Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest śr gru 12, 2018 9:18 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co w Prusach piszczy...
Pocztowy/Retainer
Awatar użytkownika

Czołem!

Myślę o tym, żeby wrócić do OIM, z tym, że chciałbym zamienić swoją Litwę na coś bardziej defensywnego i padło na iconPRU , bo szczerze mówiąc zbrzydła mi taktyka "Hełm tyłem na przód, kopio w dłoń i niech się dzieje Wola Boża!".

Czy warto zacząć zbieranie Prusów od Podjazdu Obrony Krajowej czy lepiej składać podjazd z osobnych boxów/blistrów? Jeżeli podjazd to dobra opcja to w co najlepiej zainwestować w następnej kolejności: dragonów czy dodatkowych rajtarów?

Jeżeli już bym się zdecydował ostatecznie na Prusy to czy jest jakaś armia, z którą wiadomo, że będę miał na dzień dobry problemy?

Chciałem też zaznaczyć, że jestem z zasadami bardzo do tyłu, bo ostatni raz grałem tuż przed wyjściem podręcznika Potop :D

Z góry dziękuje za wszelkie rady!

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co w Prusach piszczy...
Ciura obozowy/Camp follower

Więc tak :
iconPRU na podjeździe jest bardzo nieograne . Moim zdaniem jedna z ciekawszych armi.
Obrona terytorialna jest dla cierpliwych ( nie dla mnie,grałem nimi 3razy wszystko przegrałem),sdt,milicja , niskie morale, max.4 podstawek nadających się do uderzenia(rajtarzy)albo jak któś lubi sobie fajnie postrzelać to dragoni .
Zaletą jest lista scenariuszy defensywnych I muszkiety hiszpańskie na pieszych milicjantach.
Pamiętaj żeby wszystko skwadronować ile wlezie.
Co do właściwej Brandenburgi to chyba moja ulubiona armia po Turcji I Cesarstwie.Fajny podjazd rajtarsko-dragoński . Bolą znowu małe kompanie.
Dobre dowodzenie I drugi dowódca .
Niestety drogie pancerze I mało arkebuzów(gram też gdańskiem na samych rajtarach z arkebuzami).

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co w Prusach piszczy...
Ciura obozowy/Camp follower

Znowu ja.
Jak obrona terytorialna to gotowiec.
Jak BRANDENBURGIA to blistery (swe1,swe2swe3swe4)dragoni to chyba BRA4

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]