Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
Dzisiaj jest pn maja 25, 2020 9:55 pm

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Propozycja FAQ/Erraty MP
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

Leszczyc pisze:
A ile Twoim zdaniem gier ja mam za sobą? Policzmy same postpotowe. 20-30? Na tyle stawiam, że tak szacujesz. I to mnie najbardziej śmieszy :-D
Myślę, że bardziej śmieszne jest podpisywanie swoich tez czyimś imieniem i późniejsze ich obalanie. :-D Piotroslav bardzo zgrabnie nazwał to "stawianiem chochoła i nap... w niego".
Cytuj:
Na turniejach warszawskich - w czasach, gdy na nie sporo jeździłem - też widziałem Cię raz czy dwa. Nie wygłupiam się jednak ze stwierdzeniem, że nie bierzesz w udziału w turniejach.
Bo wiesz, że byś się wygłupił.
Mógłbym zbyć ten argument, pisząc że udział w warszawskim turnieju to dla mnie 200 km wyprawa w jedną stronę, połączona z rodzinnymi i logistycznymi problemami oraz dużymi wydatkami. Ty jesteś na miejscu więc sprawa jest bezdyskusyjna. Ale jednak pociągnę temat.
Sześć razy Wilanów, kilka/kilkanaście turniejów i dodatkowo kilka wizyt na grach towarzyskich - to mój warszawski bilans.
Z tego co śledziłem, były to największe i najważniejsze wydarzenia w Warszawie, zawsze obsadzone przez TOP-owych graczy Stolicy i PL.
Pytanie, który z nas był na nich Tym "bardziej nieobecnym"?

I tu taka dygresja w kontekście statystyk które próbowałeś post wcześniej zdyskredytować - z samej Warszawy kilkadziesiąt gier własnych, plus kilkukrotnie więcej obserwowanych. Sumarycznie z całej Polski leci to w tysiące.
Do tego coś, z czego zdają sobie sprawę tylko Ci "podróżujący" gracze - setki godzin dyskusji w drodze na turnieje, w tym gro z nich dotyczących konkretnych rozgrywek. Nie będąc na turnieju X wiedziałem jak wyglądała konkretna bitwa, z pełną informacją jakie były szanse, koncepcje itd.
Lepszej bazy poglądowej chyba nie znajdziesz.

Leszczyc pisze:
Nie widzisz jednej rzeczy - mają mnie przekonać Twoje argumenty i stojąca za nimi duża liczba gier, ale dlatego, że ja sobie ich nie wpisuje to moje doświadczenia się nie liczą.
Znowu chochoł. Nigdzie tego nie napisałem.
Nie zmienia to faktu, że dużo bardziej przemawiają do mnie argumenty graczy posiadających wiedzę i doświadczenie zdobyte na szerokich wodach OiM-owej Polski, niż kogoś, kto opisuje świat z perspektywy własnej miedzy.
O wiedzy i doświadczeniach popartych wynikami już nawet nie wspomnę, bo to oczywiste.

Leszczyc pisze:
Raz jeszcze powtarzam - też wiele razy grałem opóźnienie jako słabszy - bo musiałem. I nigdy tego scenariusza nie lubiłem. Grałem też jako silniejszy. I twierdzę, że było prościej niż z wieloma innymi.
I masz prawo tak sądzić.
Pytanie czy jest to "baza" wystarczająca do kwestionowania opinii opartych na wielokrotnie większych zasobach, które dodatkowo uwzględniają różne środowiska, różny poziom graczy itd.

Leszczyc pisze:
Lobbowanie jest realnym wpływem, jeśli jest skuteczne, a Twoje było. Sorry.
I znowu "nie wiem, ale się wypowiem" :-D
Byłeś w jakiejś grupie roboczej dotyczącej wprowadzenia "potopowego" systemu Efektów?
Wiesz jak wygląda redagowanie i wprowadzanie zasad w WG, tzn. jak wygląda realny wpływ playtesterów na ostateczny kształt zasad?
Wiesz kto proponował nowe efekty?
Nie?
Analogicznie jak przy Efektach, było ze scenariuszami.
Poszukaj na forum dyskusji albo popytaj znajomych - scenariusz "Konwój".
Po wszystkim przypiszesz mi konkretne zasługi. :-D

Leszczyc pisze:
Zanim wyszedł MP też były liczne kłótnie o nowe efekty i dobrze pamiętam, jak broniłem FANTASTYCZNEGO "tchórzliwego dowódcy", z którego każdy silniejszy gracz miał jedynie ubaw. Nawet WG w końcu dodał do niego dodatkowy efekt, żeby miał jakikolwiek sens.
Możliwe, może broniłeś, takie Twoje prawo, nie pamiętam wszystkiego, ale nie za bardzo rozumiem czego ma to dowodzić.

