALNYCH na takich samych zasadach jak na turniejach !

7. Grający musi podczas gry posiadać wydrukowaną kartę podjazdu z KREATORA. To jest wyraz szacunku dla przeciwnika i ewidentna wygoda podczas gry.

8. Liga rozpoczyna się 1.11.2018r.
Jako potwierdzenie zgłoszenia oczekujemy na przelew 15zł. W tytule "II LIGA KRAKOWSKA", oraz ksywka gracza
Przelew na konto SWAWOLNIKA:
Piotr Machlowski
mBank nr rachunku
53 1140 2004 0000 3602 5480 0461

9. Każdy z graczy zgłaszając się musi podać Imię , ewentualnie nick z forum OiM, oraz adres e-mail, a także armię jaką zamierza grać. Ponadto warto wymienić na PW numer kontaktowy, aby nie było problemu między graczami z ustaleniem terminu bitwy. Zgłoszenia należy wysyłać na michal.majewski000@gmail.com, bądź nanosić na forum

10. Gracz może używać dowolną ilość rozpisek, jednak w zakresie jednej armii. Jeśli chce używać dwóch nacji musi zarejstrować się jako dwóch graczy- np Pułkownik_RON i Pułkownik_Siedmiogród. Opłacić wpisowe za dwóch graczy. Co więcej musi zadeklarować już umawiając się na bitwę, jaką nacją będzie grał. Jest niedopuszczalne, żeby gracz decydował, czy gra np RONEM, czy SIEDMIOGRODEM stojąc na przeciw przeciwnika przy stole.

11. Zasadniczo Liga rozgrywana jest na poziomie podjazd. Maksymalna siła podjazdu w tej edycji LIGI nie jest ograniczana.

Jeśli obaj gracze wyrażają na to zgodę można rozegrać bitwę na poziomie ZGRUPOWANIA.

Dopuszczamy również, że początkujący gracze mogą poprosić o ograniczenie siły starcia do 8PS (tak jak w poprzedniej LIDZE).

Uzgodnienie, czy w danej grze, gramy na zmniejszony podjazd (MAX 8 PS), Podjazd BEZ LIMITÓW, czy ZGRUPOWANIE powinno zapaść za obopólną zgodą.

12. Nie obowiązuje zasada MAŁE PODJAZDY. Natomiast jeśli różnica siły między podjazdami wynosi 4 PS , to jeden z efektów z podręcznika, (tych które mają zrównoważyć szanse graczy) jest wybierany przez słabszego gracza. (następnie są ewentualnie losowane pozostałe efekty). Uwaga, zasada ta obowiązuje nawet w przypadku wybrania scenariusza, który nieco niweluje różnicę punktów!
Jeśli różnica wynosi więcej niż 4 PS to wybierany jest efekt pierwszy, czwarty, siódmy etc.
Jeśli różnica wynosi dokładnie 3 PS to wybierany jest efekt trzeci. (jeśli koszt scenariusza spowoduje, że nie ma 3 efektów, to żaden nie będzie wybierany)

13. W lidze każdy może zagrać z każdym dwie bitwy. (Bitwę+rewanż)
Gracze umawiają się indywidualnie w dogodnym dla siebie terminie i lokalizacji.

14. Po bitwie wynik należy wysłać na adres
michal.majewski000@gmail.com, lub umieścić na forum, w odpowiednim miejscu
Warto zaznaczyć jaki scenariusz został rozegrany i za co są konkretne punkty. Koniecznie trzeba podać datę starcia!!! Pomaga to w organizacji.

15. Bitwy i mecze będą rozgrywane w dowolnej kolejności. Liczymy się z tym, że nie wszystkie mecze dojdą do skutku
(tj, że nie wszystkie pary zagrają ze sobą)

16. LIGA kończy się 5.05.2019. o 24.00. Mecze rozegrane później nie zostaną uwzględnione w punktacji.

17. Nie wypełnione miejsca w tabeli, tj mecze które się nie odbyły, zostaną uzupełnione, dla obu graczy, wynikami -1P.
Tak więc opłaca się zagrać i dostać 0 PK niż nie zagrać w ogóle.

