Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest śr paź 24, 2018 1:40 am

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zgrupowanie - zasady BETA
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

W tym przypadku - nie.

Odpowiedz z cytatem  
Pocztowy/Retainer
Awatar użytkownika

Jarku w przykładzie Dudersona wydaje mi się że może tak zrobić ponieważ nie ma nigdzie napisane że obsadzajac budynek musisz zapełnić go do max. Poprostu w budynku 4 podstawkowym będą tylko 3 podstawki bo tyle ma jednostka a w budynku 2 podstawkowym tylko 2 bo taka jest pojemność. Ta 3cia podstawka z drugiej jednostki staje się poprostu kolejną jednostką ale poza budyniem.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Jeśli tak, to tak. Można do jednego domku dać 2 podstawki, do drugiego 3 a jedna pozostaje w wiosce. Ale nie można do jednego domku wsadzić 4, a do drugiego 2 podstawki, gdy ma się kompanie 3+3.

Odpowiedz z cytatem  
Komisarz królewski/Royal commissar
Awatar użytkownika

Kadrinazi pisze:
Wojsko w podjezdzie to calosc sil kurlandzkich, nawet te kompanie ktore istnialy tylko na papierze. Tam naprawde nie bylo wielkiego potencjalu wojskowego.
Olbracht pisze:
A Kurlandczycy do zgrupowania nie mogliby dostać posiłków litewskich, albo... szwedzkich? Niech to będzie małe zgrupowanie, kurlandzko-inne, ale niech będzie.

Proszę bardzo - specjalnie dla fanów Kurlandii. Lęgną mi się takie rzeczy po głowie jak zasypiam i już jestem pół-przytomny (czytaj: rozpiska jest nieoficjalna) :D
Całość sił z podjazdu mieści się w dwóch pierwszych poziomach Zgrupowania. Kolejne trzy - zgodnie z sugestią Olbrachta.
Załącznik:
Zgrupowanie kurlandzkie_29-09_L.png
Załącznik:
Zgrupowanie kurlandzkie_29-09_P.png

Uwagi:
1. Tak, wolontarze "zjadają" zaopatrzenie - jest to celowe :)
2. Co do wyceny podstawy Zgrupowania - wydaje się być przeszacowane o 1 PS porównując z Gdańskiem, ale 1 PS za Modus Defensionis oraz Kurlandzkie błota i lasy chyba to równoważą. Ale nie upieram się, może w grach (jak ktoś się zdecyduje) wyjdzie co innego.
EDIT: 3. Tak, major konno powinien kosztować +1 PS.

W podobny sposób każdy może sobie skonstruować ("przekonwertować") inne, bardziej liczne podjazdy - jak fiński podjazd Horna, wojska prywatne Lubomirskiego, siły Połubińskiego pod Domanami itd. Nie wspominając o siłach Romodanowskiego :D Nie wszystkie z wyżej wymienionych będą miały wszystkie poziomy, ale moim zdaniem fajnie zagrać na Zgrupowaniu czymś, co się już zna i np. lubi prowadzić do boju. Może to zachęci do szybszego przechodzenia na nowy poziom gry.

Tak czy siak - życzę dobrej zabawy :)

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Ostatnio zmieniony ndz paź 01, 2017 6:33 pm przez Witold Janik, łącznie zmieniany 1 raz

Odpowiedz z cytatem  
Pułkownik/Colonel
Awatar użytkownika

I, jak się chce to można i da się radę! Dobra robota! :D

Kurlandia prezentuje się luks! :D

Odpowiedz z cytatem  
Chorąży/Ensign
Awatar użytkownika

Świetna robota. iconKUR iconSPARTA
Rozumiem, że w tej półprzytomności umknął koszt majora 1PS? A może kosztuje -1ZAO? Je, ale nie ma siły. :-D
Przy okazji pozdrawiam wszystkich grających Kurlandią (wszystkich trzech). :D

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Witold Janik pisze:
Kadrinazi pisze:
Wojsko w podjezdzie to calosc sil kurlandzkich, nawet te kompanie ktore istnialy tylko na papierze. Tam naprawde nie bylo wielkiego potencjalu wojskowego.
Olbracht pisze:
A Kurlandczycy do zgrupowania nie mogliby dostać posiłków litewskich, albo... szwedzkich? Niech to będzie małe zgrupowanie, kurlandzko-inne, ale niech będzie.