Leszczyc pisze:
Primo - spróbuj kiedyś pomyśleć, że nie tylko Ty masz doświadczenie w tej grze, o czym notorycznie zapominasz.
Notorycznie zakładasz, że wiesz co myślę, to Twój pierwszy błąd.
Drugi błąd, to ustawiczne zakładanie, że nie potrafię przyznać racji drugiej stronie - potrafię i niejednokrotnie to robię, ale musisz przekonać mnie argumentami.
Na razie bezowocnie próbowałeś podważyć moje "statystyki", zarzucić mi wyśmiewanie osób a nie ich argumentów czy pomówić mnie o kształt efektów.
Ktoś zagrał "dwa" razy wioskę i pisze, że jest nie do zdobycia.
Drugi bronił się w niej "dwa" razy i pisze, że jest nie do obronienia.
No i co, mam uznać argumenty jednego i drugiego bo mają 100% potwierdzenie swoich tez?
Wiesz ile spotykam osób, które po x grach mówią że czegoś się nie da, coś jest bez sensu albo balansu itd?
Przykład z Twojego podwórka, kolega Cezar i jego Tatarzy.
Grał już ze 2 lata i spotkaliśmy się na turnieju w Dragonie.
Twierdził, że Tatarzy mają pod górkę itd
Po 10 minutach rozmowy i obustronnej argumentacji stwierdził, że jednak się da.
Problem rodzi się wtedy, gdy ktoś uznanie argumentów adwersarza poczytuje za osobistą zniewagę.

Przy tym wszystkim zapominasz jeszcze o jednym.
O sile argumentów nie stanowi wyłącznie doświadczenie, ale osiągnięte na jego podstawie wyniki.
W dyskusji z Olbrachtem czy Jaremą też byś napisał, że doświadczenie nie przemawia na ich korzyść?

I jeszcze raz powtórzę, nie miej do mnie pretensji że ludzie dyskredytują się sami swoimi wypowiedziami.

Leszczyc pisze:
Secundo - kiedyś był balans, gdy dzięki efektom można było słabszym podjazdem wygrać z dużo silniejszym. Teraz to co najwyżej jest balas.
I dlatego rok-dwa lata temu (w reżimie MP) na stołach Wilanowa dominowały mikro Danie i Szwecje na 5-6 ps-ów (sam taką Szwecją też grałem). :-D

Cytuj:
I naprawdę doprawdy zabawne są argument, że panika za silna, bo wyłączała cały skwadron na kilka tur. A wspomnieć, że słabszy ma ich początkowo mniej to już nie łaska.
Tatar na Szweda też? :-D

Leszczyc pisze:
Podobnie jak zabawne są Twoje bajki, że podjazd iconRUS jest prawie tak liczny jak dywizja iconSWE,
Ten dowcip wymyślił akurat Zbyszek, nota bene chyba jeden z najbardziej doświadczonych Moskali.
Kwestionujesz?
Moskwa podręcznikowy podjazd 45 podstawek, szwedzka dywizja weteranów na 3 pułkach jazdy i 1 pułku piechoty 43 podstawki!!! :-D
Dalej chcesz dyskutować?

Leszczyc pisze:
ale żeby nią pograć to już nie.
Oj,oj,oj.
Kolega nie bywa na turniejach w Wilanowie to nie wie, ze już od kilku lat forsuję pomysł grania przez TOP-owych graczy niszowymi armiami.
Nie turniejowo grałem, turniejowo nie mam figurek, ale już kilka miesięcy temu zaklepałem sobie u Zbyszka Moskwę na Wilanów 2020.
Tak więc znowu pudło.

