Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword
http://forum.oim.wargamer.pl/

Mała dywizja tatarska
http://forum.oim.wargamer.pl/viewtopic.php?f=7&t=1701
Strona 1 z 1

Autor:  ragozd [ pn kwie 16, 2012 7:56 pm ]
Tytuł:  Mała dywizja tatarska

Jako że granie dywizyjne już jest popularne, a i limity wielkościowe mogą być (np do 35 PS) to tym razem składam dywizję wg minimalnej ilości podstawek - dla tych co mają złotówki a mniej czasu na malowanie. Tatarzy nie mają dużego wyboru - czambuł Nogajów to 11 podstawek, więc 2 czambuły mirzy - 6 ordyńców i 4 kazindżi za PS4 każdy + 9 ordyńców w czambule beja za PS4 (można zdjąć 3 podstawki), to daje razem Nuradyna, 3 mirzów i 29 jazdy za 13 PS

Autor:  Adrian [ pn kwie 16, 2012 9:34 pm ]
Tytuł:  Re: Mała dywizja tatarska

To to zwykły besz-basz, a nie dywizja ;p A czwórki kazindżich nie mają racji bytu nawet w takim "nowotworze". To oddział przeznaczony do walki i mający z założenia i praktyki wygrywać dzięki mobilności i wielkości pojedynczych watach, które mają dodatkowo zwiększone morale. Czwórki będą się odbijały od czegokolwiek jak ping pongi i do tego nie ustoją salwy dwóch podstawek dragonów. Tania dywizja tanią dywizją, ale niech to ma ręce i nogi ;]

Autor:  Kadrinazi [ pn kwie 16, 2012 9:42 pm ]
Tytuł:  Re: Mała dywizja tatarska

I bardzo dobrze że są tego typu komentarze. Ragozd daje nam tu swoją wizję 'małej' dywizji, która jak widać niekoniecznie zyskuje uznanie w oczach graczy ;) Zapraszam do dyskusji i komentarzy w tego typu tematach, jest to bardzo interesujące.

Autor:  ragozd [ pn kwie 16, 2012 10:12 pm ]
Tytuł:  Re: Mała dywizja tatarska

Adrian pisze:
A czwórki kazindżich nie mają racji bytu nawet w takim "nowotworze". To oddział przeznaczony do walki i mający z założenia i praktyki wygrywać dzięki mobilności i wielkości pojedynczych watach, które mają dodatkowo zwiększone morale. Czwórki będą się odbijały od czegokolwiek jak ping pongi i do tego nie ustoją salwy dwóch podstawek dragonów.

Oczywiście - tylko że lepiej chyba wystawić powyższą niż narzekać że nie ma się dywizji bo za mało kazindżi pomalowanych? ;) A nie jest to tak kluczowa formacja ja wozy kozackie :)

Autor:  Adrian [ pn kwie 16, 2012 10:22 pm ]
Tytuł:  Re: Mała dywizja tatarska

Jasne, ja popieram ideę, bardzo fajnie, że chce Ci się rozpisywać. Jednak z Tatarami miałem po wyjściu podręcznika najwięcej do czynienia i ja poleciłbym graczowi chcącemu złożyć taką dywizję dokupić i pomalować to pudełko kazindżich i dociągnąć ich do maksymalnej wielkości watach - takie "ósemki" łamały moich pancernych nie raz i to głównie dzięki liczebności.

Autor:  Rafał Szwelicki [ wt kwie 17, 2012 11:29 am ]
Tytuł:  Re: Mała dywizja tatarska

Więc może dla tych co wolą mocniejsze a niewiele większe siły:
3 pudełka kazindżi
3 pudełka ordyńców
pudełko dowódców
Składamy z tego następującą Dywizję:
**Bej (PS 3-5)
**Czambuł beja (PS 4-5):
*1 x 3 ordyńców
*3 x 2 ordyńców
**Czambuł mirzy (PS 5-6):
2 x 3 ordyńców
4 x 2 kazindżi (łączymy w 1 watahę)
** Czambuł Nogajów ( PS 3-4):
1 x 3 ordyńców
4 x 2 kazindżi
Łącznie: 15-20 PS

Zostają nam 2 podstawki kazindżi których nie wystawimy. Gdy będziemy chcieli rozwinąć Dywizję starczy pudełko kazindżi i dzięki temu rozwiniemy czambuł nogajów, lub mirzy o kolejną watahę - 8 podstawek kazindżi).

Autor:  Cichy [ wt gru 02, 2014 8:10 pm ]
Tytuł:  Re: Mała dywizja tatarska

Kolejna 'odkopana' skamielina :D

Tak patrzę, czytam i zastanawiam się. Czy przy dzisiejszych zasadach dywizyjnych (krakowskich, lubelskich, niepołomickich), taka mała dywizja Tatarów ma rację bytu? Czy 'coś' by ugrała?

Jak sądzicie?

Autor:  Enma_ [ śr gru 03, 2014 11:41 am ]
Tytuł:  Re: Mała dywizja tatarska

jak dla mnie było by ciężko jak byś trafił na Ron na samej jeździe albo turcję. Może się nagle okazać, ze nei masz czym zatrzymać kloca pancernych albo husarii. o bardzo licznej Turcji nawet nie wspominając. :)

Ale jak dobrze rozłożą się efekty i teren będzie sprzyjał myślę, że to ma sens.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/