Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest ndz gru 08, 2019 6:49 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 724 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Alternatywne modele w OiM - zasady oficjalne
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Dobywszypalasza.

Nie znam histori ale ten regulamin siega chyba czasow gdy wielu modeli nie bylo. Jak chocby polsko-wegierskiej.

Bo obecnie mamy modele osobne do wegro-polakow, jaki i osobno lanowo/wybranieckiej.

Regulamin ten tez rozumiem jako wytyczne tworcy by nie bylo tzw proxow.
Natomiast sadze ze dobrze zrobiona i wymodelowana armia ktora ma podloze historyczne obroni sie sama ;)

Dlatego nie przejmowalbym sie purystami ;)

Granica miedzy proxem a ciekawa armia moze wydawa sie niekiedy cienka i tak naprawde nie do ujecia w punktach regulaminu. Jednak kazdy myśle, ze czuje koedy mamy do czynienia z cwaniactwem a kiedy ciekawym wymodelowaniem armi.

Dla przykładu u mnie wśrod wolontarzy jak i kozackiej przewijaja się moskiweskie lub wegierskie modele a nawet jest jeden kozak jako dowodca (znany zmudzin) ;)
I jeśli ktoś przybiegnie mi z regulaminem i bedzie wytykał placami poszczegolne podpunkty to go ośmieje i polece zjeść snikersa ;), stawiajæc na afterku piwko by sie wypuzował ;)

Nie wspomniawszy juz o tym ze nikt tego nie sprawdza i nie czepia sie. Tym bardziej ze poziom estetyki w tym systemie jest bardzo wysoki ;)

Natomiast zeby mnie nikt zle nie zrozumial. Stanowisko iconWG w tej sprawie doskonale rozumiem i szanuje. I mam dużo podziwiu jak bardzo ten system stara sie wpisac w realia historyczne ;)

Odpowiedz z cytatem  
Generał Gwardii Królewskiej
Awatar użytkownika

Odnośnie przeznaczenia tego regulaminu to istnieje w nim taki zapis.
Cytuj:
Przypominamy, że niniejszy dokument stanowi oficjalne stanowisko Wargamera w kwestii możliwości użycia modeli alternatywnych na sponsorowanych przez wydawcę gry turniejach.
Uprzejmie prosimy graczy o dostosowanie się do tych wymagań a organizatorów turniejów do zwrócenia na tą kwestię szczególnej uwagi.

Żadnych zmian pod tym względem nie było.

Odpowiedz z cytatem  
Namiestnik

dobywszypałasza pisze:
Odnośnie przeznaczenia tego regulaminu to istnieje w nim taki zapis.
Cytuj:
Przypominamy, że niniejszy dokument stanowi oficjalne stanowisko Wargamera w kwestii możliwości użycia modeli alternatywnych na sponsorowanych przez wydawcę gry turniejach.
Uprzejmie prosimy graczy o dostosowanie się do tych wymagań a organizatorów turniejów do zwrócenia na tą kwestię szczególnej uwagi.

Żadnych zmian pod tym względem nie było.

O ile dobrze pamiętam, żadnego sprawdzania modeli też nie było, bo w praktyce gracze musieliby przynosić figurki tydzień wcześniej i oddawać do depozytu, a jakaś komisja z lupą sprawdzać, czy to jazda wołoska, czy też kozacka. Gracz, który zbiera daną armię od 3 lat potrafi rozróżnić wszelkie nuanse w niej występujące pod kątem poszczególnych figurek, ale wątpię, żeby ktoś znał na pamięć wszystkie modele do wszystkich armii i był w stanie odróżnić od siebie modele wszystkich występujących w grze formacji z uwzględnieniem OOP i tym podobnych.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Duderson pisze:
, ale wątpię, żeby ktoś znał na pamięć wszystkie modele do wszystkich armii i był w stanie odróżnić od siebie modele wszystkich występujących w grze formacji z uwzględnieniem OOP i tym podobnych.

Owszem są tacy :)

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

dobywszypałasza pisze:
Duderson pisze:
, ale wątpię, żeby ktoś znał na pamięć wszystkie modele do wszystkich armii i był w stanie odróżnić od siebie modele wszystkich występujących w grze formacji z uwzględnieniem OOP i tym podobnych.

