Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest wt paź 22, 2019 11:15 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: V Turniej o Buławę Prezydenta DG, 31.08.2019
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Oks. Myślelismy że karne są tylko za Opieszałego :D

Galeria - viewtopic.php?f=17&t=1985&start=30

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Dzięki wielkie Krajarek za organizację! Jak zwykle celujący!

Wesoły Bus z Krakowa dotarł, trasą krajoznawczą, bezpiecznie do domu ;) Piątka z logistyki dumnie świeci w indeksie ;)

Dzięki wielkie wszystkim przeciwnikom! Bardzo mi się miło z wami grało :)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Dziękuję pięknie za organizację. Przyjęcie i pyszny bigos.
Moim oponentom.za wspólne turlanie kości w ciemnym pomieszczeniu w ten piękny słoneczny dzień.

Dzięki wam, mam kubek w którym będę pił pyszna kawę ;-)

Zapraszam do mojej galerii prac.
https://www.facebook.com/Krzywypedzel/

Galeria Modeli specjalnych.
viewtopic.php?f=17&t=8224&p=155428#p155428

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

Dzięki za fajny turniej. Wszystko było na dobrym poziomie, poza moją grą. Na szczęście grzechotka trafiła do Wrocławia.
Wszystkie 3 gry zagrałem wymaksowanym Lubomirskim.
1 bitwa vs Stanisław Kozacy 19 PS
Ku swojemu zaskoczeniu jestem słabszy i wylosowuję obronę wioski. Zamiast efektów wpakowuję 6 dragonów do domków i wspieram ich 6 pancernymi rajtarami . Przeciwnik bez powodzenia usiłuje wyprzeć ich czernią dodatkowo blokując sobie ostrzał stojących za nimi mołojców. Scenariusz mój, straty podobne 4:2, ale czuję, że ze Stanisława będą ludzie - nabierze doświadczenia i jeszcze będzie wygrywał tury. Koniec końców i tak zajął lepsze miejsce ode mnie.
2. Elt Tykocin 10 PS.
Zdobywanie wioski tym razem. Przeciwnik losuje świetne efekty: zły dzień, teren, entuzjazm, 2xniesubordynacja, posiłki. Pierwsza tura nieźle - szarża na moją szpicę kończy się zdezorganizowaniem rajtarów wroga, dragoni wroga zajmują domek. Na początku drugiej tury przeciwnik przypomina sobie, że mógł odrzucić entuzjazm, żeby zdać test automatycznie, pozwalam na cofnięcie i sytuacja się zagęszcza - zamiast zdazorganizowanych rajtaróww wroga mam uciekających dragonów. Co prawda potem udaje się rajtarię wroga pogonić, ale drugi oddział rajtarów na tej flance odpiera pohusarzoną i staje na boku moich rajtarów. Opancerzeni rajtarzy wchodzą do wioski, ale przebywanie w niej w sąsiedztwie 8 podstawek dragonów weteranów wroga okazuje się dla nich niezdrowe i pryskają po stracie podstawki. Drudzy rajtarzy dostają szarżę z flanki i giną na domku. W tym momencie jest już pozamiatane, duże straty, wróg brak, scenariusz 2:4, i 1:5 w dużych.
3 bitwa Sławek Tatarzy 10 PS
Nocny atak. 2 z 3 czat dostają chaos, ale o dziwo odpierają wroga. Trzecia czata zmusza do ucieczki 3 ordyńców, a 6 dezorganizuje do końca bitwy. W drugiej turze 6;z dzidami zaczyna tour po obozie niszcząc lub zmuszając do ucieczki: 3 rajtarów pancernych, 2 zwykłych, 3 pohusarzonej, 3 dragonów. Szczęśliwie przedtem dezorganuzuję ostrzałem na bliskim 2 kolejne oddziały ordyńców. Skitrane w rogu mojego obozu jednostki na skutek paniki są albo zdezotganizowane, albo uciekające. Proponuję poddanie bitwy na 5:1, ale przeciwnik woli poszukać historyka. I tutaj zaskakujący zwrot akcji: 3 doborowych kozaków z dwójką opanowanych pancernych rajtarów zmuszają siły wroga do ucieczki i z 6:0 robi się 3:3. Uff...
Pozdrowienia dla moich przeciwników za bezstresowe bitewki i dzięki dla Krajarka za tur i żarełko :)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Dzieki wszystkim za bardzo fajny turek ;)
Za potężna dawkę rozkminy i ciekawe potyczki.
Rzucanie kostkami pozostaje dla mnie nadal tajemnica ;p