Leszczyc pisze:
Jakiej wygranej?! Policzcie sobie średni wynik iconRUS w Wilanowie (tak naprawdę jeden z nielicznych miarodajnych turniejów) i porównajcie z innymi - albo znajdźcie mój post z odpowiednimi obliczeniami. Wypada DUŻO gorzej niż inne nacje. I już mówię dlaczego - żaden jej podjazd nie ma ani jakiejś specjalnej siły ofensywnej (jeden skwadron rajtarów albo dworian - to DUŻO za mało, gdy się ma przed sobą morze RONu albo Turcji, albo trzeba coś atakować), z defensywą też kiepsko (jeden podjazd z ## dowodzenia i albo bierzesz piechotę strzelającą bazowo na 3, albo z 1 kością strzelania, działa strzelają raz na turę).
Jedynym powodem jest to, że TOP-owych graczy grających Moskwą jest dwóch, grających innymi frakcjami jest nastu. Zdecydowanie bardziej o sukcesie decydują dowódcy a nie armia - summon casus Jarema. :D

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Lubelak pisze:
Bo wiesz, że byś się wygłupił.

Nie śmiałbym robić Ci konkurencji, bo ilość peanów na swoją część w tym wpisie i lekceważenia rozmówcy jest duża nawet, jak na Ciebie :)

Lubelak pisze:
Sześć razy Wilanów, kilka/kilkanaście turniejów i dodatkowo kilka wizyt na grach towarzyskich - to mój warszawski bilans.
Z tego co śledziłem, były to największe i najważniejsze wydarzenia w Warszawie, zawsze obsadzone przez TOP-owych graczy Stolicy i PL.
Pytanie, który z nas był na nich Tym "bardziej nieobecnym"?

A wiesz, że w Warszawie było sporo wydarzeń poza turniejami? W tym kilka edycji lig, organizowanych - ups - przeze mnie? :)

Lubelak pisze:
Wiesz jak wygląda redagowanie i wprowadzanie zasad w WG, tzn. jak wygląda realny wpływ playtesterów na ostateczny kształt zasad?
Wiesz kto proponował nowe efekty?

Uważaj, bo nie wszystko z WG ma klauzulę ściśle tajne, naprawdę.

Lubelak pisze:
Możliwe, może broniłeś, takie Twoje prawo, nie pamiętam wszystkiego, ale nie za bardzo rozumiem czego ma to dowodzić.

BroniłeŚ - literówka.

Lubelak pisze:
Na razie bezowocnie próbowałeś podważyć moje "statystyki", zarzucić mi wyśmiewanie osób a nie ich argumentów czy pomówić mnie o kształt efektów.
(...)
Ktoś zagrał "dwa" razy wioskę i pisze, że jest nie do zdobycia.
Drugi bronił się w niej "dwa" razy i pisze, że jest nie do obronienia.
(...)
Przy tym wszystkim zapominasz jeszcze o jednym.
O sile argumentów nie stanowi wyłącznie doświadczenie, ale osiągnięte na jego podstawie wyniki.
W dyskusji z Olbrachtem czy Jaremą też byś napisał, że doświadczenie nie przemawia na ich korzyść?

I na tym właśnie polega dyskusja z Tobą. Ty się lepiej znasz, Ty jesteś mądrzejszy, ja nie mam dość doświadczenia, ja nie mam więc prawa zabierać głosu. I właśnie dlatego z Olbrachtem czy Jaremą zawsze lubiłem dyskutować (choć chyba zawsze dyskutowaliśmy na żywo, a nie na forum) - bo z nimi da się podyskutować z szacunkiem z i dla obu stron.

Lubelak pisze:
I dlatego rok-dwa lata temu (w reżimie MP) na stołach Wilanowa dominowały mikro Danie i Szwecje na 5-6 ps-ów (sam taką Szwecją też grałem). :-D

Ten rok temu, co Adam rozjechał Lubomirskim?

Lubelak pisze:

Problem z Tatarem jest taki, że szyk rozproszony jest nieporównywalne bardziej "grywalny" niż zwarty.
Słuszny argument notabene, że Tatarzy mają świetną jazdę, a są równie liczni jak np. Moskale (wiem, nudny jestem, ale naprawdę ważny punkt).

Lubelak pisze:
Ten dowcip wymyślił akurat Zbyszek, nota bene chyba jeden z najbardziej doświadczonych Moskali.
Kwestionujesz?
Moskwa podręcznikowy podjazd 45 podstawek, szwedzka dywizja weteranów na 3 pułkach jazdy i 1 pułku piechoty 43 podstawki!!! :-D
Dalej chcesz dyskutować?