Proszę bardzo - specjalnie dla fanów Kurlandii. Lęgną mi się takie rzeczy po głowie jak zasypiam i już jestem pół-przytomny (czytaj: rozpiska jest nieoficjalna) :D
Całość sił z podjazdu mieści się w dwóch pierwszych poziomach Zgrupowania. Kolejne trzy - zgodnie z sugestią Olbrachta.
Załącznik:
Zgrupowanie kurlandzkie_29-09_L.png
Załącznik:
Zgrupowanie kurlandzkie_29-09_P.png

Uwagi:
1. Tak, wolontarze "zjadają" zaopatrzenie - jest to celowe :)
2. Co do wyceny podstawy Zgrupowania - wydaje się być przeszacowane o 1 PS porównując z Gdańskiem, ale 1 PS za Modus Defensionis oraz Kurlandzkie błota i lasy chyba to równoważą. Ale nie upieram się, może w grach (jak ktoś się zdecyduje) wyjdzie co innego.

W podobny sposób każdy może sobie skonstruować ("przekonwertować") inne, bardziej liczne podjazdy - jak fiński podjazd Horna, wojska prywatne Lubomirskiego, siły Połubińskiego pod Domanami itd. Nie wspominając o siłach Romodanowskiego :D Nie wszystkie z wyżej wymienionych będą miały wszystkie poziomy, ale moim zdaniem fajnie zagrać na Zgrupowaniu czymś, co się już zna i np. lubi prowadzić do boju. Może to zachęci do szybszego przechodzenia na nowy poziom gry.

Tak czy siak - życzę dobrej zabawy :)

Dobra robota! Brawo!!!!! :)

PS. Czy jest realna szansa na pojawienie sie zgrupowania pospolitego ruszenia? 8-)

Dzieki.

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Kolejna gra za nami :) Tym razem gralem Litwa za 19PS, a Nelly jak zwykle Siedmiogrodem za 20PS. Pierwszy wniosek po kolejnej grze przeciwko Siedmiogrodzianom - to zdecydowanie silniejsza armia w porownaniu z Podjazdem. Ta ilosc kopii plus semeni i hajudcy iconSPARTA 8-) . Kolejna rzecz, przy ktorej sie z deka zakrecilem, to motywacja. Dla przykladu, moja motywacja wynosila 15. Po straceniu 10 podstawek i kolejnych 5 uciekajacych, zostalo mi na stole 5 znacznikow motywacji w kolorze czerwonym :)

Moje Piersze pytanie: Czy gdy nie mam juz znacznikow w kolorze zielonym, to czy moge nadal zbierac uciekajace jednostki? (napisane jest, ze jesli nie masz juz znacznikow w kolorze zielonym, to osiagneles poziom rowny twojej motwacji. Oraz ze dodatkowo po przekroczeniu poziomu motywacji, nie mozna zbierac uciekajacych oddzialow.) Troche sie gubie, czy poziom rowny motywacji to to samo co przekroczenie poziomu motywacji. Inaczej mowiac, czy musze posiadac przynajmniej jeden znacznik w kolorze zielonym, aby moc zbierac uciekajace jednostki?

Drugie pytanie :) Czy gdy mam juz tylko te 5 czerwonych znacznikow, czyli musze zaczac testowac morale,i powiedzmy nie zdalem 5 podstawkowym oddzialem i ten oddzial zaczal uciekac, to jak to sie ma do mojej motywacji? Trace te 5 czerwonych znacznikow? Czy jak?
Sorry mam nadzieje ze za bardzo tego nie zagmatwalem ;)

Pytanie trzecie: Czy dowodcy rowniez testuja morale po zalamaniu sie motywacji? (Napisane jest, ze testuje kazdy oddzial)

Pozdrawiam.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

1. Na tę chwilę - niestety testujesz, a od tego momentu nie można zbierać uciekających. Bardzo bolesna zasada.
3. Nie

Odpowiedz z cytatem  
Komisarz królewski/Royal commissar
Awatar użytkownika

Dziękuję bardzo za wszelkie miłe słowa :)

swawolnik pisze:
Rozumiem, że w tej półprzytomności umknął koszt majora 1PS? A może kosztuje -1ZAO? Je, ale nie ma siły. :-D
Faktycznie, umknęło. Do poprawki, można sobie dopisać albo poczekać na nowszą wersję ;)
Cichy pisze:
I, jak się chce to można i da się radę!
Jak się chce, to można WSZYSTKO ;)
Mattski80 pisze:
PS. Czy jest realna szansa na pojawienie sie zgrupowania pospolitego ruszenia? 8-)
- Daj mi tylko 5 minut! ;) (to jakbym ja miał to napisać)
A tak serio - no ja myślę, że się pojawi w finalnej wersji. Taką przynajmniej mam nadzieję, bo też jestem fanem :D

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 474 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]