Jarkowi za kawał dobrej roboty i świetna organizacje (w tym edukacyjne zwiedzanie kopalni - rok temu się nie udało więc tym razem nadrobiłem)

No i ten Bigos ;)

Dunderson; Wsparli ich doborowi Rajtarzy??

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

@Duderson - dzięki za opis starć. Wykorzystam (inne też, jeśli się pojawią) przy pisaniu relacji.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Nie zgadza się moja punktacja i miejsce zdobylem 11/4
(remis z Robsonem , remis z Wasilem, wygrana 4:2 z Jankiem i dodatkowy punkt za brak przegranej ). Gralem iconSWE

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant

Duderson pisze:
.
3 bitwa Sławek Tatarzy 10 PS
Nocny atak. 2 z 3 czat dostają chaos, ale o dziwo odpierają wroga. Trzecia czata zmusza do ucieczki 3 ordyńców, a 6 dezorganizuje do końca bitwy. W drugiej turze 6;z dzidami zaczyna tour po obozie niszcząc lub zmuszając do ucieczki: 3 rajtarów pancernych, 2 zwykłych, 3 pohusarzonej, 3 dragonów. Szczęśliwie przedtem dezorganuzuję ostrzałem na bliskim 2 kolejne oddziały ordyńców. Skitrane w rogu mojego obozu jednostki na skutek paniki są albo zdezotganizowane, albo uciekające. Proponuję poddanie bitwy na 5:1, ale przeciwnik woli poszukać historyka. I tutaj zaskakujący zwrot akcji: 3 doborowych kozaków z dwójką opanowanych pancernych rajtarów zmuszają siły wroga do ucieczki i z 6:0 robi się 3:3. Uff...
Pozdrowienia dla moich przeciwników za bezstresowe bitewki i dzięki dla Krajarka za tur i żarełko :)

Wszystko się zgadza. Warto jednak dodać, że ze scenariusz Dowódca Lubomirskiego dostał jeszcze zły dzień, a dwa chaosy były z efektów dodatkowych.
Tatarzy rozstawili się bardzo obiecująco. Na 3 czaty jedna miała zostać związana walką, a pozostałe dwie dostawały minimum dwie flanki z podwójną przewagą liczebną. Jednak przez te #$%#!!! chaosy i wycofanie, przeciwnik zniknął mi z pola widzenia (20cm w nocy) właśnie dwoma kluczowymi kednostkami...

Duderson jak oceniasz nocny atak jako scenariusz? Po zmianach z MP wydaje się całkiem spoko do grania i nawet wyważony. Mieliśmy niezłą hustawkę emocji.

Odpowiedz z cytatem  
Podczaszy Ziemski
Awatar użytkownika

To ja też się przyłączę do podziękowań za turniej - gospodarzowi i zacnym przeciwnikom. Podróże zdecydowanie kształcą - można zwiedzić kopalnię, dostać historyczne lanie i załapać, że Moskwa ma nieco nowsze zasady, niż na moich rozpiskach z kwietnia X| Do zobaczenia za rok!

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

To i ja!

Dziękuje wszystkim! Organizatorowi za ogarnięcie turnieju na naprawdę wysokim poziomie (bigosik, kawka, woda, zwiedzanie, no baaaaja bongo!), moim przeciwnikom (Eltowi - za rewię rzutów na porządkowanie jednostek, Szeperdowi - za ciekawą i mocno niecodzienną grę :D, Miszczowi - za na prawdę tęgie rozkminy i bitwę na iście topowym poziomie. Dzięki także reszcie Wrocławia, że zajechaliśmy taką liczną ekipą!

Było super, wracam z rok!"

Podziękowania i gratulacje!

Galeria - viewtopic.php?f=17&t=1985&start=30

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 114 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]