Z miłą chęcią. Po pierwsze może być nawet - z dowódcami - 49 podstawek. Tylko kto chce grać na samych dzieciach? Realnie jest to 34 podstawki bez dowodców.
Dywizja szwedzka? Oczywiście - możesz mieć nawet mniej, grając 3 pułkami z samymi podstawami. Tylko znów - kto Ci tym zagra?

Lubelak pisze:
Nie turniejowo grałem, turniejowo nie mam figurek, ale już kilka miesięcy temu zaklepałem sobie u Zbyszka Moskwę na Wilanów 2020.
Tak więc znowu pudło.

Już kilka lat jakoś nie możesz ich pożyczyć, ale ok - jeśli wygrasz (ba - będziesz na podium), stawiam piwo. Piszę to jeszcze raz, w pełni świadomie. I szczerze życzę powodzenia, bo przyda Ci się.

Lubelak pisze:
Jedynym powodem jest to, że TOP-owych graczy grających Moskwą jest dwóch, grających innymi frakcjami jest nastu.

Widzisz różnicę między średnim wynikiem a liczbą graczy w TOP10?

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Ciura obozowy/Camp follower
Awatar użytkownika

Przyznam się że z doskoku poczytuje ten temat i bardzo cieszy mnie zaangażowanie ogólnie rozumianej społeczności w ulepszanie świetnego systemu jakim jest OiM jednak jednego co mi tutaj brakuje to jakiegokolwiek zaangażowania ze strony iconWG (pomijając ich politykę nie wypowiadania się na forum w sprawie zasad co miało być ogarniane bodajże w merkuriuszach które już dawno nie wychodzą)).... I tak chodzi o te samo iconWG które mimo obietnic na FB nie otworzyło jeszcze oficjalnych zapisów na Wilanów , więc może zamiast kruszyć tu kopie odnośnie kto ma racje itp. może lepiej niech ktoś z "posłuchem u najwyższej władzy" otworzy wątek-list otwarty do iconWG z postulatem żeby na powrót skupili się na OiM tak jak należy . Tak rozumiem Kick starter Anno Domanii ale pozwolę sobie tu na hiperbole : "jak rodzi ci się drugie dziecko nie wyrzucasz pierwszego na bruk...."
To tyle z mojej strony , tak jestem "delikatnie" rozgoryczony postawą WG i tak jestem małostkowy i stronniczy w tym co mówię więc jestem otwarty na licz ale uważam że ktoś powinien to powiedzieć;)

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

"Leszczyc" znowu wylewasz wiadro pomówień, ale cały czas zero merytoryki i faktów potwierdzających Twoje tezy. :D
Ty zarzut, ja Ci argument/fakt, Ty go zbywasz albo zmieniasz temat, i tak w kółko.
Miej odwagę przyznać się do błędu albo udowodnić, że ja w nim jestem.

Najbardziej komiczny przykład:
Leszczyc pisze:
Podobnie jak zabawne są Twoje bajki, że podjazd iconRUS jest prawie tak liczny jak dywizja iconSWE,
Ja Ci odpisuję, że to bardziej żart niż godny uwagi argument, ale mimo wszystko dostajesz potwierdzenie, że jak najbardziej żart jest faktem.
Leszczyc pisze:
Z miłą chęcią. Po pierwsze może być nawet - z dowódcami - 49 podstawek. Tylko kto chce grać na samych dzieciach? Realnie jest to 34 podstawki bez dowodców.
Dywizja szwedzka? Oczywiście - możesz mieć nawet mniej, grając 3 pułkami z samymi podstawami. Tylko znów - kto Ci tym zagra?
Panie, czy w wypowiedzi "Moskwa na podjeździe jest tak samo liczna jak Szwecja na dywizji", jest mowa o grywalności ??? :-D
To już nie jest spór o jakieś subiektywne oceny czy doświadczenia, to jest bezczelne kwestionowanie namacalnego faktu.
No i jak teraz poważnie traktować Twoją argumentację w innych tematach?
Żeby było śmieszniej, pewnie zaraz dostanę odpowiedź
Leszczyc pisze:
...wyszydzasz każdego, kto ma inne zdanie :-D
ale
Lubelak pisze:
jeszcze raz powtórzę, nie miej do mnie pretensji że ludzie dyskredytują się sami swoimi wypowiedziami.
P.S. Taka szwedzka dywizja jest jak najbardziej grywalna, szczególnie jeżeli nastawiasz się na zarzucenie przeciwnika efektami i zaskoczenie scenariuszem i szybkim atakiem - temat rzeka. Co do Moskwy się nie wypowiem bo akurat takim podjazdem nie grałem, ale wiem od mojego moskiewskiego guru, że kozacy służebni są lepsi niż dzieci (SR, kujki, brak SD pieszo, mogą się oprzeć w walce o teren, większy zwiad - temat rzeka 2).

