Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest ndz sie 25, 2019 3:26 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: II Łódzki turniej OiM: Galeatum sero dueli paenitet 15.0
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Pochwal sie czym grałeś?
Pierwszy litewski czy cos innego?

Ja testowałem na ostatnim naszym turnieju magnacki ;)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

miszczu pisze:
Pochwal sie czym grałeś?
Pierwszy litewski czy cos innego?

Ja testowałem na ostatnim naszym turnieju magnacki ;)

Wszystkie gry na turnieju grałem Gosiewskim.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Długo zajęło mi nauczenie się jak nim grać ale co by nie mówić Turniej wygrały przerzuty testów morale :) i husaria :)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Wygrana Gosiem?
To tym bardziej duze gratulacje bo jest to nie latwy w prowadzeniu podjazd. Tym bardziej ze pewnie przyszlo Ci sie zmierzyć z kozakami co choc historycznie powinno byc łatwe to na stole wymaga niezłej gimnastyki ;)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Winny jestem komentarza. Więc przedstawie jak to było z mojego punktu widzenia!

Pierwsza gra Furaż z "Damin Xantius" (moim pierwszym nauczycielem) 18 PS podjazdem kozackim opartym głowinie na czerni mołojacach i wozach. 4-0 (2-0 strateg 2-0 straty)mp, 4-2 w DP. Dobrze mnie wyuczyłeś Damian ;) !
Druga (najtrudniejsza dla mnie gra ) z "Hirkiem" obrona wioski przez 8 PS podjadz Brandemburski. Było najciężej bo dopiero w 5 turze zająłem wioskę. 9-0 (6-0 strateg 3-0 straty)mp i 5:1 DP.
Trzecia walka patroli z Krzysiek 11 PS podjazdem kozackim opartym na jeździe kozackiej, plastunach i harcownikach. tutaj musiałem też się sporo natrudzić i zmienić priorytety w trakcie bitwy ale wyszło dobrze bo 6-6 w pkt strategicznych i 1-0 dla mnie za straty :) 3-3 w DP

Ogólnie nie spodziewałem się takiego przebiegu turnieju a największą dla mnie niespodzianką był fakt że w trzech bitwach straciłem ogółem 7 podstawek. co daje 2 i 1/3 podstwki na grę.

Podsumowując:
Dziękuję organizatorom, współgraczom i wszystkim których mogłem spotkać ponownie i pierwszy raz ;) Nagroda Fair-Play dla Krzyśka !!! za wycofanie z gry chłopskiego przewodnika kiedy dowiedział się, że nie dysponuje figurkami specjalnymi.

Odpowiedz z cytatem  

Dzięki za turniej. Rozegrałem 3 naprawdę fajne gry z Turcją, Kozakami i Szwedami. Pierwsza bitwa to obrona przeprawy i grałem posterunkiem. Turcy bez pływania nie zdołali przekroczyć rzeki. Opóźnione salwy i kartacze...

Druga bitwa to Kozacy Krzysia vs moja ograna ulubiona rozpiska podjazdu cesarskiego. Tutaj było nieźle gdyż udało mi się ogarnąć dwa punkty i tłukłem kozacką dragonię aż miło, ale... no własnie ale. Poniosła mnie fantazja i zamiast bezpiecznie doprowadzić do wyniku 5:6 dostałem 4:7. Fantazja przejawiła się dalekim wypadem Kirasjerów za dragonia na koniach i głupią stratą pancernych weteranów w walce z oddziałem harcowników. Lekcja pokory.

Trzecia bitwa. Niezwyciężeni Marcina. Po sporych doświadczeniach w grzez ze Szwedami wziąłem posterunek. Ale...Szwdzi mięli armię słabszą więc wybierali scenariusz: Opóźnienie przeciwnika. Efekty: Straciłem jeden punkt dowodzenia a Szewdzi dostali jeden. Zwiad: Chaos w szeregach moich piknierów.
Pomyślałem że dragonia szybko wyjadę i zdobędę pewne punkty a górki powoli się wyczyści. Jednak granie armią z założenia defensywną wywołało niechciany odruch jakim było danie rozkazu obrona na wszystkim. Piknierzy wyszli z dezorganizacji dopiero w 4 turze i zabrakło mi jednej tury by zająć jedno wzgórze (tutaj był błąd z tym rozkazem obrony). Strat też mi sporo zadali gdyż padło 8 podstawek (armata, oddział muszkieterów i jeden piknier. Tak więc z bitwy którą mogłem wygrać raczej łatwo przez błąd w rozkazie i złej miłości kostki na morale piknierów wyszło 5:2 dla Szwedów (Udało mi się jedno wzgórze wyczyścić z dragonii ale nie zdołałem na nie wejść).

Musze się poustawiać na bitwy takie bym atakował posterunkiem bo w tekiej roli jeszcze ich nie ogrywałem.

Odpowiedz z cytatem  

heja,

dzieki wielkie za wszystkie bitwy a zwłaszcza za wtrwałość moim przeciwnikom którzy wprowadzali żółtodzioba w zasady gr;)

Bawiłem się świetnie, aż nie mam pojęcia kiedy ten dzień zleciał!

Z niecierpliwością wyczekuję kolejnej szansy do poszarżowania.

Odpowiedz z cytatem  

Pyza, planujemy teraz spotkania lużne 25,26 i 27 czerwca po godzinie 15:30 u mnie w lokalu. Będzie Adam, Adam i Janek zapowiedział swoją obecność.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]