Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest czw gru 14, 2017 2:41 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Od czego zacząć?
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

No właśnie, interesuje mnie XVII wiek. Chciałbym się z tym tematem trochę obwąchać, sprawdzić czy to dla mnie, może wciągnąć moją żonę :) Poza wyborem co bym chciał odtwarzać - a pewnie na początek coś niskobudżetowego, jakiś dragonów polskich, hajduków... husaria to raczej nie na początek i nie przy takim budżecie jaki mam :) - to nie mam pojęcia od czego zacząć? Czym to się je? Ktoś coś może doradzić?

Skąd brać informacje o strojach jak i ich wykrojniki? Społeczność szyje sama raczej czy się to zleca?

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Od czego zacząć?
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Avallar pisze:
No właśnie, interesuje mnie XVII wiek. Chciałbym się z tym tematem trochę obwąchać, sprawdzić czy to dla mnie, może wciągnąć moją żonę :) Poza wyborem co bym chciał odtwarzać - a pewnie na początek coś niskobudżetowego, jakiś dragonów polskich, hajduków... husaria to raczej nie na początek i nie przy takim budżecie jaki mam :) - to nie mam pojęcia od czego zacząć? Czym to się je? Ktoś coś może doradzić?

Skąd brać informacje o strojach jak i ich wykrojniki? Społeczność szyje sama raczej czy się to zleca?

Polecam Ci forum "Freha.pl" - to jedno z największych o ile nie największe forum poświęcone rekonstrukcji w Europie. Kryptoreklama, bo je wspoltworze. 8-)
Obecnie na forum jest duzo mniejszy ruch niż kilka lat temu, ale wiedzy w nim zawartej nie zabierze nikt. Forum podzielone jest na okresy - w tym i na ten ktory Cię interesuje. Jest tam bardzo dużo informacji o uzbrojeniu, ubraniach (w tym i wykroje) itd - wszystko co jest potrzebne do dobrego reko. Nad dyskusja czuwają doświadczeni rekonstruktorzy którzy też mają sporą wiedzę o okresie.
Od razu Cię uprzedze jako rekoludek (robię przełom xii/xiii w) że te hobby nie należy do tanich. Fakt że "robienie" niższych stanow jest tańsze, ale wciąż powinieneś mieć odpowiednie materiały i sprzęt obozowy. Na wszystko zwraca się uwagę - paski, ozdoby, obuwie - wszystko powinno być zgodne z odtwarzana epoka. Czasy gdy można było jakoś wejść na imprezę z paskiem wojskowym już minęły. Przynajmniej tak mi się wydaje :) Zapewne sa imprezy "mroczne", gdzie nie patrzy się na poziom - ale nawet nie bralbym takich pod uwagę. Na forum OiM jest sporo rekonstruktorow z xvii - ktoś się może odezwie i Cię poprowadzi.
Co do szycia itd - oczywiście jest cała masa rzemieślników, krawców itd którzy z tego żyją - ale możesz też spróbować szyc sam. O ile masz zdolności :)
Aha - z uwagi na boty z którymi mamy problem chwilowo ustawiliśmy ręczna aktywację nowych użytkowników, jak się zarejestrujesz to wyślij mi PW. Od razu Cię aktywuje.
Powodzenia :)
I.

Odpowiedz z cytatem  
Generał Gwardii Królewskiej
Awatar użytkownika

Chyba najłatwiej wstąpić do piechoty cudzoziemskiej.
Na forum są osoby które się tym zajmują od lat, organizują imprezy, wyjazdy etc. To przede wszystkim TeeR- Tomasz Rejf oraz współautor OiM Rafał Szwelicki.Proponuje zwrocic sie do nich bezposrednio.

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

dobywszypałasza pisze:
Chyba najłatwiej wstąpić do piechoty cudzoziemskiej.
Na forum są osoby które się tym zajmują od lat, organizują imprezy, wyjazdy etc. To przede wszystkim TeeR- Tomasz Rejf oraz współautor OiM Rafał Szwelicki.Proponuje zwrocic sie do nich bezposrednio.

Dzięki :) nawet jeżeli nie będę robił cudzoziemskiej to i tak myślę warto porozmawiać i podpytać :)

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]