Ogniem i Mieczem - By Fire and Sword

Historyczna Gra Strategiczna - Historical Wargame
It is currently Fri Dec 03, 2021 5:43 pm

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
 Post subject: VI Liga Krakowska. Propozycje i konsultacje społeczne
PostPosted: Wed Sep 29, 2021 9:16 pm 
Ciura obozowy/Camp follower

Witajcie.
Uważam, że VI LIGĘ powinien prowadzić ktoś z dużą energią, świeżym spojrzeniem i charyzmą w aktywizowaniu nowych graczy.

Organizatorem VI LIGI powinien być CESARSKI . Rozmawiałem z nim o tym i zgodził się prowadzić LIGĘ. Postaram się pomóc mu w ramach moich zdolności i doświadczenia (w końcu prowadziłem I , II i III LIGĘ KRAKOWSKĄ). Niemniej to Cesarski ma decydujące zdanie i ostateczne decyzje należą do niego

Sporo rozmawialiśmy i mamy następujące propozycje:

1. Przeprowadzić VI LIGĘ na starych zasadach do OGNIEM I MIECZEM. Nowe zasady są w fazie poszerzonych testów, tworzą się do niej armie, pewnie będzie errata zasad. Oficjalnie wchodzą dopiero w kwietniu.
Dlatego proponujemy więc użycie raz jeszcze starych zasad, z Małego Podręcznika. Zapewne będzie to ostatnia/pożegnalna Liga na tych zasadach

2. Proponujemy zaczerpnąć to co najlepsze z poprzednich LIG. Utworzyć dwie klasyfikacje
- Klasyfikację towarzyską, sumującą wszystkie bitwy, promującą granie z jak największa ilością graczy i jak największą ilość bitew
- oraz Klasyfikację Miszczowską , taką jaka obowiązywała w V Lidze.

oczywiście obie klasyfikacje będą osobno nagradzane, jeśli sponsorzy dopiszą :)

3. Myślimy również nad wprowadzaniem nagradzanych krótkich klasyfikacji - np "Dla najbardziej aktywnego gracza stycznia" "Dla najlepszego gracza grudnia w klasyfikacji towarzyskiej" etc.
Bardzo prosimy o pomysły, czego mogą dotyczyć takie krótkie klasyfikacje.

3. Proponujemy dodatkowy duży punkt za rozegranie ZGRUPOWANIA. Zgrupowanie zabiera więcej czasu i energii i choćby z tego powodu powinno być punktowane bardziej

4. Proponujemy zmienić co najmniej jeden ze starych scenariuszy, na któryś z nowych. Bardzo prosimy o wytypowanie scenariusza do "skasowania"

Czekamy na Wasze wnioski, pomysły i propozycje..

Na wojnie stracił życie kapelusz albo but.

Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: VI Liga Krakowska. Propozycje i konsultacje społeczne
PostPosted: Wed Sep 29, 2021 10:38 pm 

1) Nikt nie potrzebuje twojego Namaszczenia aby organizować ligę.!!
2) Jeśli Bartosz ma ochotę na organizację ligi to pewnie sam powinien to ogłosić/napisać. Natomiast SAM osobiście miałeś prowadzić 6 ligę, tyle miałeś do powiedzenia w poprzedniej lidze.
3) III liga trwała 5,5 miesięcy, gdzie po miesiącu zabrałem ci organizację. viewtopic.php?f=28&t=8123&start=50, także proszę sobie tego nie przypisywać. A przynajmniej przyzwoitość nakazywała by wspomnieć o Mnie.
4) Jeżeli masz tyle pomysłów to je realizuj!!,a nie czyimiś rękoma.

Galeria prac.
https://www.facebook.com/Krzywypedzel/
Modele specjalne.
viewtopic.php?f=17&t=8224&p=155428#p155428

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Thu Sep 30, 2021 12:11 am 

elt wrote:
2) Jeśli Bartosz ma ochotę na organizację ligi to pewnie sam powinien to ogłosić/napisać. Natomiast SAM osobiście miałeś prowadzić 6 ligę, tyle miałeś do powiedzenia w poprzedniej lidze.
3) III liga trwała 5,5 miesięcy, gdzie po miesiącu zabrałem ci organizację. viewtopic.php?f=28&t=8123&start=50, także proszę sobie tego nie przypisywać. A przynajmniej przyzwoitość nakazywała by wspomnieć o Mnie.

