Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest śr lip 08, 2020 6:51 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Taktyka armii Chanatu Krymskiego
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

Dan pisze:
ale jak bierzesz włócznie za darmo to chyba warto ? Zawsze jak już chcesz gdzieś zaszarżować to wychodzi trochę lepiej z włócznią niż bez ;)

Włócznie kosztują jedną kostkę strzelania, to wysoka cena.

Kretus pisze:
Reanimacja tematu.
Czy w którymkolwiek z podjazdów albo w zgrupowaniu warto wystawiać ordynców z dzidami, czy tylko z łukami?

Jak biorę Ordyńców z włóczniami (coby figurki przewietrzyć) to w każdej grze jest przynajmniej jedna sytuacja, w której stwierdzam, że przydałoby się więcej kości przy strzelaniu. Jak nie biorę włóczni, to sytuacje w których stwierdzam, że włócznie by się przydały, są niezwykle sporadyczne.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Co prawda nie grałem jeszcze Tatarami od czasów wydania MP (czyli zmiany w lekkiej jeździe), ale swego czasu grałem chyba całą którąś edycję ligi warszawskiej besz-baszem z obowiązkowo jednym skwadronem ordynów z dzidami. Jednym - nie więcej, ale ten jeden bardzo się przydawał do wykańczania zmiękczonego ostrzałem wroga. No i przypomnę, że "dzidmeni" mają 6 morale.

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Pachołek/Camp servant
Awatar użytkownika

@Leszczyc Przed zmianami w Lekkiej Jeździe też tak grałem ;)

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

No to teraz dochodzi ubić jedną podstawkę więcej ostrzałem ;)

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]