Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest wt gru 11, 2018 3:19 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Uwagi do modeli
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Jako, że od pewnego czasu hurtowo maluję swoje figurki do OiMa, to i se popatrzyłem na różne epoki odlewania. Do pierwszych odlewów z czasów przed wyjściem systemu do sklepów, po ostatnie. Pamiętacie odpadające końskie ogony? Ten problem rozwiązano stosując grubsze mocowanie. Jednakowoż:

1. Dowódca pancernych ma cieniutki nadziak, nie ma cudu, żeby go nie skasować, skoro potrafi się wygiąć pod wpływem pędzla.
2. Niektóre konie są źle złożone, co objawia się "szwami", w niektórych przypadkach wręcz objawia się to "minięciem" niektórych części łba ze sobą, wygląda to, jakby jedna strona łba była ciut mniejsza od drugiej.
3. Niektóre konie mają niedolaną jedną stronę pyska, paski uprzęży i szczegóły są mniej wyraziste, jakby kto ściernym po tym przejechał;
4. Pęcherzyki powietrza w formie, takie drobne dziurki, widać je dopiero po wyschnięciu podkładu, a czasem dopiero po nałożeniu kolorów.
5. Niektóre konie mają spore ubytki w kończynach po ich wewnętrznej.
(2-5 - zjechane formy? Zły skład materiału? Zbyt pospieszna produkcja? Ogólnie to szczypie w oczy, jeśli ma się porównanie z jakością pierwszych modeli i jest upierdliwe przy malowaniu.)
6. Nie jestem pewien, czy strzemiona to dobry pomysł w figurkach tej skali. Generalnie stopy jeźdźców są przez nie zniekształcone, zwłaszcza przy starszych formach.
7. Skrzetuski/Wołodyjowski posiada szablę, która wygląda, jak skrzyżowanie maczugi z flambergiem i tasakiem, nie tylko on, ale u niego jest to szczególnie wyraziste.
8. Była seria modeli koników ordynarnie niepodolewana (grzywy, elementy siodeł, itede).
(Pakowaczom sprawić okulary, bo tego nie sposób przegapić :P.)

Czekam na kupę husarii... Z kopiami i bez.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Uwagi do modeli
Pocztowy/Retainer
Awatar użytkownika

johnkelly pisze:
7. Skrzetuski/Wołodyjowski posiada szablę, która wygląda, jak skrzyżowanie maczugi z...

To zaczekaj jak zobaczysz kocerz u husarza w zestawie bez kopii- Imc Longinus by sie nie powstydzil takiego zerwikaptura ]:)
Serio gdyby nie przepiękne malowanie Ciosa i moje 'bojowe' przeróbki to byłby to najbrzydsze figsy w mojej oimowej armii.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Kaduceusz pisze:
johnkelly pisze:
7. Skrzetuski/Wołodyjowski posiada szablę, która wygląda, jak skrzyżowanie maczugi z...

To zaczekaj jak zobaczysz kocerz u husarza w zestawie bez kopii- Imc Longinus by sie nie powstydzil takiego zerwikaptura ]:)
Serio gdyby nie przepiękne malowanie Ciosa i moje 'bojowe' przeróbki to byłby to najbrzydsze figsy w mojej oimowej armii.

Fakt, koncerz ciut grubaśny. Ciekawym, z czego to wynika, bo w swoim czasie produkowane były całkiem cienkie elementy. Szable wyglądały, jak szable. Dodatkowo - teraz dowódcy pancernych z rohatynami mają b. cienkie nadziaki.

Jednakowoż w paczce husarii z kopiami trafiło mi się osiem koników z niedolanymi kropierzami...

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Generalnie koniki to chyba najsłabsze elementy modelarskie OiM.
Podpisuję się oburącz pod uwagami poprzednika.

Mogę dorzucić jeszcze uwagę, że niektóre konie są masakrycznie pokraczne. Niektóre wręcz nieanatomiczne.

Wyjątkowo brzydkie konie są dodawane do wielu paczek lekkich jazd. Konie są "ciężkie" w typie. Z grubymi nogami i wielkimi łbami. Owszem- takie konie istnieją. Tylko nikt nie używał ich do lekkiej kawalerii. Już szybciej do kozackiego taboru :)

Nie można tego tłumaczyć problemami z odlewami i ogólnie skalą i modelarstwem, bo koszmarki, potrafią sąsiadować z modelami naprawdę przepięknymi. I aż głupio niektóre konie stawiać obok siebie na podstawce :)

Skończyłem Hodowlę Koni i takie szczegóły strasznie rzucają mi się w oczy.

"Na wojnach można walczyć bronią, lecz to ludzie je wygrywają. To duch ludzi, którzy podążają i człowieka, który prowadzi odnosi zwycięstwo." George Patton

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]