Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest śr gru 13, 2017 7:28 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sztandary
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

Glorfindel pisze:
Cytuj:
Dam glowe ze zaden sedzia nie zauwazy. U mnie nie zauwazyli miksu kazindzi - ordyncy - doborowi to u Ciebie nikt nie zauwazy

To, że u Ciebie nikt tego nie zauważył, to nie oznacza, że nie zauważy u Kolegi, więc niespecjalnie bym zachęcał do takich zagrań. Zwłaszcza, że np. na następnych MP (i innych imprezach organizowanych przez nas) gracze nie używający w modeli zgodnych z wytycznymi (przez to mam na myśli także używanie sztandarów z innej nacji zachodniej) mogą się bardzo rozczarować.

Jeżeli, chcecie karać za zle sztandary to proszę o zestawienie jakie są do odpowiedniej nacji.
Może dla niektórych to prosta sprawa, jednak dla mnie to czarna magia.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zasieczna Straż
Generał Gwardii Królewskiej
Awatar użytkownika

Być może do RON wydamy nowe sztandary, wtedy się zobaczy. Natomiast co do innych armii to na każdym arkusiku z zestawów sztandarów jest napisane nie tylko dla jakiej nacji, ale również dla jakiej formacji są przeznaczone.
Kupując box np rajtarii moskiewskiej dostaje się do niej sztandary. O pomyłce nie ma więc mowy i nie jest to trudne do rozróżnienia.

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

dobywszypałasza pisze:
Być może do RON wydamy nowe sztandary, wtedy się zobaczy.
Oczywiście stare wzory będą dalej obowiązywały na potrzeby WYSIWIGU-u?
Jestem również ciekawy jak będzieci podchodzili do sztandarów które gracze wykonali samodzielnie?
Trudno będzie zakwestionować historyczną poprawność takowych, skoro jak sami przyznajecie, w znamienitej większości sztandary to tylko Wasze wyobrażenie tego co było/mogło być.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Lubelak pisze:
dobywszypałasza pisze:
Oczywiście stare wzory będą dalej obowiązywały na potrzeby WYSIWIGU-u?
Jestem również ciekawy jak będziecie podchodzili do sztandarów które gracze wykonali samodzielnie?
Trudno będzie zakwestionować historyczną poprawność takowych, skoro jak sami przyznajecie, w znamienitej większości sztandary to tylko Wasze wyobrażenie tego co było/mogło być.

To sprawa przyszłościowa, jaki to będzie miało ostateczny kształt, jeszcze nie wiemy.
Chodzi raczej o ewidentne pomieszanie typu jazda cesarska pod sztandarami z monogramem CGRS, rajtaria czy piechota szwedzka pod sztandarami z czarnym dwugłowym orłem itd. Tak samo w przypadku gdańskich, czy niebawem duńskich armii.
Co do wyobrażenia jak mogły wyglądać.
Zdecydowana większość (jakieś powiedzmy +/- 95 %) nowych sztandarów to wzory całkowicie historyczne. Jeśli wprowadzamy coś z wyobraźni to tylko wtedy kiedy brakuje już źródłowych, a przy tym znów mocno nawiązujemy do tych historycznych. Tak więc nie są to rzeczy wzięte zupełnie z czapy. Czasem nawet puryści są zmuszeni odrobinę odpuścić :) Z uwagi na jakość i ilość nowych sztandarów WG samoróbki nie będą się już wkrótce opłacać, a ich wymiana nie nastręcza przecież kłopotów.
Jeżeli sztandar wykonany samodzielnie będzie reprezentował nację którą się gra i będzie miał jakieś historyczne podstawy to czemu nie. Sam robię sztandary z folii aluminiowej i maluję, ale dla RON są to dość proste motywy
więc nie jest to trudne.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

dobywszypałasza pisze:
Kupując box np rajtarii moskiewskiej dostaje się do niej sztandary.

To od razu spytam - naprawdę gołowa pułk rajtarów moskiewskich musi mieć taki malutki sztandarek (właśnie rajtarski), czy obowiązuje to tylko kapitana rajtarów, a gołowa może mieć dowolny opisany jako "chorągiew dowódców moskiewskich"?

Прикованными к веслам на галерах!

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Leszczyc pisze:
dobywszypałasza pisze:
Kupując box np rajtarii moskiewskiej dostaje się do niej sztandary.

To od razu spytam - naprawdę gołowa pułk rajtarów moskiewskich musi mieć taki malutki sztandarek (właśnie rajtarski),?

Jeżeli rzeczywiście tak jest, jak piszesz to jest jak najbardziej ok.

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

dobywszypałasza pisze:
[...] Sam robię sztandary z folii aluminiowej i maluję, ale dla RON są to dość proste motywy
więc nie jest to trudne.

Zaciekawiłeś mnie - jak to robisz? Każdy kucharz wie, że alufolia do zbyt trwałych i wygodnych w obróbce nie należy.

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

dobywszypałasza pisze:
Być może do RON wydamy nowe sztandary, wtedy się zobaczy. Natomiast co do innych armii to na każdym arkusiku z zestawów sztandarów jest napisane nie tylko dla jakiej nacji, ale również dla jakiej formacji są przeznaczone.
Kupując box np rajtarii moskiewskiej dostaje się do niej sztandary. O pomyłce nie ma więc mowy i nie jest to trudne do rozróżnienia.

A kupując rajtarow do Ronu to jaki mam mieć sztandar, gdyż w pudelku tego nie mam:)

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

zk1944 pisze:
A kupując rajtarow do Ronu to jaki mam mieć sztandar, gdyż w pudelku tego nie mam:)

Odpowiedź już padła
Cytuj:

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

johnkelly pisze:
dobywszypałasza pisze:
[...] Sam robię sztandary z folii aluminiowej i maluję, ale dla RON są to dość proste motywy
więc nie jest to trudne.

Zaciekawiłeś mnie - jak to robisz? Każdy kucharz wie, że alufolia do zbyt trwałych i wygodnych w obróbce nie należy.

Mam grubą folię aluminiową ale nie pytaj skąd bo nie wiem. Jest w formie taśmy ok 3 cm szerokiej. Podejrzewam, że było to niegdyś używane przez kwiaciarki do owijania końcówek bukietów, żeby się nie rozpadały. Teraz można
próbować z folią z foremek po ciastach.
Folię wycina się na kształt taki jak w przypadku sztandarów papierowych, klei się cyjanoakrylem, a potem formuje.
Folia aluminiowa ma tę przewagę, że daje się znakomicie formować i doskonale zapamiętuje nadany kształt.
Niestety im bardziej sfalowana tym trudniej to sensownie pomalować.
Po uformowaniu podkładuję i maluję sztandary w taki sam sposób jak resztę figurki . Jest to stosowane od wieków przez modelarzy wykonujących duże figurki-od 54 mm w górę.
W 15 mm da się tak malować tylko te najmniej skomplikowane wzory. Nie podjąłbym się namalowania np cesarskiego czy brandenburskiego orła, jeszcze z napisami i tarczami herbowymi.

Ostatnio zmieniony ndz kwie 12, 2015 3:42 pm przez dobywszypałasza, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]