Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest wt lis 12, 2019 8:02 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Rzeczpospolita nie Dwojga, lecz Trojga Narodów...
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Patrząc na to ile osób gra Siedmiogrodem i jaka jest częstotliwość gier turniejowych rok to i tak dobry wynik :D

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Wracając do tematu;

Nie widziałem jeszcze na stole kozacko-tatarskiego A wydaje się dosyć ciekawy ;)

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Tym też grałem,
Nawet jakiś turniej tym kiedyś wygrałem. Bardzo solidny podjazd. Zk grał nim 2-3 lata tumu na Wilanowie, chyba jako pierwszy (przynajmniej ja pierwszy raz widziałem go tam na stole).
Radzi sobie dobrze z większością scenariuszy. Chyba że natrafi na jakiś Ronowski walec :)

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

skoscianski pisze:
Tym też grałem,
Nawet jakiś turniej tym kiedyś wygrałem. Bardzo solidny podjazd. Zk grał nim 2-3 lata tumu na Wilanowie, chyba jako pierwszy (przynajmniej ja pierwszy raz widziałem go tam na stole).
Radzi sobie dobrze z większością scenariuszy. Chyba że natrafi na jakiś Ronowski walec :)

Dokładnie, problemem była walka wręcz i pech w scenariuszu. Bardzo dobry podjazd na starszych zasadach.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Ja teraz grywam w Warszawskiej Lidze podjazdem Kozacko-Tatarskim, naprzemiennie z "klasycznym" podjazdem.

Bardzo przyjemna alternatywa, zwłaszcza na armie zachodnie, które nastawiają się na artyleryjskie radzenie sobie z wozami taborowymi.

Ale zastanawiam się, co można dołożyć do Kozaków. I nie chcę nadmiernie i niehistorycznie ulepszać tej armii (chociaż husarią bym nie pogardził :P ).

Bardziej zależy mi na wyciągnięciu z niej maksimum możliwości. Na poznaniu pomysłów innych graczy (i twórców) na rozwój tej nacji.

Zauważam w tej chwili wzrost zainteresowania Kozakami - wystarczy spojrzeć na zgłoszenia na Wilanów. I trochę głupio, by wielu graczy nie miało prawie żadnych opcji wyboru czy urozmaicenia...

Podjazd "klasyczny" jest naprawdę super, bo daje sporo opcji zamiany jednostek. Więcej rejestrowych, albo więcej jazdy. Więcej Mołojców z gwintowaną, albo wzięcie czerni. Dlatego wydaje mi się, że wystarczyłoby dołożyć kilku dowódców imiennych z dodatkowymi zasadami - tak aby gracz mógł dopasować podjazd do swojego stylu. I jestem realistą, te zasady nie zawsze muszą sprzyjać Kozakom, mogą być bardzo sytuacyjne.

"Jakiej wdzięczności doznało wojsko Zaporoskie za krew w obronie Rzeczypospolitej przelaną? Gdzie przywileje kozackie? Wolnych kozaków w chłopów chcą zmienić. Chcę wojny z nimi, nie z królem. Król to jest ojciec, a Rzeczpospolita – matka."

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Może kozakom to za szczególnie nie pomoże ale podjazd kozacko-moskiewski (lub na odwrót) byłby dość ciekawy i myślę że historyczny.
Nowe rozpiski do kozaków to raczej baaaardzo odległy czas. Od wyjścia ostatniego podręcznika z zgrupowaniami podjazdy są w stanie totalnej stagnacji. Przydały by się armie v2 lub kolejny dodatek typu Warszawa/Wojny duńskie.

Jednym słowem NUDA. Dlatego wolę zgrupowania.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Też bym liczył na podjazd moskiewsko-kozacki :) Moskwa jest jedyną "większą" nacją (czyli poza Gdańskiem i Kurlandią) która nie ma mieszanego podjazdu. Dania teoretycznie też nie ale moze wystawiać sojuszników z RON/Niemiec.

Odpowiedz z cytatem  
Sekretarz królewski/Royal secretary

Krzysiek pisze:
Ja teraz grywam w Warszawskiej Lidze podjazdem Kozacko-Tatarskim, naprzemiennie z "klasycznym" podjazdem.

Bardzo przyjemna alternatywa, zwłaszcza na armie zachodnie, które nastawiają się na artyleryjskie radzenie sobie z wozami taborowymi.

Ale zastanawiam się, co można dołożyć do Kozaków. I nie chcę nadmiernie i niehistorycznie ulepszać tej armii (chociaż husarią bym nie pogardził :P ).

Bardziej zależy mi na wyciągnięciu z niej maksimum możliwości. Na poznaniu pomysłów innych graczy (i twórców) na rozwój tej nacji.

Zauważam w tej chwili wzrost zainteresowania Kozakami - wystarczy spojrzeć na zgłoszenia na Wilanów. I trochę głupio, by wielu graczy nie miało prawie żadnych opcji wyboru czy urozmaicenia...

Podjazd "klasyczny" jest naprawdę super, bo daje sporo opcji zamiany jednostek. Więcej rejestrowych, albo więcej jazdy. Więcej Mołojców z gwintowaną, albo wzięcie czerni. Dlatego wydaje mi się, że wystarczyłoby dołożyć kilku dowódców imiennych z dodatkowymi zasadami - tak aby gracz mógł dopasować podjazd do swojego stylu. I jestem realistą, te zasady nie zawsze muszą sprzyjać Kozakom, mogą być bardzo sytuacyjne.

Można zrobić podjazd kozacko-siedmiogrodzki 8-) Kiedyś robiłem podejście do historycznego, ale opis starcia był bardzo enigmatyczny :/ Pomyślę nad "generykiem".

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Glorfindel pisze:
Można zrobić podjazd kozacko-siedmiogrodzki 8-) Kiedyś robiłem podejście do historycznego, ale opis starcia był bardzo enigmatyczny :/ Pomyślę nad "generykiem".

Popieram i to bardzo! :D
Od razu i siedmiogród i kozacy coś dostaną.

Odpowiedz z cytatem  
Awatar użytkownika

Glorfindel pisze:

Super :)

Każda nowa opcja do Kozaków to dobra wiadomość. A jak przy okazji skorzysta też inna frakcja, to jeszcze lepiej ;)

Trzymam kciuki i czekam na informacje o postępach w pracach.

"Jakiej wdzięczności doznało wojsko Zaporoskie za krew w obronie Rzeczypospolitej przelaną? Gdzie przywileje kozackie? Wolnych kozaków w chłopów chcą zmienić. Chcę wojny z nimi, nie z królem. Król to jest ojciec, a Rzeczpospolita – matka."

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]