Lecimy dalej:
Leszczyc pisze:
Nie śmiałbym robić Ci konkurencji, bo ilość peanów na swoją część w tym wpisie i lekceważenia rozmówcy jest duża nawet, jak na Ciebie :)
A gdzież te peany? Mówisz o statystykach gier? Przecież sam się o nie dopraszałeś.
Masz na myśli wyniki? Celowo przywołałem innych graczy jak Olbracht czy Jarema.
Żaden z powyższych? To bądź facetem i zacytuj, bo kolejny raz nie przywołałeś żadnej mojej wypowiedzi.

Leszczyc pisze:
A wiesz, że w Warszawie było sporo wydarzeń poza turniejami?

A wiem, nawet śledziłem i chciałem się do niej zapisać od połowy drugiego sezonu, ale pechowo coś Wam tam zgasło w trzecim.
Mieliście tematyczne spotkania na Wilczej, kilka lokalnych turniejów, ale tak czy siak to dalej "węższa perspektywa" niż np. taki Wilanów. Wśród zwycięzców czy topki wszelkich turniejów nie znajdziesz gracza (albo znajdziesz incydentalnie), który "zamula na własnym podwórku". Olbracht, Jarema, Wasil - Niepołomice, Chorzów, Kraków, Kielce, Dąbrowa, Lublin... - przypadek?
Leszczyc pisze:
W tym kilka edycji lig, organizowanych - ups - przeze mnie? :)
Ups, a to, że je organizowałeś ma potwierdzić Twoją wiedzę i doświadczenie czy co?
Bo jeżeli wiedzę i doświadczenie, to Cię zmartwię - bycie organizatorem tego nie gwarantuje, co potwierdził pewien incydent na turnieju w Chorzowie, gdzie Wielki Organizator (i nie mówię tu o naszym wspaniałym Rahumene) nie wiedział jak się porusza jednostka. :-D

Leszczyc pisze:
Uważaj, bo nie wszystko z WG ma klauzulę ściśle tajne, naprawdę.
Skoro nie ma, to robisz kopiuj wklej i załatwione. Czekamy. Tworzysz atmosferę, jak by tam były dowody na mój udział w Holokauście. :-D

Leszczyc pisze:
Zanim wyszedł MP też były liczne kłótnie o nowe efekty i dobrze pamiętam, jak broniłem FANTASTYCZNEGO "tchórzliwego dowódcy", z którego każdy silniejszy gracz miał jedynie ubaw.
...
BroniłeŚ - literówka.
Teraz rozumiem.
Ludzie już nie raz się ze mnie śmiali, a potem w zderzeniu z rzeczywistością pola bitwy zmieniali zdanie.
Na ostatnim Wilanowie pomagałem swoim przeciwnikom ufortyfikować furaże w których się bronili - wariat.
Uśmiechy towarzyszyły zarówno widzom jak i przeciwnikom. :-D Kto był, wie jak to się skończyło. :-D
Nadmienię, że jednemu z nich w dowodzeniu przeszkadzał właśnie tchórzliwy dowódca, który nie mógł pomóc w zebraniu kluczowej zdezorganizowanej jednostki. :D
Pewien Kozak pisał na forum, że zrobienie skutecznej Zasadzki Turcji czy Ronowi na podjeździe jest niemożliwe.
Krótka konsultacja i zaczęły się sypać zwycięstwa.
Ktoś kiedyś zapytał jak sobie radzić z Turcją nasianą kopiami...
Tak,tak, wiem, to już wstawię komentarz za Ciebie
Cytuj:
ilość peanów na swoją część w tym wpisie
:-D :D ]:)