ad.1 Dostałem propozycję prowadzenia/współprowadzenia/pomagania w czymś w lidze. Ja siebie nadal widzę w roli osoby na którą można liczyć, jak pojawi się ktoś nowy, aby mu pokazać co i jak.
ad.2 Nie mam ochoty na bycie organizatorem, ale jeśli ktoś to musi robić i społeczność chce ligi to mogę to robić, bo czemu nie. Jestem jednak przekonany, że są osoby, którym by to przyszło łatwiej.
ad.4 Rzeczywiście ja osobiście nie mam jakichś nowatorskich pomysłów, dobrze mi się grało i w tej i poprzedniej edycji, mimo że odrobinę się różniły i jestem przekonany, że dobrze się będzie grało w następnej, nawet jak będzie inna. To prawda, że to właśnie Pułkownik ma kilka pomysłów, które można rozważyć. Dla mnie to czysta kosmetyka i może być, może nie być, obojętne. I tak liczy się spędzony czas przy stole z drugim graczem.

Nie chce też być wciągany w sytuację konfliktową.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Thu Sep 30, 2021 7:07 pm 

elt wrote:

ad 1 i 2 i 4.
Owszem mam sporo pomysłów. Wiem natomiast ile mam czasu i energii do dyspozycji. I może się okazać w ciągu kilku miesięcy, że tego czasu jest jeszcze mniej. Dlatego rozmawiałem z Cesarskim i zgodziliśmy się prowadzić ligę razem. A w związku z tym, że ja mogę nagle wypaść z braku czasu - lepiej aby to Cesarski był prowadzącym. W ostatniej rozmowie ustaliliśmy, że ja wrzucę tego posta- aczkolwiek proponowałem, żeby zrobił to Cesarski.

ad 3. Organizacji mi nie zabrałeś, ale ją Ci przekazałem. Nie pamiętam po jakim czasie. Wiem natomiast, że ja ją zacząłem, a Ty skończyłeś. I wszyscy wiemy, że najtrudniejszy moment dla prowadzącego to wystartowanie z Ligą. A o mnie co do III Ligi również zapomniałeś wspomnieć. Więc jesteśmy kwita w tej sprawie.

Zdaję sobie sprawę, że Elt ma do mnie słuszny żal za moje beznadziejne zachowanie na początku V Ligi. Zachowałem się niedopuszczalnie. Przeprosiłem go już za nie i przepraszam ponownie.

Jeśli takie kwasy, jak powyższy post Elta, się powtórzą, cały ten topic zostanie skasowany, a ja wycofuję się z udziału w lidze - dla dobra społeczności OIM w Krakowie.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Thu Sep 30, 2021 8:03 pm 

Jest mi głupio, że znalazłem się w centrum tej konfliktowej sprawy. Po przemyśleniu decyduję, że nie będę w tym uczestniczył. Wolę uniknąć sytuacji, która generuje takie emocje.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Thu Sep 30, 2021 8:30 pm 

Cesarski wrote:
Jest mi głupio, że znalazłem się w centrum tej konfliktowej sprawy. Po przemyśleniu decyduję, że nie będę w tym uczestniczył. Wolę uniknąć sytuacji, która generuje takie emocje.

Nie mogłem się podjąć prowadzenia Ligi z przyczyn osobistych. A z pewnością nie podejmę się prowadzenia Ligi w takiej atmosferze. Dodatkowo, zgodnie z moją deklaracją, rezygnuję z udziału w Lidze. Skoro sprawiam problem tylu osobom, to pozostaje usunąć ten problem.

Mariuszu Z. zwany Eltem : gratuluję sukcesu

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sat Oct 02, 2021 1:54 am 

Pax. Pax miedzy chrześcijany! :P

Skoro jest tyle problemów z ligą, może byśmy w tym roku zrobili jakoś inaczej? Bez nagród i całego zamieszania? Może więcej bitew n x n graczy (duże, pokazowe, dla funu), może byśmy zagrali w tę kampanię z mistrzem gry, którą planowałem (a która nie ruszyła w ostatnim roku)? Co Wy na to?

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sun Oct 03, 2021 5:44 pm 

Pomijając sama awanturę..

