Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword
http://forum.oim.wargamer.pl/

Wioska
http://forum.oim.wargamer.pl/viewtopic.php?f=33&t=7049
Strona 1 z 2

Autor:  krajarek [ pt wrz 09, 2016 1:33 pm ]
Tytuł:  Wioska

Pewnie te wszystkie fora, fejsbuki i co tam jeszcze wzajem się przenikają, i wszyscy są wszędzie, ale napiszę i tutaj, bo praca zmierza ku końcowi. U mnie w Muzeum, budujemy wioskę, znaczy się, makietę wsi. Pomysł mój, wykonanie Kozi. Domki i wiele elementów makiety - by Wargamer (z ukłonami :)). Dziś stanęła gotowa, tylko jeszcze brakuje w niej mieszkańców. Kto nie widział na FB, może też zajrzeć na bloga: http://mojezaglebie.blogspot.com/2016/0 ... ioski.html
W każdym razie wygląda z... fajnie.

Szczegółowe fotki pojawią się, jak już przybędą mieszkańcy. A widzów zapraszam w połowie października. A może przy okazji następnego turnieju?

Autor:  Glorfindel [ pt wrz 09, 2016 1:42 pm ]
Tytuł:  Re: Wioska

Genialne iconSPARTA

Autor:  Edslave [ pt wrz 09, 2016 1:55 pm ]
Tytuł:  Re: Wioska

Wow... 8| That looks awesome! I do not dare to ask how much money is involved in this project. What is the board size? 180x120cm?

Autor:  Avallar [ pt wrz 09, 2016 1:56 pm ]
Tytuł:  Re: Wioska

RE-WE-LA-CJA! :)

Autor:  Witold Janik [ pt wrz 09, 2016 1:58 pm ]
Tytuł:  Re: Wioska

@Edslave
Yes, indeed. I was also wondering what size is this table.

@krajarek
Jarku, mógłbyś zdradzić ile ma ta makieta?
180x180? 200x200?
Koledzy z zagranicy zastanawiają się też w anglojęzycznym wątku viewtopic.php?f=41&t=6999 dlaczego w takiej wiosce tylko drogi są ogrodzone a nie ma płotów pomiędzy parcelami. Czy mógłbyś to jakoś wyjaśnić? :)

Autor:  krajarek [ pt wrz 09, 2016 2:34 pm ]
Tytuł:  Re: Wioska

200 x 200 Ze względów logistycznych zbudowana z czterech kwadratowych elementów.

W kwestii płotków odpowiem nieco szerzej. Wioska jest zrobiona na podstawie autentycznego, najstarszego (z rozstawieniem gospodarstw) planu wsi. Zależało mi na uchwyceniu wsi od kapliczki (ta murowana, stoi do dziś) aż po to rozwidlenie dróg w najwyższym punkcie makiety (też z kapliczką i też istnieje do dziś. cały układ dróg jest historyczny. natomiast gdybym chciał to zrobić w jednej skali razem z domkami, to całość musiałaby mieć 3 x 3 m lub nawet trochę więcej. Dwie karczmy są w historycznych miejscach. Miały być obok nich dwie stajnie, ale w magazynie WG chwilowo nie mieli, a potem zapomniałem. Dworek robi za dom sołtysa. Niestety we wsi nie było stawu, rzeczki ani kościoła. Tego ostatniego to nawet dobrze - bo trzeba by robić dokładny model. W każdym razie - jeden domek na makiecie w przybliżeniu odpowiada jednemu domkowi w rzeczywistości, tylko skala terenu jest mniej więcej 1:200 a domków i figurek 1:100. Myśleliśmy dziś z głównym budowniczym makiety w kwestii tych płotków między poszczególnymi gospodarstwami. mam spory zapas płotków już pomalowanych z WG i może je jeszcze dodamy, bo też wydaje mi się, że zarówno lepiej to się będzie prezentować, jak i będzie historycznie. Chociaż... tu gdzie mieszkam jeszcze niedawno nie wszystkie parcele były kompletnie ogrodzone.

Całość będzie jeszcze uzupełniona różnym scenkami, zwierzętami itp - wtedy zrobię sesję fotograficzną.

Autor:  krajarek [ pt wrz 09, 2016 2:44 pm ]
Tytuł:  Re: Wioska

Aha, no nie mogłem się oprzeć jeszcze zrobieniu kilku nieudolnych fotek :)

Autor:  Leszczyc [ pt wrz 09, 2016 3:01 pm ]
Tytuł:  Re: Wioska

Wygląda przepięknie!

Aż kusi, by zagrać na niej dużymi piechotnymi dywizjami ;) Co prawda trzeba by grać wyłącznie dla zabawy, bo w każdym innym wypadku taka ilość domów by zabiła, ale właśnie też dlatego myślę, że - na luzie - grałoby się super :D

Autor:  Kaduceusz [ pt wrz 09, 2016 3:20 pm ]
Tytuł:  Re: Wioska

walka o każdą chatę :D no chyba prędzej albo jedna albo druga strona strzeliłaby sobie w łeb i poddała po jakiś kilkunastu godzinach partię:)
Ale wioska mega! kawał żmudnej roboty pewnie przy tym było- ale gratulacje dla twórców efekt piorunujący:)

Autor:  skoscianski [ pt wrz 09, 2016 3:47 pm ]
Tytuł:  Re: Wioska

wspaniała:)
zaś trzeba będzie do DG jechać i zobaczyć to cudo na własne oczy....

Strona 1 z 2 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/