A macie na stanie też takich, którzy wezmą odpowiedzialność za złe pakowanie zestawów? Oczywiście szeroko pojętą odpowiedzialność. Nie udostępniacie zdjęć wszystkich wzorów modeli, a nie każdy kupujący jest w stanie rozpoznać czy ma do czynienia z kozakiem czy Kozakiem. Sam doświadczyłem dwóch takich przypadków. Gram Szwedami od tylu lat, a nie wiem czy, któraś z moich cesarskich figurek objętych zakazem zamieniania nie jest właśnie Szwedem. A przecież wszystkie cesarskie figurki kupowałem oryginalne. No i jak w takiej sytuacji zachowa sie WG albo organizator?

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

dobywszypałasza pisze:
Duderson pisze:

Hmm
Proponuję konkurs przywiozę swój cały złom na PCH i posortujesz ich na odpowiednie jednostki
]:)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Zanim sięgniemy po szable:)

Dwa fakty:
1. Nie widziałem jeszcze pół problemu w tematyce modeli, na żadnym turnieju OiM - czy tym oficjalnym czy tym mniej.
Tak samo jak nie uświadczyłem żadnego sprawdzania.
Słyszałem jedynie o tęczowych chorągwiach (i tu w pełni popieram ich usunięcie ze stołu)

2. Środowisko jest nieliczne ale też bardzo zdrowe. I szkoda się napinać tam gdzie jest to niepotrzebne i nie ma najmniejszego celu.
"A" problem żaden, "B" gdyby robić o to świętą wojne to Ci nieliczni zagłosują nogami i temat się skończy.

Tyle i aż tyle :)
Dlatego warto zachować rozsądek, który z mojej perspektywy bierze jak na razie górę nad skrajnościami obu stron :)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Lubelak pisze:
A macie na stanie też takich, którzy wezmą odpowiedzialność za złe pakowanie zestawów? Oczywiście szeroko pojętą odpowiedzialność. Nie udostępniacie zdjęć wszystkich wzorów modeli, a nie każdy kupujący jest w stanie rozpoznać czy ma do czynienia z kozakiem czy Kozakiem. Sam doświadczyłem dwóch takich przypadków. Gram Szwedami od tylu lat, a nie wiem czy, któraś z moich cesarskich figurek objętych zakazem zamieniania nie jest właśnie Szwedem. A przecież wszystkie cesarskie figurki kupowałem oryginalne. No i jak w takiej sytuacji zachowa sie WG albo organizator?

Pomijam oczywiście przypadki ekstremalne, takie, które zdarzają się bardzo rzadko itd. Nie ma też możliwości, żeby 100% modeli w 100 % zestawów się zgadzało, bo nie ma ludzi nieomylnych. Zdaję sobie sprawę, że coś takiego może wystąpić. Wyobrażam sobie nawet, że mogłeś dostać kozaka zamiast Szweda, ale mamy tu na myśli ogół. Dwa przypadki na taką ilość modeli jaką kupiłeś (w sztukach nie w zestawach licząc) -bo zakładam, że kupiłeś dużo, to nie jest jakaś porażająca ilość przyznasz ? Zawsze możesz zareklamować/wymienić. Nikt Cię też za takie drobiazgi ścigał nie będzie. Czym innym byłaby sytuacja, kiedy np ktoś wystawiłby kilka chorągwi piechoty z czego np połowa to Kozacy.

Cytuj:
Hmm
Proponuję konkurs przywiozę swój cały złom na PCH i posortujesz ich na odpowiednie jednostki
]:)

Dziękuję, ale nie skorzystam. Nie miałem zresztą siebie na myśli. Nie próbowałbym też organizować cudzego czasu. Zwłaszcza prywatnego.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Czyli stanęło na tym, że jak pomieszam trochę modele i pomaluję zgodnie z rysem historycznym to nikt o to kopii nie będzie kruszył, tak ?
A odnośnie sprawdzania tych modeli to jak było na Wilnowie ? Ktoś z większym stażem podzieli się swoim doświadczeniem ?

Pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Teoretycznie modele mogą być sprawdzane na oficjalnych turniejach iconWG , czyli właściwie w Wilanowie i Niepołomicach. Praktycznie taka kotrola nie istnieje, a gracze i lokalni organizatorzy są bardzo tolerancyjny.

Właściwie od ciebie zależy jak bardzo jesteś ortodoksyjny i czy Twoje modele są wystarczająco koszerne. X|

Ewentualnie może mieć na to wpływ lokalnego środowiska, w którym grasz.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 724 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]