Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest czw sie 16, 2018 6:16 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dlaczego Tatarzy? Opowiedz Swoją historię...
Pułkownik/Colonel
Awatar użytkownika

W innych armiach są już takie tematy, dlatego zakładam tu taki, ciekaw Waszych historii. Co lub kto Was skłonił do Tatarów? Dlaczego wybraliście Tatarów?

Skoro założyłem ten temat wypada mi, jako pierwszemu napisać parę słów w tym temacie.

A było to, "Dawno, dawno temu. Za lasami, za górami, za rzekami w starym grodzie nad Wisłą. Wraz z bratem (Tudzio) OiM 'śledziłem' od pewnego czasu. Kupiony podręcznik, studiowanie armii, wyprawa do Warszawy na turniej OiM. Ciekawość, poznanie graczy, teraz już kolegów :) , podglądanie, jak pomalowane są figurki, pobieżna nauka zasad i mnóstwo, mnóstwo pytań do graczy. Tu ich podziwiałem za cierpliwość w tłumaczeniu. Ja, jako niepokornych duch już miałem upatrzonych Wolontarzy :) Zakochałem się w nich od pierwszego spojrzenia w podręcznik. Nawet już miałem pierwszy ich box. Ale, no właśnie ale... . W tamtych czasach RONu, Kozaków, Szwedów było, jak mrówek.
Tudzio zdecydował się na Tatarów, z racji tego, że nikt nimi nie grał, a i można ich było wykorzystać, jako sojuszników czy to u Kozaków, czy Turcji. I to właśnie brat nakłonił mnie do Tatarów 'we dwóch łatwiej i szybciej zbudujemy dywizję'. Tak to się zaczęło. Zamówienie Tatarów w ilości dwóch kompletnych Besz-Basz bo za miesiąc kolejny turniej. Nauka wszystkiego od podstaw, malowania, wykańczania podstawek trwała, aż do 2ej w noc w dniu turnieju. 2godziny snu, pobudka na pociąg i w drogę do Warszawy na turniej z wypiekami na policzkach :D Na turnieju pamiętam, jak dziś, pierwsza moja gra w OiM, i to przeciwko komu? Przeciwko PGowi z Krakowa Swawolnikowi :D . I tak to się zaczęło i poszło z górki. Po drodze były drobne epizody z Kurlandią, Kozakami, Wolontarzami, Moskalami, ale jednak sentyment pozostał do Tatarów".

Dlaczego Tatarzy? Teraz już wiecie dlaczego nimi gram :D

Zapraszam Was do podzielenia się Waszymi historiami, 'dlaczego Tatarzy'.

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dlaczego Tatarzy? Opowiedz Swoją historię...
Rotmistrz
Awatar użytkownika

Ja to właściwie kupiłem swoich jako dodatek do dywizji kozackiej. Jak zaczynałem przygodę z OiM też ich rozważałem, ale zostali mi odradzeni. Bo że tylko dwa typy jednostek, jeden dowódca, kiepscy w walce etc. Dopiero jakiś czas później użyłem ich na podjeździe, właściwie jako eksperyment i ciekawostka. I wygrałem turniej. Odkryłem w nich wielki potencjał na poziomie podjazdu i się zaczęło, teraz widzę w nich i równocześnie uważam ich za jedną z mocniejszych frakcji.

Wcześniej nie słyszałem o jakichś większych sukcesach Tatarów, może dlatego że wśród graczy na południu nie było ich widać.
Teraz Tatarzy są dosyć popularni, ale kiedyś, faktycznie, była to niszowa frakcja. Zupełnie na odwrót z Kozakami - kiedyś tych było dużo a teraz praktycznie się ich nie widuje na turniejach. No ale Tatarzy zostali wzmocnieni, a Kozacy osłabieni, więc to być może jest jakiś powód tej sytuacji ;)

Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dlaczego Tatarzy? Opowiedz Swoją historię...
Namiestnik

Ja wziąłem najmniej popularną armię.

Chcesz sprzedać/kupić od/wymienić figurki z bartomeuszem, to weź pod uwagę, że jest osobą, która wycofuje się z własnych ustaleń i w efekcie z handlu nici.

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]