18. Zostanie przyzna nagroda rzeczowa dla najaktywniejszego gracza. Czyli takiego, który stoczył najwięcej walk. Będzie to BON do wykorzystania w Vanaheim

19. Zwycięzca w ogólnej klasyfikacji, otrzymuje przechodni tytuł ZAGOŃCZYKA KRAKOWA i nagrodę niespodziankę.

20. Terminy Ligi są sztywne nie ma od nich odstępstw.

21. Podstawową zasadą jest dobra zabawa dla wszystkich. Granie, koleżeństwo i fun :)

"Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają i człowieka, który prowadzi odnosi zwycięstwo." George Patton

Ostatnio zmieniony wt paź 23, 2018 9:40 pm przez Pulkownik, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: II LIGA KRAKOWSKA
Awatar użytkownika

Uczestnicy:

1. PUŁKOWNIK iconTRA (opłacony)
512_30--99__84
michal (kropka) majewski (zero zero zero) małpa gmail.com
Jak ogarnę zgrupowanie SIEDMIOGRODZKIE to napiszę :) - już niedługo :)

2. Kazjatar iconTRA ( opłacony)
- moge wystawiac zgrupowanie
kazjatar73@gmail.com
661 667 415

3. Miszczu iconRON (LITWA) (nie opłacony)

3. ELT iconSWE (opłacony)

4. GLAUKON iconSWE ( opłacony)
forum albo przez FB (Jerzy Trzebiński)

5. Stanisław iconKOZ (opłacony !!! :) )
-może grać zgrupowaniem (ale dopiero od Grudnia!)
Preferowany kontakt to PW .
Telefon- TYLKO SMS! 602630642

6. KOMISARZ iconRON (nie opłacony)
RON (mogę grać zgrupowanie)

szpaidel[kropka]pawel[malpa]giemail.com ->celowe błędy, ale chyba wiadomo o co chodzi

7. Miłosz Markiewicz iconHRE ( opłacony)

8. Kacper "loizok" Kozioł iconDAN (opłacony)
(podjazd norweski)
696094086

9. ROBSON iconRON (Korona) (opłacony)
+ mam zgrupowanie
PW na forum albo "robsontpm [at] gmail [dot] com" ).

10. Paweł (Pawel77) iconTAT ( opłacony)
mail: pdec@poczta.fm
tel: 502 734 063

11. Swawolnik L iconRON (opłacony :) )
może grać ZGRUPOWANIE

12. Marcin Staruszczak NANKER (opłacony :) )

13. "infrared84" iconHRE (opłacony)
Rafał Dro <rafaldrozdziuk małpa gmail.com>

14. Alduin (opłacony)
- Mateusz Jedliński

15. Nalepsky, Marek Nalepka L iconRON (opłacony)
fb / oraz nr telefonu:662218869

16. Ordyniec iconGDA (opłacony)
782418468 i PW na forum
- zgrupowanie

"Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają i człowieka, który prowadzi odnosi zwycięstwo." George Patton

Ostatnio zmieniony wt lis 13, 2018 9:55 pm przez Pulkownik, łącznie zmieniany 29 razy

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. TEN POST BĘDZIE UAKTUALNIANY Z NAJNOWSZYMI OGŁOSZENIAMI.

Ogłoszenie na dziś:
Proszę dawać znać, kto może się wystawić na Zgrupowanie. Dopiszemy przy rejstracji.

Dyskusję można prowadzić pod nim :)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

W tej edycji Ligi gram Korona.

Tzn podwyższam sobie poprzeczkę i zagram wyrzutkiem Lubomirskim. Historycznie każdy może się na mnie "zsajdowac".
Król wydał dekret i jest nagroda za moją głowę.

Podjazd uważam za pełny i mogący walczyć z każdym na dowolnych warunkach.

Sądzę że da się na niego wymyśleć nie jedną kontrę.
Dlatego bardzo jestem Ciekaw co przygotujecie ;)

Ostrzegam że tanio skóry nie sprzedam i postaram się godnie oddać niekwestionowane umiejętności dowodzenia Lubomirskiego.

Jeśli tylko czas pozwoli i uda się domalować modele w pewnym momencie zgłoszę się drugi raz z zgrupowaniem Litewskim czwiczac zapewne Radziwiła z myślą o Wilanowie ;)

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Opłacona II Liga Krakowska:
1. KAZJATAR
2. Stanisław
3. Elt
4. Alduin - Mateusz Jedliński
5. Robert Szczelina
6. Loizok
7. Pawel77
8. Miłosz Markiewicz
9. swawolnik
10. Rafał - infrared84
11. Pułkownik
12. Nalepsku
13. Ordyniec
14. Glaukon
15. Miszczu

Ostatnio zmieniony śr lis 14, 2018 11:48 pm przez swawolnik, łącznie zmieniany 9 razy

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Witam,

Zgłaszam gotowość:

Kontakt:
szpaidel[kropka]pawel[malpa]giemail.com ->celowe błędy, ale chyba wiadomo o co chodzi

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

komisarz pisze:
Witam,

Zgłaszam gotowość:

Kontakt:

Witamy na pokładzie :)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Mnie dopiszcie (kontakt wstępny: PW na forum albo "robsontpm [at] gmail [dot] com" ).

"Pinionc" wysłałem przelewem ;)

RON (Korona) + mam zgrupowanie.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Swawolnik a co z Tobą?
I co z Pawłem?

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Swawolnik się zastanawia.. czym grać :)
Bo ma dwie nacje, a dwóch nie uciągnie

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]