Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
It is currently Tue Aug 21, 2018 3:49 am

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 1702 posts ]  Go to page Previous  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 171  Next
Author Message
 Post subject: Re: Krakowska scena bitewna OiM
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 9:46 am 
Pachołek/Camp servant

Początek grudnia? Pokaźna część nowych graczy to Boltowcy. Możliwe, że do tego grudnia zwyczajnie się wypalą / znudzą. Zwłaszcza gdy BA po krótkiej przerwie powraca do comiesięcznych krakowskich eventów. Poza tym część ma też figurki dla innych systemów np. Warhammera 40k.

Zagrajcie luźny turniej z Vanie w okolicach lipca-sierpnia. Nagrody-losówki, zgoda na niepomalowane modele w armiach świeżaków (czyli większości). Dorzućcie węgla do tego pieca póki się pali jeżeli nie chcecie powrotu Mrocznych Wieków w Krakowie. :P

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 2:51 pm 
Ciura obozowy/Camp follower

Lipiec sierpień? Kiedy wszyscy są wyjechani ?

Jeśli robimy "na szybko" to zostaje czerwiec. Wrzesień ewentualnie..

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 3:47 pm 
Pachołek/Camp servant

W lipcu-sierpniu tylko część ma "wyjechane". Poza tym zazwyczaj nie wszyscy wyjeżdżają w tym samym terminie. Potem będzie wrzesień czyli "kampania wrześniowa"... październik (nowy rok studiów)...
Ale pierwszy turniej powinien się odbyć chociażby w czerwcu. Potem regularnie co 1-2 miesiące. Wszystkich naraz nie zgromadzicie ale zachowacie ciągłość. To ważne.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 4:26 pm 

Rozumiem, że kolega pomoże?
Ot chociażby jako sędzia ?

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 4:31 pm 
Pachołek/Camp servant

Już pomogłem, doradziłem z sympatii do systemu.
Zrobicie jak chcecie - dzisiaj na Salute Warlord Games zaprezentował trzy nowe zestawy plastikowych figurek do Bolt Action. Plus trzy nowe dodatki. Natomiast Perry Miniatures wyda jeden nowy zestaw. Jeżeli sądzisz, że warto poczekać te kilka miesięcy to się wtrącać nie będę. ;)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 8:17 pm 

Widzisz.. żeby robić turniej to trzeba mieć kim go robić..
A ja swoich spraw nie nadążam ogarniać, bo ciut za dużo wziąłem sobie na głowę..

Jak przyjdzie usiąść i zacząć pracować nad turniejem, to Swawolnik utknie z dziećmi, Glaukon ucieknie w góry, a ja z całym kramem zostanę sam. Nawet jestem w stanie ogarnąć to totalnie sam. Tylko będę musiał zostawić całą masę innych spraw. Bardziej pilnych i ważnych.. Jak by to rozłożyć na kilka osób to spoko..

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 8:52 pm 
Chorąży/Ensign

Pierwsze turnieje w Krakowie obsadzało czterech graczy (rok 2011). Tyle wystarczy, każdy zagrał z każdym. :D
Potem było sześciu, najczęściej ośmiu (to akurat wystarczająca liczba, żeby zwycięscy grali ze zwycięzcami, a przegrani z przegranymi w każdej rundzie - po pierwszej 4 niepokonanych, po drugiej 2, a po trzeciej jeden) . Najwięcej było 16 osób (większość przyjezdni). Jedna osoba wystarczy do przygotowania turnieju. Wszystko jest udokumentowane wpisami i zdjęciami w tym temacie na forum. Najwięcej turniejów zorganizował Gregx (on najczęściej sędziował, ja organizowałem lokal, tereny i sponsorów nagród). Było nas niewielu, ale świetnie się bawiliśmy i nikt nie narzekał, że zasady są niejasne (a były napisane tragicznie w porównaniu z MP - Edycją Gracza) :D .

Jeżeli mogę nieśmiało zaproponować, to warto wesprzeć Glaukona i wieczorki z OiM w Vanaheim. Potrzebny jest ktoś, kto ma cierpliwość i czas wyjaśniać podstawowe zasady. Jak brakuje graczy na turniej, to można takimi pokazami zainteresować nowych. W sklepach firmowych GW jest zawsze rozstawiony stół z modelami i pracownik, który zaprasza do gry (i daje się pokonać 8) ), żeby naciągnąć klienta na zakup modeli. ]:( Uczmy się od najlepszych ]:)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Apr 14, 2018 11:51 pm 
Towarzysz/Companion

Jak zrobicie turniej to możecie na mnie liczyć a tak przy okazji znajdzie się jakiś chętny krakus ]:( do zagrania dywizji wolny czasie

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sun Apr 15, 2018 8:55 am 

Najważniejsze to zacząć. Nawet w formie turnieju dla początkujących np na małe podjazdy.
I powoli sumiennie to robić ;)

Od razu uczciwie powiem że nie wezmę w tym udziału.
Ci którzy mnie znają wiedza ze zorganizowałem setki turniej i poprostu się wypaliłem.

Zacząć należy od Vana.. a jak zbierze się już dostatecznie dużo ludu można rozważyć inna bardziej wygodna placówkę;
MDK, strych etc ;)

Najważniejsze zaczac.. nie teoretyzować ;p

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sun Apr 15, 2018 9:58 am 
Pachołek/Camp servant

Quote:
Widzisz.. żeby robić turniej to trzeba mieć kim go robić..
A ja swoich spraw nie nadążam ogarniać, bo ciut za dużo wziąłem sobie na głowę..

Rozumiem. ;) Ja niestety bardziej pomóc nie jestem w stanie, a sam mam trochę na głowie.

1. Do Krakowa dojeżdżam. 2h w jedną stronę.
2. Nie mam makiet do tej skali. Raptem kilkadziesiąt drzewek na okrągłych podstawkach. Praktycznie już nie maluję 15mm figurek - troska o oczy i mały wpływ na rozwój umiejętności malarskich.
3. Nie gram w OiM. Owszem, interesuje mnie egzystencja systemu w Krakowie ale nikt mi od lat nie potrafił sprzedać tej gry. Rozbudzić mego zapału na tyle abym zapomniał o niedoskonałościach.

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 1702 posts ]  Go to page Previous  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 171  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]