Leszczyc pisze:
I na tym właśnie polega dyskusja z Tobą. Ty się lepiej znasz, Ty jesteś mądrzejszy, ja nie mam dość doświadczenia, ja nie mam więc prawa zabierać głosu.
Mówisz że Ci odbieram to prawo? Naprawdę? A to zerknij sobie post czy dwa wyżej, albo lepiej wkleję Ci tutaj, zwróć uwagę na wytłuszczony tekst:
Leszczyc pisze:
Zanim wyszedł MP też były liczne kłótnie o nowe efekty i dobrze pamiętam, jak broniłem FANTASTYCZNEGO "tchórzliwego dowódcy", z którego każdy silniejszy gracz miał jedynie ubaw. Nawet WG w końcu dodał do niego dodatkowy efekt, żeby miał jakikolwiek sens.
Lubelak pisze:
Możliwe, może broniłeś, takie Twoje prawo...
Prawo masz, jak każdy, ale czym innym jest prawo do wypowiedzi, a czym innym posiadanie racji. Cały czas zarzucasz mi zawłaszczanie patentu na wiedzę, ale to brak merytorycznych argumentów po Twojej stronie powoduje, że jest taka przepaść w wartości naszych wypowiedzi.

Leszczyc pisze:
I właśnie dlatego z Olbrachtem czy Jaremą zawsze lubiłem dyskutować (choć chyba zawsze dyskutowaliśmy na żywo, a nie na forum) - bo z nimi da się podyskutować z szacunkiem z i dla obu stron.
Fakt, internet zniekształca przekaz.
Ze swojej strony mogę Cię zapewnić że bombarduję Twoje tezy i argumenty, na pewno nie osobę.
Jeżeli czujesz że jest to ad persona to z góry przepraszam.

Cytuj:
Lubelak pisze:
Leszczyc pisze:
Ten rok temu, co Adam rozjechał Lubomirskim?
Nie, rok wcześniej, wtedy na "1 podstawkę" wygrał Gajowy i nota bene w finałowej walce z Bomblem "małe" też było obecne.

Cytuj:
Leszczyc pisze:
I naprawdę doprawdy zabawne są argument, że panika za silna, bo wyłączała cały skwadron na kilka tur. A wspomnieć, że słabszy ma ich początkowo mniej to już nie łaska.
Lubelak pisze:

Leszczyc pisze:
Problem z Tatarem jest taki, że szyk rozproszony jest nieporównywalne bardziej "grywalny" niż zwarty.
Słuszny argument notabene, że Tatarzy mają świetną jazdę, a są równie liczni jak np. Moskale (wiem, nudny jestem, ale naprawdę ważny punkt).
Czyli mam rozumieć, że jednak nie taki zabawny ten argument o panice na cały skwadron? :D

Leszczyc pisze:
Już kilka lat jakoś nie możesz ich pożyczyć
Niszowa frakcja, znam tylko jednego gracza który ma ich pomalowanych i niestety cały czas ich wykorzystuje. Tak, wiem, moja wina, przepraszam. X|

Cytuj:
Lubelak pisze:
Jedynym powodem jest to, że TOP-owych graczy grających Moskwą jest dwóch, grających innymi frakcjami jest nastu.

Leszczyc pisze:
Widzisz różnicę między średnim wynikiem a liczbą graczy w TOP10?
Widzę, ale Ci odpisuję jak wpływa na wyniki frakcji to kto nią gra. Wyślij Olbrachta, Jaremę, Bombla, Skościańskiego, Wasila, Miszcza i jeszcze z dwóch trzech graczy na Wilanów z Moskwą i zobaczysz efekt. Zresztą, casus Jarema jest najlepszy - Kurlandia, Posterunek ... :-D

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Lubelak pisze:
P.S. Taka szwedzka dywizja jest jak najbardziej grywalna, szczególnie jeżeli nastawiasz się na zarzucenie przeciwnika efektami i zaskoczenie scenariuszem i szybkim atakiem - temat rzeka. Co do Moskwy się nie wypowiem bo akurat takim podjazdem nie grałem, ale wiem od mojego moskiewskiego guru, że kozacy służebni są lepsi niż dzieci (SR, kujki, brak SD pieszo, mogą się oprzeć w walce o teren, większy zwiad - temat rzeka 2).

Pawle - ale jak wyżej napisałem - przy tak minimalistycznej dywizji to chyba nawet w RONie można zrobić liczniejszy podjazd. Jeśli mówimy o dywizji, która ma pułki w podstawą 8 podstawek to łatwo jest znaleźć chyba w każdej niezachodniej nacji podjazd, który ma ich więcej :)

A do podjazdu podręcznikowego to ok - służebni są przyzwoici (jakkolwiek 1 strzelania i licha strzelba trochę boli), ale możesz ich mieć 2 sotnie. I z nimi właśnie liczyłem te 34 podstawki :)

Lubelak pisze:
A gdzież te peany? Mówisz o statystykach gier? Przecież sam się o nie dopraszałeś.

