Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest pt kwie 23, 2021 7:31 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Moja Dywizja Polowa
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

Aleks pisze:
Ja mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy jak zazwyczaj skwadronujecie rajtarów? Mając 12 podstawek 2x6 czy 3x4? Szwedzkie MK karzą za każdą jednostkę, więc obawiam się rozbijania na drobne.

Każdy sposób ma zalety i wady, przy WW lepsze sa skwadrony 6 podstawek, przy manewrach 4 podstawki.

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Filozoficzne pytanie ;-) nie ma złotej zasady, wszystko zależy od tego co zrobi tez przeciwnik, i jaki to przeciwnik.

Galeria prac.
https://www.facebook.com/Krzywypedzel/
Modele specjalne.
viewtopic.php?f=17&t=8224&p=155428#p155428

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower

Na atakowanie piechoty już jakieś koncepcje do sprawdzenia mam, ale np. żeby kontrować pułk tureckiej jazdy?
Szwedzi będą mieli mniejszą liczebność i ruch dodatkowy tylko +10, więc łatwiej mogą wyłapać szarżę. Pola zbożowe/orne bardzo się przydają przy ustawieniu obronnym, ale zaatakować to już nie bardzo mam pomysł jak. Z RONem podobnie, nie mam pojęcia jak to ugryźć.

W normalnych warunkach pojechałbym na jakiś turniej oimowy zobaczyć jak bardziej doświadczeni grają, a tak to pozostaje tylko odkrywanie koła na nowo. Większość tematów o dywizjach jest tak stara, że zmieniły się i zasady i wyceny pułków.

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Wycena pułków jest taka sama :)
Co do walki z RON to możesz być pewny że to nie Ty będziesz atakowac. Próbuj ich przyjąć w polu mając obronę i o strzelaj jak wejdą w zasięg skuteczny (lub opóźnij ostrzał do strzału w reakcji). Przeciwko jeździe kozackiej to byle rajtar da radę, z pancernymi lepiej opancerzonych rajtarow wysłać a husarii to albo unikać a jak już trzeba to walczyć dużą ilością skwadronow (np 3 skwadrony po 4 podstawki) tak żeby poza doskonałą dyscypliną mieć też liczebność. Na jazdę RON jednak najlepsza jest piechota w formacji pikiniersko-muszkieterskiej, warto się uzbroić w czośniki tak żeby zabrać impet i zmusić przeciwnika do zdawania wyszkolenia zanim dojdą do zwarcia. Do tego działa z kartaczami (na husarie kule dla lepszego przebicia) żeby wywołać jak najwięcej testów morale.

Myślę że na Turka i siedmiogrod też zadziała :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]