Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest śr paź 18, 2017 1:03 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rozpiski turniejowe
Namiestnik

Imo, Horn to podjazd, który raczej z automatu przegrywa z tatarami.
Ja wystawię besz-basz na 7, wybieram sobie dogodny scenariusz i liczę na Zmęczenie albo wyczerpanie z efektów.
Dobrego rozwiązania nie ma niestety w Szwecji, ale generalnie musisz iść w dużą ilość broni palnej lub w wysoki pancerz...
Względnie ryzykować z jakimiś Maruderami, których zabunkrujesz w wiosce...

Chcesz sprzedać/kupić od/wymienić figurki z bartomeuszem, to weź pod uwagę, że jest osobą, która wycofuje się z własnych ustaleń i w efekcie z handlu nici.

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

U mnie maruderzy zadziałali. Kwestia zagrania, scenariusza, rozstawienia terenów i kostek, żeby Tatarzy mieli testy po ostrzale.
Wiadomo, zwycięstw historycznych nie będzie, ale taktyczne się da wyciągnąć przy dobrych wiatrach.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Maruderzy na obecną chwilę to raczej hardcorowa skrajność w wyborze rozpiski przeciwko komukolwiek w ogóle. Jeśli dostaliby zapis (o możliwości ignorowania wyboru scenariusza Furażu, Zasadzki, Nocnego Ataku) taki jak dostał podjazd defensywny przed Mistrzostwami w Wilanowie to w przypływie dobrego samopoczucia można by było się na niego pokusić. Ja tam grając Szwedami na turniejach chyba zawsze wtapiałem grając przeciwko Tatarom :D. Skoro już tak sobie tak gdybamy o Szwedzkiej niedoli to uważam, że nie głupim pomysłem byłoby dodanie zasady podjazd defensywny do podjazdu szwedzkiego na granicy Hallandu i Skanii 1657. Ten podjazd po zmianie na pewno nie stanie się przegięty (zawsze można skreślić na którymś poziomie PS. jakąś kompanię rajtarów i dorzucić tam muszkieterów by zrobiło się bardziej defensywnie),a Szwedzi dostaną podjazd defensywny z prawdziwego zdarzenia (no chyba że ktoś lubi strzelać do tatarów na 2 z rozkazem obrona na muszkieterach rekrutach z Karelii). No i ładna defensywna rozpiska na tatara gotowa.

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

Bombel pisze:
Na Wilanowie, w drodze wyjątku zagrałem RONem, więc coś tam z Tatarami kombinowałem Garnizonem ze Słucka, ale jestem ciekaw jak sobie radzicie przeciwko Tatarom.

Jadąc do Wilanowa w tym roku miałem dwa cele.
Pierwszy to obalić mit przegiętości Tatarów, drugi zatrzymać Jaremę. :D
Tak jak zlał mnie Jarema, ja zlałem Tatarów. :-D
4 gry iconRON vs iconTAT lub iconTUR "w stylu tatarskim" (patrz Hadży Girej), przeciw topowym graczom dla tej "frakcji" - Sowabud, Piotroslav, Sławek Porębski, Gajowy - (jest jeszcze kilku innych) i udało się osiągnąć 4 strategiczne zwycięstwa.
Oczywiście nie były to "spacerki", ale ze względu na to "Kto" grał a nie "Czym" grał.

Armiami zachodnim da się wygrać, ale gra nimi zbyt mało Topowych graczy, żeby rozpropagować wśród graczy "technikę" ich walki.
Strzelać z Tatarami się da i nawet trzeba to robić, ale z głową.
Na pistolety, weteranami, po oddaniu inicjatywy, "dzieląc"/minimalizując straty własne, maksymalizując testy morale u Tatarów.

Hasło na przyszły Wilanów - każdy z graczy który kiedykolwiek był w TOP 10 gra armią typu "zachodniego" ( iconHRE iconGDA iconKUR iconDAN iconPRU iconSWE) :D

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Jako wciąż początkujący Szwed mam pytanie o lokalizację aktualnych rozpisek z podjazdami. Gdzie mogę je znaleźć oprócz "Potopu" i "Armii Ogniem i Mieczem"?

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Warszawa i strona wargamera

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Lubelak pisze:
Bombel pisze:
Armiami zachodnim da się wygrać, ale gra nimi zbyt mało Topowych graczy, żeby rozpropagować wśród graczy "technikę" ich walki.
Strzelać z Tatarami się da i nawet trzeba to robić, ale z głową.
Na pistolety, weteranami, po oddaniu inicjatywy, "dzieląc"/minimalizując straty własne, maksymalizując testy morale u Tatarów.

Probowałem tak robić (do dziś mam w pamięci bitwę z Wilanowa 2016 przeciwko Von Bretholdowi - iconTAT. Tak naprawdę wszystko przesądzała inicjatywa, od kiedy w drugiej turze jeden mój oddział dostał dezo po stracie jednej podstawki, musiałem go zbierać w kolejnej turze i potem wydać rozkaz. Od tej tury (3) do końca gry, tatarzy dorzucali 4 rozkazy do podbicia inicjatywy, odstępowali ją, musiałem ruszać się pierwsi, a oni biegali na rozkazie Ruch, strzelali, trzymali dystans poza moim zasięgiem skutecznym na akrebuzach i jakimkolwiek na pistoletach. O jakimkolwiek strzelaniu z mojej strony nie było mowy, opóźnianiu ostrzału na inne etapy by maksymalizować testy też nie.

No nie styka mi z tatarami :D

Galeria - viewtopic.php?f=17&t=1985&start=30

Odpowiedz z cytatem  
Sekretarz królewski/Royal secretary

Enma_ pisze:
Warszawa i strona wargamera

eeee... a w Warszawie, to jaki jest szwedzki podjazd?

Gervaz,tych pdfowych, to nie przeglądaj - będą lekkie zmiany w "Wojnach Duńskich"

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

oooo - a które się zmienią ?

pewnie Niezwyciężeni i Szwedzka Obrona Terytorialna (podjazd defensywny ? :))

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign

Bombel pisze:
(do dziś mam w pamięci bitwę z Wilanowa 2016 przeciwko Von Bretholdowi - iconTAT)

Oj, przepraszam - nie chciałem Ci takiej traumy zafundować :)
Grałem standardową taktyką tatarską...
W tym roku to ja zagrałem Szwedami. Bilans starć z Tatarami to taktyczna porażka i remis. Ale się nie poddaje ;)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]