Nie zrozumiałeś - chodzi mi o to, że chcesz, bym uszanował Twoje doświadczenia. I je szanuje. Tylko ja mam inne i też chciałbym, żebyś je uszanował - ot co mam na myśli.

Lubelak pisze:
A wiem, nawet śledziłem i chciałem się do niej zapisać od połowy drugiego sezonu, ale pechowo coś Wam tam zgasło w trzecim.

Nooo nie :) Był potem IV i jakoś teraz miał być V, ale to już pytanie do chłopaków z Wilczej.

Lubelak pisze:
Mieliście tematyczne spotkania na Wilczej, kilka lokalnych turniejów, ale tak czy siak to dalej "węższa perspektywa" niż np. taki Wilanów. Wśród zwycięzców czy topki wszelkich turniejów nie znajdziesz gracza (albo znajdziesz incydentalnie), który "zamula na własnym podwórku". Olbracht, Jarema, Wasil - Niepołomice, Chorzów, Kraków, Kielce, Dąbrowa, Lublin... - przypadek?

Z pewnością przypadkiem nie jest to, że nie każdy ma możliwości - choćby czasowej - jeżdżenia po Polsce, żeby sobie pograć z kolegami. I szczerze zazdroszczę tym, którzy mogą.

Lubelak pisze:
Bo jeżeli wiedzę i doświadczenie, to Cię zmartwię - bycie organizatorem tego nie gwarantuje, co potwierdził pewien incydent na turnieju w Chorzowie, gdzie Wielki Organizator (i nie mówię tu o naszym wspaniałym Rahumene) nie wiedział jak się porusza jednostka. :-D

Sama organizacja oczywiście nic nie wnosi, ale zerknij na liczby rozegranych gier. Czymś tam jednak jakoś udało mi się poruszyć. Może przypadkiem.

Lubelak pisze:
Skoro nie ma, to robisz kopiuj wklej i załatwione. Czekamy. Tworzysz atmosferę, jak by tam były dowody na mój udział w Holokauście. :-D

A dlaczego o zbrodnię? Mamy inne zdanie na temat efektów i git. Ja tylko twierdzę, że wspierałeś zmiany, którym byłem przeciwny. Natomiast trudno kopiuje się (i wkleja) prywatne rozmowy na żywo, wiesz? :)

Lubelak pisze:
Teraz rozumiem.
Ludzie już nie raz się ze mnie śmiali, a potem w zderzeniu z rzeczywistością pola bitwy zmieniali zdanie.
Na ostatnim Wilanowie pomagałem swoim przeciwnikom ufortyfikować furaże w których się bronili - wariat.
Uśmiechy towarzyszyły zarówno widzom jak i przeciwnikom. :-D Kto był, wie jak to się skończyło. :-D
Nadmienię, że jednemu z nich w dowodzeniu przeszkadzał właśnie tchórzliwy dowódca, który nie mógł pomóc w zebraniu kluczowej zdezorganizowanej jednostki. :D
Pewien Kozak pisał na forum, że zrobienie skutecznej Zasadzki Turcji czy Ronowi na podjeździe jest niemożliwe.
Krótka konsultacja i zaczęły się sypać zwycięstwa.
Ktoś kiedyś zapytał jak sobie radzić z Turcją nasianą kopiami...

Iiii jaki to ma związek ze słabym pierwotnym brzmieniem tchórzliwego dowódcy?

Lubelak pisze:
Czyli mam rozumieć, że jednak nie taki zabawny ten argument o panice na cały skwadron? :D

Jeśli problem jest nie w panice, tylko w nacjach to nie? Założenie paniki jest słuszne - jesteś silniejszy, więc masz więcej skwadronów LUB lepszej jakości wojsko = łatwiej Ci wygrać. Panika wyłącza Ci jeden skwadron na min. 1 turę, jest więc wygrać trochę trudniej. Jeszcze raz podkreślam - zróbmy z efektami na podjazdach to, co z taktykami.

