Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
It is currently Sun Sep 22, 2019 10:29 pm

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 81 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Author Message
 Post subject: Plany na najbliższe miesiące
PostPosted: Mon Jul 17, 2017 10:45 am 
Sekretarz królewski/Royal secretary

Image

OiM - plany na najbliższą przyszłość.

Ostatnio pojawiło się sporo pytań o nasze najbliższe plany. Poniżej to, czego się możecie spodziewać w ciągu najbliższych miesięcy. Nie podajemy żadnych konkretnych dat: będziemy działać tak szybko, jak to tylko możliwe.

1. Mały podręcznik - opóźnienie w druku jest związane z tym, że dopiero niedawno opublikowaliśmy Betę zasad po angielsku i chcemy otrzymać komentarze i do niej. Jeżeli pojawią się ciekawe uwagi uwzględnimy je także w wersji PL. Cena na pewno nie będzie wyższa niż 50 zł.

2. Po premierze drukiem MP opublikujemy w sieci wszystkie podjazdy "pudełkowe" (pełną strukturę razem ze statystykami wszystkich jednostek z tego podjazdu). Cel jest prosty - obniżenie progu wejścia. Jeśli chcesz zacząć grać, to wystarczy Ci zakup pudełka podjazdowego. Podręcznik i statystyki będziesz miał bowiem za darmo w sieci.

3. Kolejny krok to podręczniki frakcyjne dla sześciu armii z podręcznika głównego. Każda z nich otrzyma swój podręcznik (albo prawie każda, bo najprawdopodobniej połączymy Kozaków z Tatarami). Ponownie - celem jest obniżenie progu wejścia w system.

4. Następny duży krok to wydanie startera dwuosobowego: RON vs Turcja. Zawierać będzie wszystko co potrzebne do gry: Modele, tereny 2D, kartonowe znaczniki rozkazów, ran, kostki, miarkę.

Wierzymy, że wszystko to pozwoli nam dotrzeć z OiM do większej ilości sklepów w Polsce. Liczymy w tym zakresie na Waszą pomoc - jeśli w Waszym lokalnym sklepie nie ma OiM lobbujcie za jego sprowadzeniem. Z góry dziękujemy.

5. Nowe modele. Do końca roku wydamy następujące modele: husaria bez kopii, kirasjerzy z arkebuzami, opancerzeni kirasjerzy z arkebuzami (dostępni do tej pory tylko w regimencie Piccolomini), kappy-kułłu, piechota saska/miejska, siedmiogrodzka piechota nadworna, szeklerzy, azabowie z łukami, sipahowie gwardii. Nowe wzory modeli otrzymają też niektóre formacje jak np. dowództwo kozackie. Mamy też pomysły na nowe formacje, a nawet armie (ale te drugie to zdecydowanie nie jest najbliższa przyszłość).

Poniżej możecie zobaczyć modele piechoty nadwornej autorstwa Kamila Milaniuka.

6. Zgrupowanie: plan na Zgrupowanie jest następujący - do końca wakacji pojawi się ono w wersji online. Zaprezentujemy jeden scenariusz i po jednym zgrupowaniu na stronę oraz poprosimy Was o testy. W wersji drukowanej Zgrupowanie pojawi się NAJWCZEŚNIEJ na Gwiazdkę, ale bardziej prawdopodobny termin to styczeń-luty.

7.Od początku 2018 roku wprowadzimy nowy system wsparcia turniejowego oraz koordynowaną przez nas ligę.

Zespół Ogniem i Mieczem

You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Plany na najbliższe miesiące
PostPosted: Mon Jul 17, 2017 11:00 am 
Towarzysz/Companion

Piechota nadworna to zdecydowanie najładniejsze modele od dłuższego czasu :) szkoda że nic nie ma o czarnych płaszczach którzy mieli być najpóźniej w styczniu :-(

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 17, 2017 11:30 am 
Ciura obozowy/Camp follower

Czy dobrze zrozumiałem: wydacie MP w cenie 50pln, prócz tego będzie on dostępny za free w sieci?

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 17, 2017 11:33 am 
Sekretarz królewski/Royal secretary

Prawie dobrze ;) Nie 50 zł, a max. 50 zł.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 17, 2017 12:21 pm 
Pocztowy/Retainer

husaria bez kopii pysznie bo już myślałem o zrobieniu jakiś konwersji :)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 17, 2017 1:05 pm 

Glorfindel wrote:

Eh... A u zarania systemu sugerowałem Sośnie, że podręcznik za free, jest dobrym rozwiązaniem.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 17, 2017 1:24 pm 
Pachołek/Camp servant

johnkelly wrote:
Glorfindel wrote:

Eh... A u zarania systemu sugerowałem Sośnie, że podręcznik za free, jest dobrym rozwiązaniem.

Lepiej późno, niż wcale :)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Mon Jul 17, 2017 5:15 pm 
Namiestnik

Kaduceusz wrote:
husaria bez kopii pysznie bo już myślałem o zrobieniu jakiś konwersji :)

Ja też to lajkuję :)

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Tue Jul 18, 2017 7:22 am 
Pachołek/Camp servant

Fajnie, że wrzuciliście takie zapowiedzi. Podoba mi się też idea oddania podręczników (MP i zgrupowania) przed drukiem w ręce graczy, celem pełniejszego przetestowania.
Nie spieszcie się i róbcie swoje, lepszy produkt wypuszczony miesiąc czy dwa później - ale doszlifowany.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sun Jul 23, 2017 6:21 pm 

Zawsze z utęsknieniem czekam na Wasze zapowiedzi więc mam kilka pytań:
1. Husaria bez kopii czy działa samodzielnie czy ma zastąpić figurki po skruszeniu kopii np. warunek w turniejach. Głównie jaką broń będą posiadały fìgurki - szable koncerze czy pistolety? Od siebie proponuję połowa koncertu połowa szable i pistolety. No może być też czekan.
2.Szeklerzy i p.saska czy będzie osobna z akrebuzami i osobna z innymi broniam?
3..Co nowymi dragonami pogranicza MOS. 4 wzory strzelców są już u Potiomkina, co z resztą?
4.Hajducy - czy brać tych z konnych?

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 81 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]