Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest śr gru 13, 2017 1:35 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Podjazd bojowy 1648-1660 (pdf)
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Podjazd ciężki w graniu, mało turniejowy. Niska zwartość i nie ma czym uderzyć na dobrą sprawę za dość duże PS. Osobiście bym ze strzelców zrezygnował, z drugiego poziomu dobrze jest wziąć hajduków bo piechota zawsze się przyda i podbijają punkty zwiadu. Nadworna lekka może próbować ostrzelać wroga.

Siedmiogród to mało popularna armia i nie ma ustalonej jednej mety, no chyba, że chodzi o podjazd rabunkowy.

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Ja do bojowego mam taki pomysł:
Kapitan ###
Porucznik #
PS:5
2 Nadworna kopijnicza
2 Nadworna kopijnicza
2 Nadworna lekka
2 Nadworna lekka
PS:6
2 Hajducy
2 Hajducy
PS:7
2 Nadworna lekka
PS:8
2 Nadworna lekka
2 Hajducy/Semeni (zależy czy chcesz mieć skwadron 6 podstawek czy skwadron 4 Hajducy i 2 Semeni)

Celem podjazdu jest trzymanie jazdą nadworną najlepszej jednostki przeciwnika i próba jej rozbicia szarżą z kopiami, lekka jazda w dwóch skwadronach ma próbować objechać przeciwnika z obu stron stołu i wspierać jazdę nadworną. Hajducy muszą zająć dobre miejsce bądź trzymać miejsce strategiczne i strzelać w przeciwnika. Największy problem to operowanie zaledwie trzema skwadronami jazdy które muszą kąsać przeciwnika. Zaleta wszystkie jednostki mają wyszkolenie 5 (poza hajdukami)

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign

Do nie-turniejowych podjazdów mam "pecha". Piesi Szwedzi, Zasieczna i teraz bojowy.

Skwadronów jest 4. Nadworna, 2x lekka, hajducy. Tak też czułem, że z tym za bardzo nie poszaleję.

Odpowiedz z cytatem  
Rotmistrz

Ale z tego bojowego łatwo chyba przejść na rabunkowy, a ten już jest bardzo grywalny :)

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Rabunkowy ma większy potencjał, chociaż mała liczba punktów rozkazów, niesubordynacje i rabusie nie pomagają.

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Dobrym podjazdem jest polsko-siedmiogrodzki. Wymieniasz 3 podstawkowa jazde kozacka na dwie dwupodstawkowe choragwie jazdy lekkiej szklerskiej. do tego masz "dragonow" szklerskich i spora ilosc rozkazow. warto pokombinowac z tym :) Podjazd bojowy jest raczej slabszy ze wszystkich mozliwych wyborow.

Ostatnio zmieniony pt mar 10, 2017 11:38 pm przez KungFuPanda, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign

pnzr pisze:
Ale z tego bojowego łatwo chyba przejść na rabunkowy, a ten już jest bardzo grywalny :)

Jak chcesz grać rabunkowym, to lepiej od razu kupić właściwe modele. Inaczej tylko hajducy się nadają. Mnie się podoba elitarność bojowego. Elitarność statystyk oczywiście. Do tego mam nadworną ciężką i lekką, kurtan i hajduków :D Fatalnie wybrałem modele.

KungFuPanda pisze:
Dobrym podjazdem jest polsko-siedmiogrodzki. Wymieniasz 3 podstawkowa jazde kozacka na dwie dwupodstawkowe choragwie jazdy lekkiej szklerskiej. do tego masz "dragonow" szkelrskich i sporailaos rozkazow. warto pokombinowac z tym :) Podjazd bojowy jest raczej slabszy ze wszystkich mozliwych wyborow.

Bardzo się bronię przed graniem RoN. Jakby był Siedmiogrodzko-polski... ]:)

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Eee, przesadzacie z tą niegrywalnością bojowego. Po prostu jest on w stylu Czaty i Szwedów - mało, ale za to dobre jednostki (można zrobić rozpiskę ze wszystkimi jednostkami o wyszkoleniu 5!). Wasil bardzo dobrze napisał, co z nim robić. Da się nim wygrywać spokojnie, ale z pewnością wymaga odpowiedniej taktyki.

Прикованными к веслам на галерах!

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Nie ze nie jest grywalny tylko mocno wymagajacy. trzeba sie nakombinowac troche.

Misio - podjazd jest zarowno polski jak i siedmiogrodzki. Wszystko zalezy ile podstawek wystawiasz danej strony :)

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign

Już sprawdzam co mi do niego brakuje. Temat o podjeździe jest niestety w dziale RON :D

3 kozacka doborowa
2 kozacka
4 lekka szeklerska

4 lekka szeklerska

4 lekka szeklerska

#8 + Zapolya
4 konni strzelcy szeklerscy

4 lekka szeklerska

16 podstawek szeklerskiej... :) sporo.

Wasil pisze:
Ja do bojowego mam taki pomysł:
Kapitan ###
Porucznik #
PS:5
2 Nadworna kopijnicza
2 Nadworna kopijnicza
2 Nadworna lekka
2 Nadworna lekka
PS:6
2 Hajducy
2 Hajducy
PS:7
2 Nadworna lekka
PS:8
2 Nadworna lekka
2 Hajducy/Semeni (zależy czy chcesz mieć skwadron 6 podstawek czy skwadron 4 Hajducy i 2 Semeni)

Celem podjazdu jest trzymanie jazdą nadworną najlepszej jednostki przeciwnika i próba jej rozbicia szarżą z kopiami, lekka jazda w dwóch skwadronach ma próbować objechać przeciwnika z obu stron stołu i wspierać jazdę nadworną. Hajducy muszą zająć dobre miejsce bądź trzymać miejsce strategiczne i strzelać w przeciwnika. Największy problem to operowanie zaledwie trzema skwadronami jazdy które muszą kąsać przeciwnika. Zaleta wszystkie jednostki mają wyszkolenie 5 (poza hajdukami)

Myślałem o dokładnie tym samym. Pomaluję i zobaczymy, choć nie wróżę sobie zbyt dobrze.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]