Lubelak pisze:
Niszowa frakcja, znam tylko jednego gracza który ma ich pomalowanych i niestety cały czas ich wykorzystuje. Tak, wiem, moja wina, przepraszam. X|

Nie wierzę, że Zbyszek ma figurek tylko na 1 podjazd, skoro ma dywizję. Zresztą swego czasu uzbierałem na 2 i też oferowałem Ci się z pożyczeniem. Cieszę się, że w tym roku w końcu się uda.

Lubelak pisze:
Widzę, ale Ci odpisuję jak wpływa na wyniki frakcji to kto nią gra. Wyślij Olbrachta, Jaremę, Bombla, Skościańskiego, Wasila, Miszcza i jeszcze z dwóch trzech graczy na Wilanów z Moskwą i zobaczysz efekt. Zresztą, casus Jarema jest najlepszy - Kurlandia, Posterunek ... :-D

Chętnie zobaczę. Choć moim zdaniem właśnie dobrzy gracze w większości NIE wybierają tej frakcji na Wilanów, bo to taki turniej, że chcesz wypaść jak najlepiej, a w tym celu nie robisz sam sobie handicapu.

Мы - сотрудники КОМКОНа-2. (...) Нам одно не разрешается: недооценить опасность. И если в нашем доме вдруг завоняло серой, мы просто обязаны предположить, что где-то рядом объявился черт с рогами, и принять соответствующие меры вплоть до организации производства святой воды в промышленных масштабах!

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

A już mi się nie chce odpisywać, wolę poświęcić czas na szykownie Moskwy do Wilanowa. :-D
No może tyle, że Szwecja na weteranach, na prawdę ma tak mało podstawek, a gadzie języki, o których wspomniałeś, będą miały okazję się popisać w maju face to face. iconSPARTA :D

P.S. Zbyszek ma garaż figurek, ale ciężko wymagać, żeby rezygnował że swoich planów dla mojego widzimisię.

Odpowiedz z cytatem  
Towarzysz/Companion
Awatar użytkownika

Lubelak pisze:
P.S. Zbyszek ma garaż figurek, ale ciężko wymagać, żeby rezygnował że swoich planów dla mojego widzimisię.

Jakiegoż widzimisię - toż on sam ustanowił większą nagrodę niż ja dla kogoś, kto dowiedzie chwalebności podjazdu iconRUS :)

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

Leszczyc pisze:
toż on sam ustanowił większą nagrodę niż ja dla kogoś, kto dowiedzie chwalebności podjazdu iconRUS :)
TAK???
Patrz, tyle lat znasz człowieka, podróżujesz z nim, jesz z nim, śpisz z nim, ba, Twoja żona nazywa go "Twoją kochanką", a i tak ma przed tobą tajemnice. :-D X|

Odpowiedz z cytatem  
Porucznik/Lieutenant
Awatar użytkownika

Lubelak pisze:
Leszczyc pisze:
toż on sam ustanowił większą nagrodę niż ja dla kogoś, kto dowiedzie chwalebności podjazdu iconRUS :)
TAK???
Patrz, tyle lat znasz człowieka, podróżujesz z nim, jesz z nim, śpisz z nim, ba, Twoja żona nazywa go "Twoją kochanką", a i tak ma przed tobą tajemnice. :-D X|

zk1944 pisze:
Leszczyc pisze:
(...)

Natomiast do tego co napisał Zbyszek (z czym w pełni się zgadzam) dodam to, co pisałem już kiedyś - policzcie średnie wyniki Moskwy w Wilanowie. Jest ABSOLUTNIE najgorszą nacją spośród wszystkich głównych. A i tak ta średnia jest zawyżona właśnie przez tak doświadczonego gracza jak Zbyszek (i bynajmniej nie grał wtedy podręcznikowym!). To nie jest moje widzimisie. To statystyka, niestety.

Co nie zmienia faktu, że w dalszym ciągu twierdzę - jak Jarema (albo ktokolwiek inny) wygra iconRUS Wilanów to stawiam piwo i jemu, i Tobie Michale :)

Podnoszę stawkę, jeżeli ktoś wygra Willanów na obecne zasady i rozpiski grając podjazdem iconRUS stawiam dobry wyszynk, minusem będzie moja obecność :P (będę słuchał opowieści jak się gra tą nacją).
Kto podejmie rękawice (w przypadku potrzeby pożyczę na cały turniej potrzebnych figurek) :?: :?:

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]