Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest śr paź 18, 2017 5:56 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co dalej po Potopie
Székelyispán
Awatar użytkownika

Kochani

Dziekuję za miłe przyjęcie podczas oficjalnej promocji Potopu. Jest mi niezmiernie miło, że armia "mojego miłego Siedmiogrodu" została życzliwie i ciepło przyjęta, mimo tego, iż wcześniej właściwie nie byla znana przez nikogo. Mam nadzieję, że na polach turniejowych bitew będzie spisywać się godnie, a rzuty kostkami zawsze będą szczęśliwe.

Na promocji Konrad napomknął, a ja dodałem, że mam (mamy) dalsze plany związane z ta armią. Nie chcemy, żeby się znudziła, opatrzyła, ograła. Ja także mam swoją misję przedstawiania i popularyzowania historii Węgier i kontaktów polsko-węgierskich.

Nie jest już tajemnicą, że na ręce Konrada, Rafała i Michała trafił nowy materiał. Są w nim nowe podjazdy, nowe zasady, nowe dywizje (wszystkie historyczne), opis ciekawej wojny lat 1658-1660 i jako szczególny smaczek - dwie historyczne bitwy rozpisane do zasad OiM.

Ale to kiedy, w jakiej formie i w jakim ostatecznym kształcie zostaną Wam przekazne jest wyłączną decyzją Konrada jako szefa firmy, Rafała jako twórcy gry i Michała jako głównego konsultanta. Dlatego proszę uzbojcie się w cierpliwość i nie dopytujcie co, gdzie, kiedy, za ile, a ile będzie miało wyszkolenia i motywacji itp. Wszystko będzie w swoim czasie.

Ponieważ powiedziałem i napisałem i tak za dużo, pozwólcie, że w tym temacie na forum zamilknę.

pozdrawiam i wszystkim życzę dużo radości z gry i obcowania i alternatywną historią.

Marcin

a Michała proszę o przyklejenie tego tematu.

Ostatnio zmieniony pn lut 09, 2015 9:39 am przez sowabud, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Co dalej po Potopie
Fältherren
Awatar użytkownika

sowabud pisze:
a Michała proszę o przyklejenie tego tematu.

Co z miłą chęcią czynię :)

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

sowabud pisze:
Nie jest już tajemnicą, że na ręce Konrada, Rafała i Michała trafił nowy materiał. Są w nim nowe podjazdy, nowe zasady, nowe dywizje (wszystkie historyczne), opis ciekawej wojny lat 1658-1660 i jako szczególny smaczek - dwie historyczne bitwy rozpisane do zasad OiM.

To bardzo dobry kierunek rozwoju OiM. Nowe historyczne podjazdy i dywizje. Scenariusze historycznych, niekoniecznie zbalansowanych bitew dywizji i starć podjazdów, a najlepiej kampanie jak pierwsza Tatarsko - Moskiewska.

Będzie to smaczek dla graczy, ale też komercyjny zysk dla WG. Przed Potopem miałem już skompletowaną dywizję litewską na lata 1648 - 1671, teraz muszę dokupić kilka pudełek, żebym mógł wystawiać dywizję na konkretne lata. Czyli mamy rozwój zamiast stagnacji. :D

Oczywiście nie musimy wszystkiego zwalać na barki WG. Można samemu opracować własne scenariusze i kampanie, które można udostępniać innym graczom.

Odpowiedz z cytatem  
Pocztowy/Retainer
Awatar użytkownika

Siedmiogród jest świetny, przyznaję. Pomimo mojego początkowego niezadowolenia lekką jazdą zaciężną uważam, że wykonał pan kawał świetnej roboty! Statystki, zasady i specyfika armii świetnie odzwierciedla ich historyczny klimat i poczynania.

Cieszę się, że będzie dalej rozwijany, bo nieudana kampania w Polsce (z ich pogromem pod Skałatem) nie była końcem rządów Rakoczego.

Brawo panie Marcinie!

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Nie tylko wizja nowej książki (lub części książki) jest bardzo ciekawa, ale wręcz arcyciekawa była wręcz prezentacja jej samej. Bitwy historyczne to moim zdaniem bardzo interesująca droga rozwoju OiM. Nawet nie jestem przekonany, czy trzeba je aż tak bardzo balansować. Jasne, że obie strony muszą mieć jakiekolwiek szanse wygrania, ale historycznie tak to przecież bywało, że ktoś na początku miał (znacznie) mniejsze szanse. Mało tego - zdarzało się wygrać tym z góry skazanym na porażkę. Pomysł super, czekamy z niecierpliwością na ten dodatek (i więcej tego typu! :-D )

Прикованными к веслам на галерах!

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Popieram w całej rozciągłości iconTRA bardzo przypadł mi do gustu

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]