Tworzenie kilku lig, różnych nagród etc przy aktywnych max 6 graczach wydaje się poprostu ironią.
Z mojej osobistej perspektywy Mariusz wpakował bardzo dużo sił i energi by liga była jak najbardziej profesjonalna.

Dużo energi i pary w pusty gwizdek.

Widząc jak to wygląda sam bym dał sobie spokój.

W ramach tzw pstryczka trzezwosci.. Gdyby Bartosz nie zagrał swoich męczy liga wogole by zdechła. A wynik końcowy byłby 2x nizszy. A jedyni którzy by rozegraliby sensowna ilość meczy to dwóch wariatów, ktorzy juz od dwóch lig mieli dość ciągniecia pozostałych za uszy.
W poprzedniej lidze jak i tej jeszcze honor ratował Konrad.

Tyle z mojej strony.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Sun Oct 03, 2021 7:25 pm 

miszczu wrote:
Pomijając sama awanturę..

Tworzenie kilku lig, różnych nagród etc przy aktywnych max 6 graczach wydaje się poprostu ironią.
Z mojej osobistej perspektywy Mariusz wpakował bardzo dużo sił i energi by liga była jak najbardziej profesjonalna.

Dużo energi i pary w pusty gwizdek.

Widząc jak to wygląda sam bym dał sobie spokój.

W ramach tzw pstryczka trzezwosci.. Gdyby Bartosz nie zagrał swoich męczy liga wogole by zdechła. A wynik końcowy byłby 2x nizszy. A jedyni którzy by rozegraliby sensowna ilość meczy to dwóch wariatów, ktorzy juz od dwóch lig mieli dość ciągniecia pozostałych za uszy.
W poprzedniej lidze jak i tej jeszcze honor ratował Konrad.

Tyle z mojej strony.

Też mam podobne przemyślenia, przerost formy nad treścią trochę. Pytanie ile osób w ogóle chciałoby brać udział i czy jest sens ubierania tych rozgrywek w garnitur ligi. Rozumiem też w pełni osoby, które nie zagrały dużej ilości meczy. Cieszę się, że udało mi się zagrać po 2 mecze niemal z każdą osobą, plus dobrych kilka razy gry poza ligowe. Obecnie nie widzę wyartykułowanej chęci do grania ani tu ani na fb od nikogo poza czterema osobami, które w ostatnim miesiącu wyrażały taką chęć. Może po prostu potrzebna jest przerwa.

Profile  
Reply with quote  
PostPosted: Fri Oct 22, 2021 5:18 pm 

Tak w ramach nostalgii, rzuciłem okiem na tabelę z I Ligi w Krakowie (Mała Liga).
Aktywnych graczy... może z 5. Wszystkich 13. Grało się praktycznie bez bazy terenowej. Wszystko było trzeba tworzyć od zera.

I stało się to fundamentem OiM w Krakowie, który ładnie się rozwijał. Pomimo słabej frekwencji nikt nie marudził i szliśmy dalej. Byliśmy największym centrum OiM w Polsce.

Obecnie, pomimo Covida, który mnóstwie graczy naprawdę uprzykrzył życie i utrudnił granie, właśnie zakończona Liga ma zdecydowanie lepsze wyniki. Pomimo zamkniętego Strychu i większości miejsc do grania - praktycznie niedostępnych.
Baza terenów jest bardzo konkretna. Są nawiązane kontakty i ze sponsorami i sklepami i miejscami do grania. Tymczasem pada pomysł, że nie ma sensu kontynuować.

Liga, bez względu na to jaka była, czy jaka będzie, jest osią, która skupia środowisko. Daj impuls nowym graczom. Pozwala utrzymywać i nawiązywać znajomości.

Bez Ligi środowisko rozpadnie się na kilka małych grupek, które dość szybko wygasną.

Ad Słusznej uwagi, że Liga trwała za długo. Oto "sprzedaję pomysł" do rozważenia.

Liga trwa nie krócej niż 3 miesiące. W tabeli wyników jest podany wynik liczbowy dotychczas rozegranych spotkań. Ustalany jest próg - 50%, czy 30%.. można przegłosować. I po osiągnięciu tego ustalonego progu, czyli rozegraniu tych 50% wszystkich możliwych meczów Liga trwa jeszcze dokładnie miesiąc.

Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]